Loading

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları

İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik. İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları.

Covid-19 yani Koronavirüs salgını sağlık ile birlikte şirketlerin iş yapış stilini de değiştiriyor. Artık yeni dünya, yeni normal, sosyal mesafe, küçük gruplar, evden çalışma gibi terimlere alışmamız gerekli. Ve tabi ki Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) bu yeni kavramlar arasında en yaratıcı ve inovatif olanları. Belki İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları sayesinde İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik ile de en renkli ve faydalı çözümleri konuşuyoruz bugün itibariyle.

Son yıllarda AR ve VR yani Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik ile İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları, eğitimden sanayiye, alışverişten eğlenceye kadar kullanılmaya başlansa da Covid-19 pandemisi itibariyle şirketlerin dijital dönüşüm hamlelerinin zorunlu hale gelmesiyle, İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları çok daha hızlandı. Covid-19 ile bildiğimiz dünya çoğunlukla geride kaldı. Artık yeni dünya ve yeni normal var. Artık haftanın 5 günü ofise gidilmeyecek belki. Bir de covid-19 ile hayatımıza daha da çok penetre olan Zoom, Microsoft Teams gibi online toplantı ve telekonferans kavramları var. Yani toplantılar için de ofiste fiziksel olarak bulunmamıza gerek yok. çok ötesinde yeni nesil teknolojilerinde daha çok kişi tarafından denenmesine yol açıyor. İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları ile bir adım ileriye gidecek olursak; XR (Extended Reality) teknolojileri Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) ve Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) geliyor. İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları ile de sanal gerçeklik meslek eğitimleri ve sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimleri daha efektif, daha maliyetsiz ve daha akılda kalıcı şekilde uygulanıyor.

Birçok köklü şirket; artırılmış gerçeklik ile insan kaynakları eğitimleriyle birlikte İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik kapsamında İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları ile Sanal Gerçeklik VR toplantı, konferans ve eğitimleri Sanal Gerçeklik İş Eğitim simülasyonları yani Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri halinde sunmak artık neredeyse tek seçenek haline gelirken, Sanal Gerçeklik uygulamaları ile birlikte Satış ve Pazarlamada Sanal Gerçeklik ile birlikte e-ticaret'te artırılmış gerçeklik kullanımıile ürünlerini müşterilerine fiziksel mağazaların kapandığı ve müşterilerinin dışarı çıkamadıkları günlerde, ürünlerini müşterilerinin bulundukları mekanda Artırılmış Gerçeklik (AR) Artırılmış Gerçeklik (AR) modunda müşterilerinin bulundukları mekânda görüntületmeye ve deneyimletmeye kadar çok interaktif sanal gerçeklik çözümleri ve artırılmış gerçeklik çözümleri sunmaya başladı.

Covid-19'un zorunlu olarak sebep olduğu sosyal izolasyon ile birlikte Koronavirüs pandemisinin şirketlerin dijital dönüşüm ve iş yapış değişiklikleri açısından en büyük kazananlarından biri Sanal Gerçeklik (VR) toplantı uygulamaları ve çözümleri. İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamalarından Sanal Gerçeklik Toplantı Servisleri yani VR Meeting servisleri alt yapıları ile fiziksel mekânlara gerek kalmadan, 3D modellemeile oluşturulan sanal ortamlarda, sanal karakterlerle bir araya gelebilir, gerçek zamanlı etkileşimde bulunarak iletişim kurabiliyor.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları sadece toplantılar ile kısıtlı değil.Yukarıda Extended Reality (XR) şemsiye teriminden ve Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) terimlerinden bahsettik. Sanal Gerçeklik Nedir? VR Nedir? ve Artırılmış Gerçeklik Nedir? AR Nedir? sorularının cevaplarını yazılarımızda verdik. Ama XR Nedir? Extended Reality Nedir?

