Loading

Sanal Fuar. Virtual Expo. Virtual Fair. Online Fair. Online Fuar

Sanal Fuar Nedir?

Sanal fuar, virtual expo, sanal expo, virtual fair, online fair, online fuar.. Bu kelimelerin hepsi aynı kapıya çıkar. Fuar organizasyonlarını dijitalleştirme hedefi ile dijital dönüşüm adımlarından biridir. Alışageldiğimiz fiziki fuar organizasyonlarını günümüzün modern teknolojileri olan Sanal Gerçeklik, webVR ve webAR, 360 derece fabrika video çekimi ile birleştirerek geliştirdiğimiz Sanal Fuar platformumuz bir çok özelliği bir arada sunuyor.

Endüstri 4.0 ve Covid-19 süreci ile birlikte, online expo yani online fuar düzenlemeyi bir gereksinim olarak görmeye başladık. Örneğin Ticaret Bakanlığı, sanal fuarları duyurdu. Dijital dönüşüm ve inovasyon ile birlikte Online fuarların yani Sanal Fuarların giderek önem kazandığı günümüzde Gelişmiş Online fuar yazılımımız ve standart tekniklere alternatif geliştirdiğimiz entegre sanal fuar teknolojlerimiz ile, fiziki fuarların tamamlayıcısı, coronavirus yada Covid-19 gibi sıra dışı durumlarla karşılaştığımızda gerçekleşemeyen yada yetmediği alanlarda ise alternatifi rolü görür ve fuarları dijital atmosfere taşır. Hatta bizce sanal fuarlar artık alternatif değil, maliyet ve zaman avantajı ile birlikte globalleşen dünyada hem ticari hem tüm ekosistemin dijitale dönüşümüne çözüm olarak fiziksel fuarlardan da daha ön planda sanal fuarların olacağına inanıyoruz.

Virtual expo platformu FaiVR ve tüm Sanal Fuarlar, yeni ekonomik dönemde şirketlerin uluslararası alanda rakipleriyle sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, webAR, 360 derece fabrika video çekimi ile rekabet koşullarında farklılaşmalarına ve etmelerine yardımcı oluyoruz. Sanal Fuar alt yapı çözümümüz ile Ürün ve hizmetlerinin hedef kitlelerine en etkin ve yöntemle ulaşmalarını sağlarken, çok ciddi maliyet avantajı sağlıyoruz.

Sanal Fuar alt yapı çözümümüzü ve online fuar hizmetini her sektöre uygun hale getirip gerek yurtiçi gerek yurtdışı pazarlarında fuar ihtiyaçlarına sunarken, kurumların online fuar yani sanal fuar planlarını doğru operasyonlarla ve kolay hizmet anlayışıyla koordine etmeyi ön plana koyarız. Her hangi bir uygulama geliştirmeden tarayıcı üzerinden çalışan webAR ile tarayıcı üzerinden, platforma bağlı kalmadan markaların ürünlerini deneyimletebiliyoruz.

Sanal Fuar çözümü ile e-ticaret e adım atmanın entegre yoludur. Sanal fuar çözümü ile birlikte ürünlerinizi webAR teknolojisi ile ortamlarında deneyen ve deneyimleyen müşteriler, ürünleri beğendikleri taktirde tek dokunuş ile internet siteniz üzerinden e-ticaret ile sipariş verebilir.

Online fuarları yani Sanal Fuarları Endüstri 4.0 ile birlikte fiziki fuarların organik bir parçası haline getirmek ve lojistik, bütçe gibi kriterlerden dolayı fiziki fuarlara katılamayan kitleleri fuar katılımcısı yapmayı hedefleyen Sanal Fuar platformumuza FaiVR adını verdik. FaiVR Sanal Fuar platformumuz adını nereden aldı? Fair, İngilizce'de hem renkli hem de Fuar anlamına geliyor. VR ise, sanal gerçeklik kelimelerinin İngilizce karşılığı olan Virtual Reality'nin kısaltılmışı. Yani Virtual Fair diyebiliriz kısaca. Sanal Gerçeklik ajansı Nsocial olarak bu iki kelimeyi kombine ettik ve FaiVR ortaya çıktı. Sanal Fuar Platformumuz FaiVR'ın tanıtım videosunu sizlerle paylaşıyoruz. Sanal Fuar platformumuz FaiVR'ı izledikten sonra, sanal fuar platformumuzun hangi özellikler ile donatıldığını, hangi özellikleri ile diğer sanal fuar platformlarından farklılaştığını anlatacağız.

