Loading

e-ticaret artırılmış gerçeklik

online alışverişte artırılmış gerçeklik. e-ticaret artırılmış gerçeklik kullanımı

e-ticaret siteleri için 2 nokta çok önemli: 1) müşteri deneyimi. 2) google arama motoru performansı. google artırılmış gerçeklik arama sonuçları google ar işte bu 2 önemli noktayı birleştirerek, e-ticaret alışveriş deneyimleri sunar. müşterileriniz, google araması yaparak ürününüze eriştiklerinde, siz bir de onlara google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile o an deneyimleme imkanı verirseniz, satın alma noktasına müşterinizi daha hızlı götürür ve conversion rate'inizi artırabilirsiniz. Ve google, googleAR yani google artırılmış gerçeklik arama sonuçlarını kullanan siteleri arama motorunda üst sıraya çekeceğini belirtti.

e-ticaret artırılmış gerçeklik kullanımı AR satışları artırabilir! AR, e-ticareti güçlendirebilecek çeşitli özellikler önerebilir. başka bir deyişle, artırılmış gerçeklik teknolojisinin e-ticaret için tamamen uygun olduğunu anlamak.

e-ticaret artırılmış gerçeklik kullanımı, VR Gözlükler gibi AR teknolojileri, müşterilerin sanal modelleri denemelerine olanak tanır ve bu teknolojiler zaman geçtikçe uygun fiyatlı hale gelir. Bu tür şeylerin evden veya akıllı telefondan daha özel olmayacağına ve çevrimiçi alışverişe daha doğal ve rahat olacağına inanmak için nedenler var. bu dokunsal duygular sağlamak içindir.

e-ticaret artırılmış gerçeklik kullanımı ve AR, ürünün özelleştirilmesine ve değiştirilmesine izin verir. Bir şey satın almadan önce, ürünün mevcut tüm renk seçimlerini ve değişikliklerini seçerler. Müşterilerin% 77'si renk veya stil farklılıkları gibi ürün varyasyonlarını önizlemek için AR özelliklerini kullanmayı tercih ediyor. Müşterilerin çoğu, mal paketleri arasında seçim yapmak için en geniş ürün yelpazesini arar.

e-ticaret artırılmış gerçeklik kullanımı ve AR sayfada kalmaya ve sayfada harcanan zamanı artırmaya yardımcı olur. Bu, hemen çıkma oranını azaltmak anlamına gelir. Yeni ziyaretçilerin bir sitede geçirdiği ortalama süre 2 dakika 31 saniyedir ve geri dönen ziyaretçiler çoğunlukla iki kat daha uzun sürmektedir - 5 dakika 31 saniye. İngiltere bilimsel araştırmaları, tüketicilerin bir ürünün AR modelini etkileşimde bulunurken, oynatırken veya denerken zaman geçirme olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor. Ve o zaman 5 kattan fazla yükseliyor.

e-ticaret artırılmış gerçeklik kullanımı ve AR sizi dünya genelinde satışa sunmaya destekliyor. İşte insanlara, gerçek mağazanın dışındaki ürün örneklerinin görselleştirilmesini sağlamak için büyük bir şans.

e-ticaret artırılmış gerçeklik kullanımı ve AR, ürün geri dönüşlerini en aza indirir. Müşterilerin% 45'i AR özelliklerinin karar vermek için zaman ayırdığını söyledi. AR, müşterilere çevrimiçi mağazalardaki ürünlerin 3D modelini izleme ve özelleştirme olanağı sağlar. Daha geniş bir seçenek ve daha fazla seçenek, müşterilere daha akıllı kararlar verme ve satın alma oranını artırma yetenekleri kazandırır.