Extended Reality yani (XR), Artırılmış Gerçeklik (AR), Sanal Gerçeklik (VR) ve Karma Gerçeklik (MR) teknolojilerinin tümünü kapsayan, sanal ve gerçek dünya deneyimlerinin mixinden oluşan "Genişletilmiş Gerçeklik" olarak Türkçeleştirebileceğimiz, şemsiye yada kapsayıcı bir kavram. Extended Reality (XR)'ı oluşturan elementlerden bir tanesi; kullanıcıyı tamamen sanal bir ortam deneyimi içerisine alan deneyimler yaşatan Sanal Gerçeklik (VR) iken, diğer element gerçek dünyada bilgisayar kaynaklı sanal unsurlar görmemizi sağlayan Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojileridir. Extended Reality Nedir? XR Nedir? Karma Gerçeklik Nedir? detaylıca anlattığımız yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Sanal Gerçeklik ve dijital dönüşümü yeni normal çerçevesinde sadece VR toplantılar ile kısıtlayamayız. İptal olan fuarlar ve etkinliklerde Sanal Fuarlar ile Sanal Gerçekliğe taşınmaya başlandı. Bildiğiniz üzere Ticaret Bakanlığı Sanal Fuarları desteklemeye ve sanal fuarları organize etmeye başladı. Sanal Fuar yada Online Fuar ile detaylı yazımızı bir önceki cümlemizdeki linkte okuyabilirsiniz.

İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik uygulamaları olarak Sanal Gerçeklik (VR) toplantı hizmetlerinden Sanal Gerçeklik İle İş Eğitim simülasyonlarına ve Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimlerine kadar İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamalarında farklı örnekleri hayatımızda artık daha sıklıkla kullanmaya başlayacağız.

Sanal Gerçekliğin Kurum İçi Adaptasyonu

Yeni dünya ve yeni normal düzeni COVID-19 koronavirüs'ün hayatımıza girmesiyle karşılaştığımız terimler. Ve artık bu yeni dünya yada yeni normal düzeninde, şirketlerin iş yapış biçiminde sürdürülebilirlik açısından inovasyon ve dijital dönüşüm çok fazla önem kazandı. Training Mag dergisinin her yıl güncellediği Öğrenim Endüstrisi Raporu yani Training Industry Report'unda 2015 yılında listede olmayan Sanal Gerçeklik ile İş Eğitimi ve Artırılmış Gerçeklik ile İş Eğitimi teknolojik çözümleri 2020 listesine 4. sıradan çok hızlı giriş yaptı.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ile Sanal Gerçekliğin Kurum içi adaptasyonu konusunda sanal gerçeklik iş eğitimleri uzmanları ile birlikte kurum içi eğitim organizatörlerinin eğitim ve geliştirme uzmanlarına destek verip, sanal gerçeklik ile kurumsal öğrenme ve sanal gerçeklik iş eğitimleri tasarımı sürecine dahil olacağı katılımcı bir aksiyon planı uygulaması sanal gerçekliğin kurum içi adaptasyonunda büyük bir adımdır. Sanal Gerçeklik İş Eğitimlerinin ihtiyaç analizinden sanal gerçeklik ile iş güvenliği eğitimine, raporlamasına, değerlendirmesine kadar süreçte sanal gerçekliğin kurum içi adaptasyonu için 360 derece İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik sürecini birlikte planlamak optimum çözümdür.

Sanal Gerçekliğin Kurum İçi Adaptasyonu ile, İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri, VR Kurumsal Öğrenme, Sanal Gerçeklik ile İş Eğitimleri entegrasyonu ile oluşan bilgi ve eğitim karması, çalışana ve insan kaynaklarında sanal gerçeklik iş eğitimleri teknolojisine yapılan yatırımın karşılığını alma konusunda performanssal bir somut veri olarak elde tutulacağından, sanal gerçeklik firması yada sanal gerçeklik ajansı da kendi başarısını ölçümleme noktasında önemli bir KPI'dır.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları.