Sanal Fuar Avantajları ve Faydaları

* Sanal Fuar avantajlarından biri hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için 99%'a varan maliyet avantajıdır. Klasik ticari fuarların getirdiği yüksek maliyetleri minumuma indirir. Lojistik-Konaklama-Ulaşım gibi maliyetleri tamamiyle ortadan kalkar.

* Sanal Fuar ile zaman avantajı elde edersiniz. Fuara katılmanız için her hangi bir seyahat planı yapmanıza gerek yoktur.

* Sanal Fuar çözümümüz ile firmalar ürün ve marka bilgilerini, katalog dosyalarını, ürünlerini, firma tanıtım videosunu ekleyip güncelleyebileceği firma tarafından yönetilebilir bir içerik yönetim paneline sahiptir.

* Virtual fair yazılımımız FaiVR'ın bir diğer özelliği olan Tarayıcı üzerinden çalışan artırılmış gerçeklik teknolojisi webAR ile ürünleri eş zamanlı olarak detaylıca ortamınızda deneyimleyebilirsiniz. Sanal expo ile ürünlerin ölçülerini deneyimleyip, kişiselleştirebilirsiniz.

* Endüstri 4.0 ile birlikte Sanal Fuar ile dijital dönüşüme adapte olursunuz.

* Virtual expo platformu FaiVR ile Sanal Fuar'a entegre olan E-ticaret ile dünyanın her yerinden sipariş alabilirsiniz.

* Fiziksel fuarlar gibi belirli saatlerde açık kalmaz. Sanal Fuarlar7/24 açıktır.

* Sanal Fuar çözümümüzde 360 derece fabrika video çekimi ile firmanızla iş yapmak isteyen müşteri ve tedarikçilere üretim tesislerinizi virtual fair platformumuz FaiVR'da gezdirebilirsiniz.

* Sanal Fuar Online canlı destek hizmeti ile müşteriler, firma temsilcisi ile Whatsapp / Skype / Zoom / Microsoft Teams üzerinden online olarak bireysel yada konferans yöntemiyle ister görüntülü ister sesli isterse yazılı olarak canlı ve anlık olarak görüşebilir.

* Sanal Fuar ziyaretçileri ofislerinden, evlerinden, ya da internet bağlantısı olan herhangi bir yerden konumlarını değiştirmeden fuar alanını online olarak 360 derece gezebilir, gerçekçi bir fuar atmosferi deneyimi yaşayabilirler.

* Online expo yani Sanal Fuar çözümü ile fuar haritası ile ürünlerini incelemek istedikleri firmaların bulunduğu Hall (Fuar Salonu / hol) ve standlara sanal expo ile hızlıca erişebilirler ve firmaların standları ile birlikte ürünlerini deneyimleyebilirler.

Sanal Fuar FaiVR ile Sanal Fuar Yazılımımız

Normal fiziki fuarlardan farksız, dijital ve sanal ortamın sunduğu uçsuz bucaksız avantajlarıyla müşteri, tedarikçi ve üretici firmaları buluşturmayı amaçlayan, gerçekçi 3D modelleme ile 360 derece sanal tur teknolojisi ile Gerçek Fuar atmosferinde gezinti hissiyatı sunan Sanal Fuar alt yapı çözümü FaiVR, sanal fuarcılık faaliyetlerini dijital dönüşüm ile harmanlamak üzerine planlanmıştır. 3D modelleme ve Sanal Gerçeklik webVR Teknolojisi ile geliştirdiğimiz yazılım ile sanal fuarlar 7/24 erişilebilir ve arzu eden online kullanıcılar katılımcı ve/veya ziyaretçi olarak serbestçe sanal fuarlara erişebilecektir.