Google Artırılmış Gerçeklik Destekli Arama Sonuçları

e-ticaret artırılmış gerçeklik kullanımı ve Google Artırılmış Gerçeklik destekli Arama sonuçları sayesinde artık AR'yi doğrudan 3D'den veya Chrome'daki web sitelerinden kendi alanınıza yerleştirmek için kullanabilirsiniz. Google, birkaç yıldır artırılmış gerçeklik araçları sunuyor. Android ARCore platformunu 2017'de tanıttı. Ekranınızda sıradan bir 3D nesne olarak inceleyebilir veya bir kamera akışına bindirerek nesneyi gerçek dünyada “görmenizi” sağlayabilirsiniz. Alışveriş sonuçlarına bakıyorsanız, mevcut gardırobunuzla bir parça giysiyi önizleyebilirsiniz.

Google Arama'daki 3D ve AR, yani e-ticaret artırılmış gerçeklik kullanımı ve Google Artırılmış Gerçeklik destekli Arama sonuçları Google Arama'nın kullanılabildiği tüm dillerde ve ülkelerde kullanılabilir. 3D ve Artırılmış Gerçeklik (AR) sonuçları, kullanıcıların 3D içeriğinizi doğrudan Google Arama sonuçlarından görüntülemelerine yardımcı olur. İnsanlar 3D çipte görüntüle'ye dokunursa, onları 3D öğenizle etkileşime girebilecekleri veya hatta AR ile alanlarına yerleştirebilecekleri sürükleyici bir deneyime yönlendirir. Bu görüntüleyici deneyiminden, web sitenize devam etmek için bir çipe dokunabilir veya Google Arama sonuçları sayfasına çıkabilirler.

e-ticaret artırılmış gerçeklik kullanımı ve Google Artırılmış Gerçeklik destekli Arama sonuçları sayesinde artık akıllı telefonunuzda Google'da arama yaptığınızda, bazı sonuçları 3D ve artırılmış gerçeklik (AR) olarak görüntüleyebilirsiniz. böylece google da ilgili bir kelime aradığınızda, artık gelen sonuçlar size 3d modelleme ile artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatacak. diyelim ki bir salonunuza bir koltuk arıyorsunuz ve google da arama yaptığınızda eriştiğiniz sitelerde sadece ürün fotoğrafları var ve siz, o koltuğun salonunuzda nasıl görüneceğini merak ediyorsunuz. eğer, alışveriş yapmayı düşündüğünüz firma, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları için domainine bir çalışma yaptıysa, almayı düşündüğünüz ürünü salonunuzda görebilirsiniz. yani deneyimleyebilirsiniz. tabi bunun için öncelikle arkit ve arcore destekleyen bir cihaza sahip olmanız gerek. google artırılmış gerçeklik arama sonuçları, özellikle e-ticaret için oldukça dikkat çekici. çünkü alışveriş deneyimi hem daha kolay hem de daha kişiselleşecek. Kısacası, Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile yani google ar ile nesneyi gerçek hayatta deneyimlemek ya da görmek mümkün olacak. Ayrıca google, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları yani google ar uygulayan sitelerin arama motoru performanslarını yükselteceğini de açıkladı.

buraya dokunarak, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları google arile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelimwebAR

en kısa anlatım ile, tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik diyebiliriz. webAR teknolojisinin temelinde webGL ile birlikte arcore ve arkit bulunur.

arkit, IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için apple'ın geliştirdiği artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arkit augmented reality yazılımı, IOS 11 ve üzeri sürümlere sahip cihazlarda aktiftir. arcore ise, google tarafından geliştirilmiş artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arcore augmented reality yazılımı, android işlemcili mobil cihazlarda, android nougat üzeri sürümlere sahip android işletim sistemli cihazlarda aktiftir. webAR, tamamen tarayıcı üzerinden çalışır ve sadece telefonunuzun kamerası ile görseli taratarak, tarayıcı üzerinde etkin olan bir artırılmış gerçeklik deneyimine erişiyorsunuz. yani her hangi bir augmented reality uygulaması geliştirmeye ya da her hangi bir artırılmış gerçeklik uygulaması indirmenize / indirtmenize gerek yok. webGL, arcore, arkit ve 3d render animasyonların harika kombinasyonu olan webAR ile markanız için, gerçek zamanlı 3d obje render özelliği ile tamamen web yani tarayıcı üzerinden çalışan, kaliteli 3D grafiklere sahip, etkileşimli artırılmış gerçeklik kampanyaları yaratabilirsiniz. üstelik hiç bir uygulama ihtiyacı kalmadan.

tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik çözümü webAR detayları için buraya dokunarak, webAR ile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve webAR ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim. tek yapmanız gereken, aşağıdaki QR code u, akıllı telefonunuzun kamerası ile taratmak ve gelen bildirimi kabul ederek, tarayıcı üzerinden artırılmış gerçeklik deneyimi yaşamak.