Şirket içi sanal gerçeklik ile iş eğitiminden, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimine, uzaktan sanal gerçeklik kurumsal eğitim içeriklerine kadar çok sayıda alanda Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik giderek daha fazla yer alacak. Teknik eğitimlerde, Oyunlaştırma Sanal Gerçeklik İş Eğitim simülasyonları kullanılmakta.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik (VR) Uygulamaları ile İş eğitimlerinin en büyük avantajı, 3D modelleme ile sanal olarak yaratılan sanal gerçeklik ortamının, deneyimleyen katılımcıyı sanal gerçeklik iş eğitim senaryosunu birebir yaşadığı hissiyatını yaşatarak deneyimletebilmesidir. İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamalarına örneğin sanal gerçeklik gözlükleri ile demiryolunda bozulan bir sinyalizasyonu sanal gerçeklik ortamında hazırlanmış kurumsal iş eğitimi ile tamir ederken bulabilirsiniz. Hatta belki de çok şanslıysanız, İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamalarında uzay istasyonun dışında ve yer çekimsiz bir ortamda bozulan bir güneş panelini tamir ederken bulabilirsiniz.

Yada işe yeni başlayacak adaylara karşı şeffaf olmak isteyen bir insan kaynakları yöneticisisiniz. Ve adayları, şirketinize gelmeden çalışacakları ortamı, yöneticilerini, departmanlarını, iş görevlerini aktarmak istiyorsunuz. Yada işe çok uluslu / çok şehirli firmanızda yeni başlamış çalışanlarınıza sanal gerçeklik ile oryantasyon eğitimi vererek, şirket genel merkez turu yaptırıp, başka şehirdeki 360 derece video çekimi ile 360 derece fabrika tanıtım videosu veya 360 derece fabrika sanal turu ve 360 derece fabrika sanal gezisi ile gezdirmek istiyorsunuz. Bunun için eskiden zaman planı ve seyahat organizasyonu yaparak hem maliyet hem de verimlilik kaybına katlanmanız gerekiyordu. Sanal Gerçeklik ile İnsan Kaynakları tam da bu noktalarda İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları ile size çözümler sunuyor.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları ve Sanal Gerçeklik uygulamaları olarak ilk örneğimiz için Defacto Oryantasyon Eğitimi İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları projemizi deneyimleyebilirsiniz. İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik ile Kurumsal Öğrenme ve Sanal Gerçeklik Oryantasyon projemizin detaylı yazısını okuyabilirsiniz. İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları açısından hayata geçirdiğimiz projemizde amacımız; insan kaynakları ile sanal gerçeklik projemizdeki amacımız; 30 ülkede, 330'u Türkiye'de, 134'ü yurt dışında olmak üzere toplam 464 mağazaya sahip Defacto'nun iş oryantasyonu için zaman, maliyet ve verimlilik kaybını ortadan kaldırmaktı.İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamalarına örnek oluşturan projemizde; 360 derece video çekim teknolojisi ile Genel Merkez sanal turu teknolojisini entegre ederek, webVR tabanlı bir yazılım geliştirdik ve kapalı devre intranet sisteminde yayına aldık. Her mağazaya gönderilen sanal gerçeklik gözlükleri ile Defacto ailesine katılan çalışanlar, İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları sayesinde mağazalarından çıkmadan, dakikalar içinde ister 360 derece olarak İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik uygulaması tüm genel merkezi isterlerse de sadece ilgili departmanlarını gezerek, yöneticilerini, görev tanımlarını tanıyabiliyorlar.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri özellikle kurumsal şirketler tarafından çalışan eğitiminde kullanılıyor. Birçok şirket artık VR Tabanlı Kurumsal Öğrenme uygulamalarını işe alım süreçleri ve teknik eğitimler gibi alanlarda VR teknolojilerinden yararlanıyor. Sanal Gerçeklik Kurumsal öğrenmede VR sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak kurumsal öğrenmede iş eğitimlerinin daha iyi anlaşılması sağlananır.İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ile çalışanlar, sanal ortamda oluşturulan iş makinelerini kullanabilirler, sanal müşteriler ile iletişime geçebilirler, özel montaj işlemlerini yapabilirler, mesleği ile ilgili birçok eğitimi sanal gerçeklik kurumsal öğrenme ile uygulamalı olarak alabilirler.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ile müşteriler ile iletişim eğitimlerinden, iş makinesi kullanımı eğitimlerine kadar birçok alanda kurumlara özel İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri simülasyonları oluşturulabilir.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ile, mavi yakalı çalışanların işe başlama sürecini hızlandırmak ve sanal gerçeklik kurumsal öğrenme ile verimli eğitim almalarını sağlamak için oldukça değerli. Sanal gerçeklik kurumsal öğrenme ile çalışacakları makinenin başında çalışacak fabrika veya atölye çalışanlarının, tehlikelerin farkında olmaları için makinelerin nasıl kullanıldığına dair sanal gerçeklik iş eğitimi içeriği ile eğer kurallara uymazlarsa başlarına gelebilecek sonuçları (yaralanma, kolunu kaptırma, kalıcı hasar ve ölüm gibi) ve iş eğitimindeki tehlikeleri deneyimledikleri sanal gerçeklik kurumsal öğrenme ile eğitim modülleridir.