KOBİ’lerden dev sanayi kuruluşlarına kadar ticaret hayatının en büyük sorunları arasında yer olan pazar arayışını sona erdiren, çoklu dil seçenekleri ile deneyimlenebilir olan Sanal Fuar çözümümüz FaiVR, Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik, 360 derece video çekimi ile 100% gerçekçi bir fuar deneyimi ile dijital fuar olma özelliğini taşıyor. Sanal Fuar çözümümüz FaiVR, normal bir fuara göre 99% oranındaki maliyet tasarrufu ile 120 kat fazla ziyaretçiyi sanal fuar atmosferinde gerçekçi bir deneyim ile buluşturur. E-ticaretin popülerleştiği dijital dünyada Sanal Fuar platformu ile katkı sunan Sanal Gerçeklik Ajansı ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial dünyasında fuarı dijitale dönüştürmek artık çok kolay!

Sanal gerçeklik teknolojisinin geldiği son noktalardan, sanal gerçeklik gözlüğüne (VR Gözlüğü)ihtiyaç kalmadan 360 derece sanal gerçeklik deneyimi yaşatan webVR teknolojisi ile dünyanın herhangi bir yerindeki ziyaretçinin mekan ve zaman bağımsız olarak hiçbir seyahat planı yapmadan ve seyahat masrafına katlanmadan cep telefonu, tablet veya laptopundan bir kaç dokunuş ile saniyeler içerisinde kendi dilinde 360 derece sanal fuarı gezme ve firmaların ürünlerini deneyimleme fırsatını sunan Sanal Fuar Platformumuz FaiVR ile; fabrikalarını 5.2K HD çözünürlüğünde 360 derece fabrika turu ile gezdirerek müşterinin güvenini kazanırken, katılımcı firmalar ise içerik yönetim sistemi üzerinden reklam ve tanıtım filmi de gösterebilecek.

Aynı anda kişi sayısı limiti olmadan, sınırsız sayıda kişi ile görüntülü konuşabileceği interaktif toplantı ve kişiselleştirilmiş iletişim imkanı sayesinde uzak mesafelerin yarattığı zaman, verimlilik ve maliyet dezavantajını ortadan kaldıran sanal expo Sanal Fuar Çözümü FaiVR; şirketler, ziyaretçilerine online fuar alt yapımız ile e-katalog gösterebilir ve pdf formatında indirebilecek.

Online Fuar çözümü FaiVR ile sanal fuar katılımcısı firmalar, her hangi bir uygulama geliştirmeye ve indirmeye gerek kalmayan, tarayıcı üzerinden çalışan artırılmış gerçeklik yazılımımız webAR ile ürünleri birebir olarak ortamlarında deneyimleyebilir, ürün bilgilerini görebilir, canlı destek ile yardım alabilir, ürünü kişiselleştirebilir, e-ticaret ile satın alabilirler. webAR tarayıcı bazlı artırılmış gerçeklik yazılımımız ile anlık ürün deneyimi için dokunmanız yeterli.

Online fuar yazılımımız FaiVR; sanal fuar ziyaretçilerine mesaj ve e-mail gönderebilme olanağı ile sanal fuar katılımcılarının mesaj ve e-maillerden haberdar olabilmesi için (SMS) göndererek, Sanal Fuar yazılımı ile hazırlanan online fuar takvimi ile bilgilendirmeleri paylaşacak.

