Loading

akıllı ulaşım webAR canlı trafik verisi artırılmış gerçeklik

webAR canlı trafik verileri artırılmış gerçeklik

canlı trafik verileri için artırılmış gerçeklik ile yeni bir proje geliştirdik. bu akıllı şehirler ve akıllı toplu taşıma için faydalıdır.

akıllı şehirlerin kartları, artırılmış gerçeklik akıllı ulaşım bir arada. webAR akıllı ulaşım artırılmış gerçeklik ile canlı trafik verilerini, durak sayısını, otobüs ve tren gibi toplu taşıma araçlarının seyahat süresini görebileceğiniz artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatıyor. Canlı trafik verileri için videomuzu aşağıda bırakıyoruz.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi artık akıllı şehirlerin tasarımında ve akıllı ulaşımda kullanılıyor. Artırılmış gerçeklik ile akıllı şehir projelerinin gerçekleştirilmesinden önce hatalar görülebilir ve proje maliyetleri kaydedilebilir. Artırılmış Gerçeklik (AR) artık akıllı şehir planlaması da dahil olmak üzere geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları ile, akıllı telefonların nesne tanıma özelliğini kullanarak, sanal nesneler gerçek görüntüler üzerine yerleştirilir. Uygulamalarla sanal ortam canlı, dinamik ve gerçek zamanlı olarak hissediliyor.Bir web sitesinde, bir ürünü AR'de 3D model olarak deneyimlemenin mümkün olduğunu gösteren ve cep telefonu veya tabletteki bir tarayıcıda model, telefon kamerasının önündeki gerçek ortama yerleştirilebilir.

webAR canlı trafik verileri artırılmış gerçeklik, akıllı şehirlerde artırılmış gerçeklik ve akıllı ulaşım olarak toplu taşımacılıkta artırılmış gerçeklik için yaratılmıştır. ar canlı tren haritası verileri. ar canlı veri yolu. ar canlı havaalanı verileri.

akıllı ulaşım artırılmış gerçeklik webAR canlı trafik verilerini nasıl yaptık?

Android Sceneform SDK, OpenGL öğrenmek zorunda kalmadan 3D nesnelerle çalışmayı kolaylaştırır. modeli Blender ile OBJ'ye dönüştürmek ve SDK eklentisi ile almak zorundaydık. Sceneform SDK bir şekil fabrikası sağlar. Bu fabrika küp gibi basit şekiller oluşturmanızı sağlar. doku olarak OpenStreetMap'ten fayanslar kullandık. Bizim uygulama ihtiyacı olan verileri hesaplar ve internetten getirir. Bunu hızlandırmak için, görüntüleri önbelleğe almak ve OpenStreetMap'e yapılan aramaları azaltmak için bir PHP proxy komut dosyası oluşturduk.

Yapmamız gereken bir sonraki şey gerçek zamanlı verileri uygulamaktı. Tren Haritası web sitesini Chrome geliştirici araçlarıyla incelerseniz, haritadaki noktaları güncellemek için socket.io kullandıklarını öğrenebilirsiniz. Socket.io sunucusu istemcilere JSON verileri gönderiyor. Bu harikaydı. Tek yapmamız gereken kendi sorgumuzu yazmak, sunucuya bağlanmasına ve verileri kendi tren neslimle eşlemesine izin vermekti. Sunucu her 10 saniyede bir güncelleme gönderir.

Gerçek zamanlı tren verileri şu anda aktif olan tüm seyahatleri (trenler) içerir. Sunucu, diğer şeylerin yanı sıra, trenin enlemini, boylamını, başlığını döndürür. Treni canlandırmak için trenin önceki konumunu sakladık ve bir sonraki konuma hareketledik. Bu iki konumla treni doğru yöne de yönlendirebiliriz. Android bir ObjectAnimator sağlar, bu sınıf zaman içinde canlandırılacak hedef nesneyi tanımlamak için parametreler alır. Bizim durumumuzda, tren nesnelerimizin enlem ve boylam özelliğini canlandırdık.

Uygulamamın güncelleme işlevinde düğümlerimin konumunu (tren) ayarladık. Yalnızca merkez enlem ve boylamımızın belirli bir yarıçapındaki trenler haritaya yerleştirildi.

Belediyecilikte Dijital Dönüşüm

Kamu yönetiminde dijital dönüşüm gerekli hale geldi. İnsan hayatında yoğun olarak kullanılmaya başlanılan Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik teknolojileri, kurumsal hayatta, belediyecilikte ve kamu yönetiminde de dijital dönüşümü gerekli hale getirdi.

tüm kurumsal varlıkların ve paydaş ilişkilerinin dijital ortamda yeniden tanımlanmasına dijital dönüşüm denir. hızla gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerinin sunduğu imkanlar ve değişen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda dijital dönüşüm organizasyonların daha etkin, verimli hizmet vermek ve faydalanıcı memnuniyeti sağlamak üzere insan, iş süreçleri ve teknoloji unsurlarında gerçekleştirdiği bütüncül dönüşümdür.