İş sağlığı ve sanal gerçeklik ile iş güvenliği eğitimlerinin İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri tabanlı verilmesi, çalışanların zarar görmeden, çalışma ortamlarındaki olası tehlikelerin sonuçlarını deneyimlemelerine, hissetmelerine ve öğrendikleri bilgileri daha hızlı ve çok sayıda hatırlayarak uygulamalarına fırsat sunarak çalışanlar için sağlıklı bir çalışma ortamı yaratıyor.

Özellikle iş güvenliği eğitimleri tehlike arz eden işlerde şirketler sanal gerçeklik kurumsal öğrenme aracılığıyla oluşturdukları eğitim simülasyonlarıyla yaşanan iş kazalarını azaltmayı hedefliyor.

Eğitimde Sanal gerçeklik kullanımı ile Üniversitelerde kullanılan farklı bölümlere özgü farklı yazılımlarla mimarlık ve hukuk gibi bölümlerde öğrenciler öğrendiklerini gerçekçi bir ortamda deneyimleyebiliyor.

Sağlık sektöründe Sanal Gerçeklik kullanımı ile oluşturulan İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri içerikleri, öğrencilere derslerde öğretilen teorik bilgileri hiçbir hastayı tehlikeye atmadan sanal ortamda pratiğe dökme imkânı sunuyor.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri, kurumsal alanda bir firmanın çalışanlarının eğitimini daha güvenli, hızlı ve etkili bir biçimde vermesine olanak sağlıyor. Bu da eğitimin baştan aşağı değişerek yeni bir yola girdiği anlamına geliyor.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri alanında ise verilen sanal gerçeklik iş eğitimleri ile işe alım, tasarım, üretim, satış, pazarlama süreçleri yeniden şekilleniyor.

Şirketler Neden Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamalarını Kullanmalıdır?

Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları basittir - katılım ve bilgi elde tutma düzeylerini artırabilir ve çalışanlar daha güvenli, daha düşük maliyetli bir şekilde eğitilebilir.VR, çalışanların pratik deneyim yoluyla öğrenmelerini sağlar. Deneyimsel öğrenme uzun zamandır öğrenmenin en etkili yolu olarak tartışılmaktadır ve çalışmalar deneyimle öğrenmenin öğrenme kalitesini ve tutmayı 75-90% oranında artırdığını göstermiştir.