Sanal Fuar yazılımımız FaiVR; gerçek fiziksel fuardaki lojistik, stand lojistiği, yolculuk, konaklama, nakliye, ikram, yemek, hostes, promosyon vs gibi masrafları 0 (SIFIR)’a indiren Online fuar yazılımımız ile, sanal fuar haritalaması ile Hall (Fuar Salonu / Hol)'ler dijital olarak düzenlendi. Böylece Sanal Fuar Yazılımı ziyaretçileri, online fuarda salonda şirketin logosuna tıklayarak, firmanın sanal fuar standında hangi Hall'de olduğunu görebiliyor ve dilerse ilgili hall'e, dilerse de standını ziyaret etmek istedikleri firmanın standını Sanal Fuar yazılımı ile ziyaret ederek webAR ile artırılmış gerçeklik ile ürün deneyimleme fırsatını yakalayabiliyor. Online fuar yazılım çözümü ile dijital ortamda sanal fuar platformu ile katılımcılar bir kaç dokunuş ile ürünlerini sergileme ve deneyimletme fırsatına sahip.

Virtual expo platformu FaiVR, fiziki fuarlara göre 120 kat fazla ziyaretçiyi online ortamda buluşturan Sanal Fuar yazılımımız FaiVR sayesinde online fuar katılımcısı firmalar 99%'a varan tasarruf elde ediyor. Sanal expo ile Fiziki fuarlara harcanan paranın neredeyse 10%’luk kısmı ile portala giriş yapan dijital fuar katılımcıları ve firmalar, yapacakları sanal fuar harcamalarının 80%’lik kısmını devlet teşviki kapsamında olduğunu da belirtmek isteriz. Dijital fuarlar sayesinde Sanal Fuar Yazılımı ile hazırlanmış online fuar katılımcısı şirketler, fiziksel fuarlara kıyasla çok çok az maliyetle, zaman ve maliyet tasarrufu ile çok daha fazla kişiye ürünlerini birebir olarak deneyimleterek sergileme olanağına sahip.

Yukarıda belirttiğimiz gibi çoklu dil seçeneklerine sahip sanal fuar yazılımımız ile 7/24 açık kalacak online fuar yani dijital fuar kapsamında dünyanın her ülkesinden müşteri ve tedarikçi ile 24 saat iletişimde kalabilirsiniz, e-ticaret ile siparişlerinizi global pazarlardan alabilirsiniz. 360 derece video çekimi ve vr video çekimi ile 360 derece fabrika vr tanıtım filminiz sayesinde fabrikanızı 360 derece gezdirebilirsiniz ve virtual fair platformumuz FaiVR'da yayınlayabilirsiniz. Tarayıcı üzerinden artırılmış gerçeklik teknolojisi webAR ile ürünlerinizi hiç aklınızda olmayan hatta belki de hiç erişemeyeceğiniz hiç hedefinizde olmayan pazarlardaki müşteri ve tedarikçilerinize deneyimletebilirsiniz. webVR teknolojisi ile 360 derece Sanal Gerçeklik deneyimi ile gerçekçi bir fuar atmosferinde katılımcılarınızı sanal tur teknolojisi ile fuarda ve fuar standınızda ağırlayabilirsiniz.

Online Expo yazılımımız FaiVR tabi ki günümüzün güncel platformları olan sosyal medya platformlarından da büyük güç alacak olan Sanal Fuar yazılımımız ve Online Fuar platformumuz yani Dijital Fuar platformumuz FaiVR, katılımcı ve hedef ülke sosyal medyalarında yapılacak çalışma ile ziyaretçi sayısında artış yaşatıyor.

Sanal Fuar yazılımımız ile müşteri, üretici ve tedarikçi firmalar arasında ticaret köprüsünü oluşturmayı amaçladık. Online Expo platformumuz FaiVR ile tabi ki sanal fuar katılımcılarının firmalarını, ürünlerini ve faaliyet alanlarını tanıtmak ile ziyaretçi etkileşimini artırmayı hedefliyoruz.