En iyi tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik çözüöü webAR uygulamalarından biri burada. WebAR, bir uygulama yerine bir web tarayıcısı üzerinden erişilen artırılmış gerçeklik deneyimlerini ifade eder. Appless! Uygulamaya gerek yok! Hiçbir uygulama indirilmedi! Bu, ihtiyacınız olan tek şey, çünkü tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik çözümü webAR ile bir uygulamayı doğrudan telefonunuza indirmek zorunda kalmadan akıllı telefonunuz veya tabletiniz ve internet bağlantınızdır. WebAR tam da bildiğiniz gibi artırılmış gerçeklik gibidir. Bunun dışında doğrudan bir mobil tarayıcıdan erişilebilir. Uygulama yok, indirme yok. Sadece bir tık uzakta. Lütfen akıllı telefonunuzun kamerasını açın ve aşağıdaki QR kodunu tarayın ve tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik deneyimi webAR deneyimini yaşayın. Bu sizi zenginleştirilmiş ve sürükleyici bir deneyime getirecektir. Artırılmış gerçeklik bir süredir varlığını sürdürüyor. Ancak, ilk kez, tarayıcılarda AR kullanmak mümkün. tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik webAR ile bir web sitesinde, bir ürünü AR'de 3D model olarak deneyimlemenin mümkün olduğunu gösteren özellikler geliştirdik ve bir cep telefonunda veya tablette bir tarayıcıda bir düğmeyi tıkladığınızda, model gerçek kamera önünde bir ortam. Yeni akıllı telefon teknolojisi, tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik çözümü webAR ile artırılmış gerçeklik deneyimlerini doğrudan web sitesi üzerinden etkinleştirmemize ve sunmamıza izin veriyor. WebAR, basit animasyonlar, video ve belirli bir etkileşim derecesi dahil olmak üzere AR uygulamasını kullanarak mümkün olan ana özelliklerin sınırlı bir seçimini sunar. tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik yazılımı WebAR, deneyimleri tetiklemek için görüntü hedefi algılamayı da destekleyebilir. Dahası, WebAR çoğu tarayıcıda belirli bir ölçüde çalışabilir - bu nedenle AR'yi desteklemek için belirli bir cihazın spesifikasyonuna sahip olmanız gerekmez, bu da yine belirli bir deneyimin erişimini artırır.

webAr best case.jpg


Online Perakende Artırılmış Gerçeklik

Online perakende artırılmış gerçeklik deneysel alışveriş deneyimi sunar. tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik yazılımı WebAR ve Google Artırılmış Gerçeklik Destekli arama sonuçları GoogleAR sayesinde e-Ticarette artırılmış gerçeklik büyük adımlarla geliyor. Amazon, eBay ve Alibaba gibi e-ticaret devleri, yeni oyuncuların bu yeni şekilde mal satmaya başlamasını planlayan bir sürü yeni oyuncuya sahip. Örneğin, Alibaba ayrıca e-ticaret için Sanal ve Artırılmış Gerçeklik hizmetleri oluşturmak için çalıştıklarını açıkladı. Tüm bunlar AR'yi tüketicilerin ilgisini yavaşça yakalar ve gerçek ve dijital dünya arasında bir bağlantı kurarak mobil cihazları devralır. Çevrimiçi mağazalardaki ürünleri tam olarak görselleştiremedikleri için müşterilerin% 54'ü mağazaları ziyaret etmeyi tercih ediyor. Artırılmış gerçeklik şimdi e-ticaret entegrasyonu içinde dünyayı değiştiriyor. AR'nin çevrimiçi mağazalarda mevcut olması durumunda% 22'nin geleneksel perakende mağazaları ziyaret etme olasılığı daha düşük olacaktır. % 35'i, satın almadan önce sanal olarak deneme şansı olsaydı, muhtemelen daha fazla çevrimiçi alışverişe gideceklerini söylüyor. Müşterilerin% 63'ü artırılmış gerçekliğin alışveriş deneyimlerini güçlendirebileceğinden emindir. Bu arada e-ticaret şirketleri bunların hepsinde kendi rollerini alabilir ve 20 yıl önce Walmart'ı büyümüş interneti kullanarak Amazon gibi yeni teknolojilerin gelgitini artırabilir. Yakında web'de alışveriş yapma şeklimizi isyan edecek. Tüketicilerin büyümesi, mobil cihazların ve pazar yeteneklerinin gelişimini talep ediyor.