Kurumsal Eğitim için Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik kapsamında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları, ofis tabanlı eğitimi gerçekten ilgi çekici bir deneyim haline getiriyor. Sanal Gerçeklik, temel manuel emek tekniklerinden üst düzey yönetici liderlik gelişimine kadar işyerinde eğitim için sınırsız fırsatlar sunmaktadır. VR’ın benzersiz insan kaynaklarında sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik çözümleri, personelinizi tehlikeli bir siteye veya uzak bir hedefe götürmenin riski veya maliyet sonuçları olmadan gerçekten sürükleyici Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları eğitim deneyimleri sunmanıza olanak tanır.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları ile geliştirilen eğitimlerin amacı, gerçekçi işyeri deneyimleri oluşturmak ve çalışanların zorlu ortamlarda çalışırken risk almalarına izin vermektir. Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları sayesinde VR İş Eğitimlerinin deneysel ve sürükleyici olması, çalışanların işe başlamadan önce temel görevlerini yerine getirmede daha rahat ve kendinden emin olmalarına yardımcı olabilir.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları ile VR İş Eğitimi, her büyüklükteki kuruluşa, önemli bir zaman veya finansal yatırım yapmadan çalışan geliştirme sürecinizi geliştirmek için deep learning dediğimiz daha derin bir anlayış düzeyi ekleyen ilgili senaryoları hızlı ve kolay bir şekilde oluşturma ve dağıtma fırsatı verir. Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları bulut tabanlı yönetim portalı, bir cep telefonuna ihtiyaç duymadan ilgi çekici 360 derece video çekimi ve 360 VR görüntüleri, videoları ve sanal gerçeklik ile artırılmış gerçeklik uygulamalarını doğrudan bağımsız sanal gerçeklik gözlüklerine yüklemenizi, harmanlamanızı ve Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları kapsamında çalışanlarınıza deneyimleterek dağıtmanızı sağlar.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları ile VR İş Eğitimleri, en iyi uygulama tekniklerinin veya tehlikeli tesislerin bulunduğu konumların 360 derece video çekimlerini oluşturun veya kaynak oluşturun ve çalışanlarınızı anında eğitim odasından doğrudan tamamen sürükleyici bir deneyime taşıyın. İster sağlık ve güvenlik eğitimi alan bir mühendis ekibiniz, ister ekip yönetimi becerileri üzerinde çalışan orta düzey yöneticiler veya kamuya açık konuşmalarını geliştiren C-Level yöneticiler olsun, VR herhangi bir sahne oluşturmayı ve bunları eğitim oturumuna gerçekten dahil etmeyi kolaylaştırır.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimi Kullanımı Faydaları

Yüksek riskli durumlarda riski azaltmak: İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri kullanım faydalarından biri, iş güvenliği riskinin yüksek olduğu iş eğitim durumları için ideal eğitim yöntemidir. Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve Sanal Gerçeklik İle İş Güvenliği Eğitimlerinden önce çalışanların yüksek riskli bir senaryo hayal etmeleri ve bununla nasıl başa çıkacaklarını hayal etmeleri ve görselleştirmeleri gerekir. VR İş Eğitimleri, zor bir durum hayal etme ihtiyacını ortadan kaldırır ve bunun yerine gerçekçi bir simülasyonla değiştirir. Gerçek hayatta hiç bir iş kazası yada yaralanma durumu yaşanmadan insanları mümkün olan en gerçekçi şekilde eğiterek etkili bir sanal gerçeklik iş eğitimi ile öğrenme deneyimi sağlar. Çalışanlar sanal gerçeklik iş eğitimleri ile sanal dünyadaki birisinin hayatına mal olabilecek bir hata yapsalar dahi, bu hatalardan öğrenebilir ve böylece gerçek dünyada aynı hatayı yapma olasılığını azaltabilir.

İş becerilerinin geliştirilmesi: İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimi Kullanımı Faydalarından biri de, iş becerisinin sağlanmasıdır. Pek çok iş becerisi, kendileri için iyi olmak için pratik gerektirir ve VR, çalışanlara deneyimlerini uygulamak ve öğrenmek için güvenli bir alan sağlar. Topluluk önünde konuşma, satış, müzakere ve ağ kurma gibi beceriler nadiren okulda öğretilir, bu nedenle bir iş eğitimi için gerçekleri ve rakamları hatırlamak gibi aklımızda gömülmez. Yine de işletmeleri devam ettiren bu kurumsal becerilerdir ve yöneticilerin yeni adaylarda ve çalışanlarda talep ettikleri şeydir. İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimi yani VR İş Eğitimleri, şirketlerin bu beceri boşluğunu doldurmalarını ve çalışanlarına devredilebilir kurumsal becerileri aşılamalarını sağlar. VR İş Eğitimi öğesi, çalışanların kurslarda öğrendiklerini ağ oluşturma etkinlikleri, medyayla uğraşma ve toplantılarda ve konferanslarda konuşma gibi gerçekçi simülasyonlarda uygulamalarına izin verir.