Sanal Fuar Platformu FaiVR Özellikleri ve Online Fuar Platformu FaiVR Sanal Fuar Yazılımı Özellikleri

Sanal fuar platformu FaiVR özelliklerin ve online fuar platformu özelliklerine değinecek olursak; Sanal Fuar Platformu FaiVR, fiziksel fuarcılığın sağladığu tüm fırsatlardan daha fazlasını online fuar çözümleri ile sunuyor. Sanal fuar platformu ve online fuar yazılımı çözümü covid-19 süreci ile hayatımıza giren yeni normalleşme süreci ile yükselen online ve dijital taleplerin ihtiyaçlarını endüstri 4.0 dinamikleri ile harmanlayarak teknolojik, inovatif ve yenilikçi çözümlerle karşılar. Anahtar teslim dijital fuar yada online fuar altyapısının sağladığı katma değerli özellikler ile düzenlediğiniz sanal fuarlarınıza dijitalleşirken fark katar.

Sanal Fuar platformu FaiVR yada başka terimlerle Online Fuar Platformu FaiVR, virtual expo platformu FaiVR, sanal expo platformu FaiVR, virtual fair platformu FaiVR, online expo platformu FaiVR'ın özelliklerine kısaca değinelim.

FaiVR sanal fuar altyapısı ve sanal fuar yazılımı ile sektör bazlı online fuarınızı kolayca oluşturabilir, kitleleri online fuar platformunda buluşturabilirsiniz. Endüstri 4.0 ve sanal fuar alt yapısı ile dijital dönüşümün gücünden faydalanarak aldığınız sonuçları katlayın ve fiziksel fuardan beklediğiniz her şeyin çok daha fazlasını virtual expo yani Sanal Fuar yazılım platformumuz FaiVR ile alın.

* Maliyet Avantajı: Sanal fuarlar ve sanal fuar yazılımı sayesinde fiziki fuarların getirdiği ulaşım, konaklama, lojistik gibi yüksek maliyetli harcamalardan kurtulursunuz. Online platformda yani Sanal Fuar platformlarında internet üzerinden dünyanın hedef pazarlarınız odaklı herhangi bir yeri ile bağlantı kurabilir, sanal fuar ile verimliliğinizi artırırken hedef kitlelere erişiminizi genişletebilirsiniz. Sanal fuar yazılım platformları ile azalan maliyetler ile yatırım getirinizi artırmanıza da odaklanabilirsiniz.

* Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik ile Ürün Deneyimi, 360 Derece Video Çekimi, 3D Modelleme ile Gelişmiş Teknoloji: webVR ile 360 derece sanal fuar gezintisi, webAR ile tarayıcı üzerinden artırılmış gerçeklik ile ürün deneyimleri, 360 derece fabrika video çekimi ile fabrika gezisi, e-ticaret, realistik 3D modellenmiş fuar ortamı, online toplantı ve konferanslar... daha da fazlası. Klasik fuar konseptini, virtual expo modern teknolojisi ile birleştiren ve sürdürülebilir geliştirmeler ile teknolojik yazılım çözümleri sunan Sanal Fuar yazılımımız ile kullanıcı dostu online platformumuz FaiVR ile endüstri 4.0 sayesinde dijital online dünyaya taşınan sanal fuarlardan hızlı ve pratik sonuçlar alabilirsiniz.

* Tek dokunuş ile sanal fuar 360 derece sanal tur erişim kolaylığı: Akıllı telefon, bilgisayar veya tablet üzerinden webVR teknolojisi ile 360 derece sanal tur erişim sağlanabilen kullanıcı dostu sanal fuar yazılımımız; internet bağlantısının olduğu her hangi bir lokasyondan tarayıcı üzerinden kolayca yönetilebilir ve ziyaret edilebilir. Tüm tarayıcılardan desteklenen 360 derece virtual expo yani sanal fuar yazılımımız ile hedef kitleleri online olarak kolayca buluşturabilirsiniz.

