Loading

Tarayıcı Üzerinden Uygulama Gerektirmeden Çalışan Artırılmış Gerçeklik webAR

webAR nedir?

WebAR, bildiğiniz gibi artırılmış gerçeklik gibidir. Bunun dışında doğrudan bir mobil tarayıcıdan erişilebilir. Uygulama yok, indirme yok. Yalnızca tek bir tık uzakta. WebAR sayesinde artırılmış gerçeklik (augmented reality ar) deneyimi için artık uygulama geliştirmeye gerek yok. Böylece artırılmış gerçekliğin önündeki en büyük engellerden biri olan uygulama geliştirme ve kişilere artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatmak için artırılmış gerçeklik uygulaması indirilmesi sorununu ortadan kaldırıyor. webAR ile artırılmış gerçeklik uygulama geliştirme maliyetlerine, CDN maliyetlerine ve zaman kaybına bye bye diyebilirsiniz. Artırılmış Gerçeklik yakın zamana kadar AR deneyimini yalnızca mobil cihazlarda yüklü uygulamalar ile deneyimlenebiliyordu. Ta ki WebAR tarayıcı tabanlı artırılmış gerçeklik teknolojisi hayatımıza girene kadar!

WebAR, bir uygulama yerine bir web tarayıcısı üzerinden erişilen artırılmış gerçeklik deneyimlerini ifade eder. webAR ile tarayıcı üzerinden çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik deneyimi yaşamak için, ihtiyacınız olan şeyler telefonunuzun kamerası ve internet bağlantınızdır. webAR; Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik teknolojilerini birleştirerek geliştirdiğimiz inovatif teknolojidir. webAR ile herhangi bir uygulama olmadan kamera aktivasyonu ile web tabanlı tarayıcılar aracılığıyla 360 derece 3D modelleme ile olarak modellenmiştir.

Bir de Google Artırılmış Gerçeklik Arama Sonuçları konusu var. Teknoloji aslında mantıksal olarak basit. Tıpkı webAR gibi Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları (Google augmented reality search results GoogleAR) mobil aramalarda çalışır. Müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz, Google üzerinde arama yaptıklarında, artırılmış gerçeklik sonuçları ile desteklenen mobil websitenize erişir. Google, arama sonuçlarında “Ortamınızda Görün” butonunu gösterir ve sihir başlasın! Ürünleriniz, sadece Google arama sonuçları ile müşterinizin evinde yada ofisinde! Tek yapmanız gereken, artırılmış gerçeklik ajansı Nsocial ile ürünlerinize webAR ile Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile müşterilerinize artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatmak istediğinizi belirtmeniz. Sonrasında, ürünlerinizin dikey sayfalarına bağlayacağımız webAR ve Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile bizim sihirimiz.

Web tarayıcısı tabanlı uygulamaların aşamalı gelişimi, markaların karşılaştığı en zor adımı, yani mobil uygulama indirmelerini ortadan kaldırıyor! Artırılmış Gerçeklik ile ürün ve hizmetlerini tecrübe eden birçok marka, mobil siteleri aracılığıyla müşterilerine ulaşacak mobil uygulamalarını indirmekten zorlandı ve bundan vazgeçiyor. Markanız için bir mobil AR deneyimine sahip olmak, hatta bir adım daha ileri gitmek ve bir Artırılmış Gerçeklik deneyimi yaşamak istiyorsanız Google Artırılmış Gerçeklik Arama Sonuçları makalemizi buradan okuyabilirsiniz, ancak daha önce aşağıdaki oynatma listemizi takip ederek bir fikir edinebilirsiniz.Her şeyden önce, Safari tarayıcısı tarafından Mozilla Firefox tarayıcısı ve şimdi Google Chrome 81 ile desteklenen Web AR deneyimini gerçekleştirdi. Bu, en çok kullanılan tarayıcıların Web üzerinden Artırılmış Gerçeklik deneyimlerini desteklemeye başladığı anlamına gelir. Tarayıcı tabanlı artırılmış çalıştırmak için gerçeklik webAR, akıllı telefonunuz ARCore ve ARkit 'i desteklemelidir. Bundan kısaca bahsedecek olursak, ARCore'un Android işletim sistemine sahip telefonları ve ARkit'in IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonları tarayıcı tabanlı artırılmış gerçeklik destekçileridir. arcore; Android Nougat ve üstü işletim sistemlerinin, ARkit, IOS 11 ve üstü işletim sistemlerinde desteklenir. Aşağıdaki QR kodunu tarayarak webAR deneyimini burada yaşayın!

webAR browser base augmented reality


Web sitesinde AR deneyimi, yani tarayıcı tabanlı artırılmış gerçeklik veya en kısa adla webAR çalışma prensibi; ürünün 360 derece 3D modellemesine ve mobil sitedeki bağlı dosyaya mobil web tarayıcılar üzerinden erişilir, tarayıcı arka planda 3D model dosyasını yüklemeye başlaması ile ilk adımı atar. Ardından, webAR uyumlu tarayıcı 3D dosyası tanımlandıktan sonra, cihazın kamerasını açar ve modeli bulunduğunuz yüzeye taşıyarak ürününüzü ya da anlatmak istediğiniz hikayenizi Artırılmış Gerçeklik olarak deneyimletir. Geliştirdiğimiz webAR render motorumuzla milyonlarca poligon içeren 3D model poligon sayısını en aza indirirken, kalitesini bozmadan gerçekçi haliyle olağanüstü bir deneyim yaşatırız.

Bir web sitesinde, bir ürünü artırılmış gerçeklik ile 360 derece 3D model olarak deneyimlemenin mümkün olduğunu gösteren ve cep telefonu veya tabletteki bir web tarayıcıda model, telefon kamerasının önündeki gerçek ortama yerleştirilebilir.

WebAR'ın avantajları

* Uygulama geliştirme ve maliyetleri yok

* Uygulama indirme maliyetleri yok

* CDN ve maliyeti yok

* Tarayıcı tabanlıı çalışıyor

* Yeni teknoloji

* En basit ve kullanıcı dostu AR yöntemi

* Kolay erişim

* PR ve Medya Değeri

canlı trafik verileri için artırılmış gerçeklik ile yeni bir proje geliştirdik. bu akıllı şehirler ve akıllı toplu taşıma için faydalıdır. Ürünümüzü webAR canlı trafik trafik verileri olarak adlandırdık.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.2019'da mobil tabanlı webAR büyük bir hız kazandı. Mobil webAR, teknolojiye erişmek için en büyük engeli olan bir uygulama indirmek zorunda olan markaların uygulama geliştirme ve tüketicilerin uygulama indirme noktasını kaldırarak, AR'nin erişimini kitlelere, şirketlere, markalara ve kampanyalara açtı. Bu ışık altında, webAR'ın kendisini artırılmış gerçeklik uygulamalardan ayırmaya devam ettiğini görmeyi umuyoruz.