İşgücü verimliliği: DHL Express, çalışanlarının bilgi ve becerilerini artırmak istedi. Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ile güvenli, verimli birim yükleme cihazı (ULD) istifleme ilkelerini teşvik etmek için bir VR eğitim platformu oluşturdular. Yeni yöntem, dünyanın 12 noktasında test edildi ve katılımcıların% 99'unun daha iyi ve daha verimli çalışmalarına yardımcı olduğunu hissetti.İşe alma ve İşe alım: İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik denildiğinde İşe Alım Süreçleri de göz ardı edilmemeli. Sanal Gerçeklik İş eğitimi, İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik ile bir şirkette işe alım ve işe alım sürecini iyileştirmek için de kullanılabilir. Bir görüşme simülatörü kullanarak İK profesyonelleri ve yöneticileri, İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik ile potansiyel adaylara görüşme soruları sormaya çalışabilir ve tipik olarak sorulan soruları, arama becerilerini ve potansiyel bir çalışan hakkında uyarı işaretlerini öğrenebilir. Bu tür İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik çözümleri ile kurumsal eğitimler, bir şirket içindeki iç tanıtımlar için şirket içi İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik ile eğitim alabilen mevcut çalışanlara da uzanır. Örneğin Sanal Gerçeklik İş Oryantasyonu çok iyi bir İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik örtüşmesidir. Bir aday bir iş teklifini kabul ettiğinde, bir sonraki adım işe alım sürecidir. İşe alma, bir çalışanın aldığı ilk eğitim deneyimidir ve şirketle birlikte ilerlediklerinde bekleyebilecekleri eğitim hakkında iyi bir fikir verebilir. Etkin bir İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik işe alım süreci olmayan bir şirketin çalışanların elde tutma düzeylerinin ve verimliliğinin daha düşük olması daha olasıdır. Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri bu süreci büyük ölçüde geliştirebilir ve daha verimli ve eğlenceli hale getirebilir. Yeni çalışanlar Sanal Gerçeklik İş Oryantasyonu ile, şirkete bir adım atabilir, binayı gezebilir, birden fazla iş yerini görebilir, yöneticileriyle tanışabilir ve çok daha fazlası - hepsi ofise adım atmadan önce kendi evlerinin konforunda İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik deneyimi yaşayabilirler.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimi Kullanımı ile Çalışanlar Tehlikeli ve Stresli Durumlar İçin Güvenle Eğitilebilir.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ve VR İş Eğitimi ile klasik Metin Tabanlı Malzemelerden Daha Etkili Eğitimler sağlanır.

İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik Kariyer fuarları ve etkinliklerinde İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik için harika bir kurumsal deneyim pazarlama varlığı

İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik dahilinde Sanal Gerçeklik İş Eğitimi Çalışan Bağlılığı Duygusu Yaratır ve Eğitim Maliyetini Azaltır

SIFIR eğitim maliyetleri İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik dahilinde Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ile doğrulanır.

İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik dahilinde Sanal Gerçeklik İş Eğitimi Çalışan Etkileşimi sağlar.

İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik dahilinde Sanal Gerçeklik İş Eğitimi Çalışanlar deneyimsel eğitim alırlar.

İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik İş Eğitimi sayesinde, İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları fabrikada, genel merkezde mağazada yani kısaca orada hissetmenizi sağlar

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları zaman kazandırır.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik Uygulamaları ile Global Erişim sağlanır.

İnsan Kaynakları ve Sanal Gerçeklik ile Aday Tarama Sürecinizden Daha Fazla Verim alın.

Dijital Dönüşüm Ne Anlama Geliyor? Dijital Dönüşüm.