Dijitalleşme süreci; organizasyonlar yeni teknolojiler ile her zaman otomasyonlarını daha verimli kılabilmekte ve hizmetlerindeki dijital teknoloji deneyimini iyileştirebilmektedir. Dijital dönüşüm, yeni koşullara ve beklentilere uyum sağlamayı ve çevikliği gerektirir.

akıllı şehircilik

Computer Vision / Bilgisayar Örüntü alanın bir parçası olan SLAM yani Gerçek Zamanlı Haritalandırma ve Konumlandırma tekniği temelde, fiziksel dünyadaki objelerin görüntülerinin, cihazların kameralar tarafından işlenip algılanmasına ve bu objeler arasındaki ilişkilerin hesaplanmasını içeren algoritmalar bütünü olarak özetleyebiliriz. ARCore ve ARkit SLAM (Simultaneous Mapping and Localization) SDK’leri de mobil uygulama geliştiricilerin sorunsuz şekilde çalışabilen AR uygulama geliştirebilmelerine ve her türden farklı mobil cihazda AR deneyimi yaratabilmelerine büyük oranda yardımcı oldu. Böylece AR uygulamalar içerisin gerçek fiziksel zemin üzerine eklenen bilgisayar kaynaklı görseller, kamera pozisyonu değiştirilse dahi sanki oradaymış gibi bırakıldıkları yerde sabit olarak durabilmektedirler.

Artırılmış gerçeklik yani augmented reality ile akıllı şehir projeleri hayata geçirilmeden önce hatalar görülebiliyor ve proje maliyetlerinde tasarruf sağlanıyor.

Gelecekteki akıllı şehircilik planlamaları için şehirlerin topladığı büyük miktardaki veri görünür hale getirilebilir. AR ile mimarlar ve şehir planlamacılar, projelerinin gerçek hayatta nasıl görüneceğini test ederek, daha yaratıcı iyileştirmeler yapabilecekler. Örneğin, bir şehirde yeni bir gökdelen inşa edileceği veya yeni bir ulaşım merkezi oluşturulacağı zaman artırılmış gerçeklik ile modelleme yapılarak olası senaryolar önceden görülebilir.

Ayrıca, akıllı şehircilik ile şehrin turistik tanıtımı da yapılabilir. Şehre ait tarihi, kültürel yapıların, artırılmış gerçeklik teknolojisi ile interaktif tanıtımı yapılabilir. Akıllı şehircilik artırılmış gerçeklik projelerimize dair bir örnek videoyu aşağıda paylaşıyoruz.Akıllı şehirler, bir hayal değil ve pek çok şehirde zaten başlamış bir dönüşüm ve iyileşme süreci.

WebAR canlı trafik verilerinin avantajları artırılmış gerçeklik. akıllı ulaşım artırılmış gerçeklik.

* Uygulama geliştirme ve ücret yok

* Gerçek zamanlı görselleştirilmiş veriler

* Uygulama indirme yok

* CDN yok ve maliyeti

* Tarayıcı tabanı çalışıyor

* Yeni teknoloji

* En basit AR yöntemi

* Kolay erişim

* Halkla İlişkiler ve Medya Değerimobil tabanlı webAR büyük bir adım attı. Mobil webAR, teknolojiye erişmek için bir uygulama indirmek zorunda olan tüketicilerin acı noktasını kaldırarak, AR'nin taşkınlarını kitlelere, şirketlere, markalara ve kampanyalara açtı. Bu ışık altında, webAR'ın kendisini Yerel uygulamalardan ayırmaya devam ettiğini görmeyi umuyoruz.

akıllı ulaşım

Akıllı şehircilik ve akıllı şehirler paragrafımızın son cümlesinden devam edelim. Akıllı şehirlerde dijital dönüşümün de en önemli ayağı akıllı ulaşım sistemleri. Peki akıllı ulaşım sistemleri şu an hem dünyada hem de ülkemizde ne durumda?Akıllı Şehir’lere ilişkin olarak, akıllı toplu ulaşım konusunda da artırılmış gerçeklik teknolojisi kullnanılıyor. Mobilitenin artırılması amacıyla optimum mobil çözümler geliştirilmesi için artırılmış gerçeklik ve bu konuyla bağlantılı teknolojiler, şehirlerin gelişmişlikle ilgili olarak birbirleriyle rekabet edebilme güçlerini artırmak ve vatandaşların, akıllı şehirlere ilişkin süreçlerde daha etkin biçimde katılımlarını sağlamak için kullanılır.

Bugün, akıllı şehirler ve akıllı ulaşım birbirinden ayrılmaz bir bütün olarak kabul edilmeli. Akıllı ulaşım sistemlerinin sayesinde artık şehirlere bakış açısı da değişiyor. Bugün bir şehir ne kadar teknolojiyi ve mobiliteyi kendi yapısına uyarlarsa o kadar etkin ve verimli şekilde şehir yaşamındaki insanlara fayda sağlayabiliyor. Ulaşım ve teknolojinin bütünleşmesi sayesinde hayatımız önemli ölçüde kolaylaşıyor. Yolcuların beklentisinin artmasıyla birlikte, daha kontrol edilebilir, hızlı, güvenli ve konforlu bir ulaşımın sağlanması gerekli hale geliyor. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin ulaşım sektörüne adapte edilmesi sonucu ortaya çıkan akıllı ulaşım sistemleri uygulamalarının dünyada bu uygulamalarla paralel bir gelişme seyri izlediği görülüyor. Uydularla konum belirleme, kablosuz ağlar, mobil iletişim araçları, kapalı devre televizyon, radyo frekans tanımlama teknolojisi, yakın alan iletişim (NFC), algılama teknolojileri, araç sensörleri, yol sensörleri, çevre algılama sistemleri bunlar arasında yer alıyor. Akıllı ulaşım sistemleri uygulamaları vasıtasıyla farklı ulaşım türleri arasında koordinasyon sağlanarak ideal trafik şartları oluşturulabiliyor, yolcu ve yük hareketleri ile ilgili hizmetlerin etkinliği ve hızı artırılabiliyor.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.

Herhangi bir augmented reality projeniz varsa, artırılmış gerçeklik ajansı nsocial'a bir e-posta bırakın.