e-ticaret artırılmış gerçeklik kullanımının müşteri davranışları ve satın alma kararları üzerindeki artırılmış gerçeklik etkisi

Son zamanlarda Hidden Creative (İngiltere) tarafından ürünlerin iki farklı şekilde sergilendiği bir deney yapıldı. 200 ebeveyn, ne tür bir ekranın daha ikna edici olduğuna karar vermek zorunda kaldı: bir çocuğun oyuncağı için geleneksel bir reklam veya interaktif bir artırılmış gerçeklik deneyimi olarak imajı. Araştırma sonucu, AR pazarlama kampanyalarının geleneksel pazarlamayı şiddetle etkilediğini açıkça göstermektedir. Her zamanki reklamlarla, ebeveynlerin% 45'i bir oyuncak satın almak isterken, AR kullanıcılarının% 74'ü. Geleneksel 2D baskılı ekran reklamlarına baktıktan sonra ebeveynlerin çoğu oyuncak için 5,99 £ ödemeye hazırdı. Öte yandan AR uygulamaları kullanan ebeveynler tercihen maliyetin 7,99 £ olduğunu söylüyor.

artırılmış gerçeklik satışları nasıl etkiler?

Eşsiz deneyim. İnsanlar bazı hikayeler veya haberler içeren etkinliklerin bir parçası olmayı severler. Artırılmış gerçeklik büyü ile deneyim pazarlama ekler! AR, herhangi bir yönü multimedya platformuna dönüştürmeye ve herkesin ilgisini çekmesine yardımcı olur. Bu konuda çıldırmış olacaksınız!

Ürünleri deneyin ve deneyimleyin.

Örneğin Mobilya artırılmış gerçeklik! Augmented Reality hizmetinin yardımı ile tüm ürünler AND testi için 3D görselleştirme kullanıldığı sürece satın alınacak müşterilerin kuşkularından yoksun kalır.

WoW Etkisi. Müşterilerinizi veya potansiyel müşterilerinizi merak edin! AR deneyimleri o kadar çekici ve ilginç ki, bu kadar harika ve olağandışı her şeye dalmanıza ve bunu gerçekleştirmenize yardımcı olamazsınız. Sizi mutlu eden bir ürün, satın alınmaya değer bir üründür!

Ürününüzün sahipliğini hissetmelerini sağlayın! Tüketiciler ürünün dijital bir modeliyle etkileşime girdiklerinde, onunla 2B basılı görüntüye daha yakın ilişkiler hissederler. Daha sonra, öğeye bir "mülk" hissetmeye başlarlar.

e-ticaret mobilyada artırılmış gerçeklik kullanımı deneyimi için buraya dokunabilirsiniz.

Artırılmış Gerçeklik şirketi Nsocial ne yapar? Augmented Reality Ajansı Nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

Artırılmış gerçeklik Ajansı Nedir? Artırılmış Gerçeklik Firması Nedir?

Artırılmış Gerçeklik şirketi yani artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

Artırılmış Gerçeklik şirketi olarak kameralarda görüntülenen 3D modellenmiş nesnelerin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

Bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

e-ticaret sitenizde artırılmış gerçeklik projeleriniz varsa, artırılmış gerçeklik ajansı Nsocial ar ajansı ile iletişime geçin!