Dijital dönüşüm ile ilgili detaylı yazımızı okuyabilirsiniz ama burada kısa bir özet geçtik. Dijital dönüşüm müşteri ile başlar ve biter. Dijital dönüşüm her müşteri etkileşimine değer katar. Dijital Dönüşüm, sorunları çözmek için yeni, hızlı ve sıklıkla değişen dijital teknolojinin kullanılmasıdır. Dijital dönüşümün örneklerinden biri bulut bilişimdir. Kullanıcıya ait donanıma olan bağımlılığı azaltır ve abonelik tabanlı bulut hizmetlerine olan bağımlılığı artırır. Dijital dönüşüm, değişen iş ve pazar gereksinimlerini karşılamak için yeni iş süreçleri, kültür ve müşteri deneyimleri oluşturmak veya değiştirmek için dijital teknolojileri kullanma sürecidir. İşletmenin dijital çağda yeniden tasarlanması, dijital dönüşümdür.

Otomasyon ve loglama ile sermaye getirisini, verimliliği ve karlılığı artırın. Dijital dönüşüm yolculuğunuzu hızlandırın. Dijital Dönüşümü Fırsata Dönüştürün. Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik, 360 derece video çekimi, sanal tur, IoT, edge, Bulut, yapay zeka, gelişmiş 3D görselleştirme, sosyal medya yönetimi ve dijital ikiz gibi teknoloji yenilikleri endüstriler için yeni fırsatlar yaratıyor. Peki yeni gerçeklik sektörünüz için ne anlama geliyor? Resmin tamamını almanıza yardımcı olacağız.

Dijital Dönüşüm Şirketi Nsocial Ne Yapıyor? Dijital Dönüşüm Firması Nsocial Nasıl Fayda Sağlar?

Önce bir muayene ve teşhis için buluşalım. talep ve ihtiyaçlarınızı netleştirmeli ve belirlemeliyiz. Sonra dijital skorunuzu hesaplayacağız. Şirketiniz yeni zorlukları dönüştürmek ve karşılamak için gerekenlere sahip mi?

İkinci adım stratejiyi belirlemek. gelecek için ürünlerinizi, ekiplerinizi, fırsatlarınızı ve tehditlerinizi kontrol etmeli ve belirlemeliyiz. O zaman sizinle karlılığa karar vermeliyiz. dijital varlıklarınızı birlikte yönetmeliyiz veya birlikte yeni dijital varlıklar oluşturmalıyız. bu adımda, kuruluşunuzun dijital ikizini kıyaslamayı ve oluşturmayı kontrol etmeliyiz.

Üçüncü adım aşamadır. dijital dönüşümünüz için belirlenmiş uygulamaları ölçeklendirmeli ve bunları sizinle katı bir süre içinde aşama aşama koymalıyız.

uygulanması. bu uygulama hem yazılım geliştirme hem de içerik oluşturma içerir. dijital dönüşümün endüstrilere getirebileceği değeri aydınlatmak için çok çalışıyoruz. insanları daha akıllı iş yapma yöntemleri ile güçlendirmemizi istiyoruz. Hedefimiz, teknolojik gelişmelere insani bir deneyim kazandırmak, müşterilerimize kârlılığı arttırırken varlık ve operasyon yaşam döngüleri arasında değer yaratmayı en üst düzeye çıkarma yolları sağlamaktır.

finansal hizmetlerde de dijital dönüşüme odaklanmalıyız. koronavirüs günlerinde düşünün. nakit kullanımı % 85 azaldı ve fiziki bankalara gitmeye yaklaşık olarak izin verilmedi. her işlem ve işlem çevrimiçi olarak gerçekleşir ve bunların% 95'i mobil bankacılık aracılığıyla gerçekleştirilir.insan kaynaklarında sanal gerçeklik teknolojileri ve etkileşimli iş eğitimi . bir vr ajansı olarak, tabii ki sanal gerçekliğin kurumsal öğrenmede dijital dönüşüm olarak kullanıldığına inanıyoruz, bu çalışan performansını en üst düzeye çıkaracaktır ve yoğun bir şekilde yükselen müşteri yolculuğu deneyimi yaratın.tüm dünyada görüldüğü gibi, sağlık hizmetlerinde dijital dönüşüm sağlam bir ihtiyaç ve koronavirüs günlerinde% 200 zorunluluktur. birlikte dijital dönüşüm stratejileri oluşturabiliriz.