* Gerçekçi Realistik 3D Modelleme ile hazırlanmış Gerçekçi Fuar Atmosferi: Fiziki fuar atmosferini online fuar platformumuz ile dijital ortama taşıyan sanal fuarlar, gerçekçi 3D modelleme ile hazırlanmış ortam, ürün, stand ve katılımcı 3D modelleme tasarımları ile katılımcı firmaların ve sanal fuar ziyaretçilerin gerçek fuar deneyimi yaşamasını sağlar. Firmanızın taleplerine göre özelleştirilmiş gerçekçi 3D modelleme görünüm ve içerik ile düzenlenen fuarlar sektörel bazda, sektörel konseptte virtual expo formatında düzenlenir. Fiziksel fuar alanlarında ve standlarında yapabileceğiniz düzenlemelerden daha fazlası online platformda sanal fuar yazılımı ile tecrübe edilir.

* Canlı Destek & Görüntülü Destek: Sanal fuar yazılımı ve sanal fuar platformu FaiVR; canlı olarak ziyaretçilerle etkileşim kurulabilen realistik 3D modellenmiş standlarda katılımcı firmaların temsilcileri aynı anda standı yönetebilir ve ziyaretçilerle canlı olarak, ister yazılı ister görüntülü isterlerse de sesli olarak etkileşime geçebilir. Sanal Fuar yazılımı ile dijital ortamda yer alan konuşmalar, görüntüler, sesler, metinler gibi iletişim materyalleri; sanal fuar sonrasında doğru bir geri dönüş değerlendirmesi yapmanızı ve bu görüşmelerden etkili sonuçlar almanızı sağlar.

* Hızlı Sistem ve Yüksek Ziyaretçi Trafiği Alt Yapısı: Sanal Fuar yazılımımızın güçlü yazılım altyapısı ve sunucuları sayesinde, fiziksel fuarlarda sınırlı olan fuar alanı ziyaretçi kapasitesi, ziyaretçi sayısı, metrekare gibi kısıtlayıcı parametreler sanal fuarlarda yok. Sanal Fuar yazılımımız FaiVR anlık olarak 700.000 eş zamanlı ve tekil ziyaretçiye, herhangi bir geliştirmeye ya da modifikasyona ihtiyaç duymadan aynı anda hizmet verebiliyor.

* Canlı Seminerler ve Konferanslar: Online ortamda gerçekleşen virtual expo yani sanal fuarlarda fuar ziyaretçilerinin katılabildiği canlı konferanslar ve seminerler, sanal fuar standların yanı sıra dikkat çeken bir özellik. Sanal Fuar katılımcı firmaları, sanal fuar organizatörleri; sunmak istedikleri konu ve konuşmacıları sanal fuar ziyaretçileriyle buluşturduğu platformlar olarak kullanılabilir.

* Reklam ve Sponsor Alanları: Sanal fuar boyunca yer alan billboard, ekran giydirme, otobüs giydirme, araç giydirme, raket, dış cephe, pop up, yelken bayrak gibi yer alan ve sponsor firmalara göre geliştirilebilecek çeşitli reklam ve sponsor alanları, sanal fuardan veya sanal fuar dışından kurumlara hizmetlerini ve ürünlerini pazarlamak üzere geliştirilmiştir.

* Detaylı Raporlama: Sanal fuar sonunda paylaşılan demografik bilgiler, online fuara katılan ziyaretçi sayısı, dijital fuar stand ziyaret bilgileri gibi istatistikler dijital fuar sahibi ve katılımcı kurumlara detaylıca raporlanarak elde edilen sonuçlar veri analizine dökülür. Veri analiz raporları ile online dijital fuar ziyaretçiler hakkında detay sağlarken sanal fuar katılımcı firmaların sonraki dijital fuar adımları için de yol haritasi oluşturur.Sanal Fuar yazılımımız hazır! Deneyimletmek için bize kurumsal mail adresiniz ile email atmanız ve bir toplantı organize etmemiz yeterli. Hazır dijital fuar yani sanal fuar altyapımızla sanal fuarınızı düzenleyin, hedef kitlenize endüstri 4.0 ile birlikte dijital dönüşüme ayak uydurarak online olarak erişin. Daha az maliyet ve daha yüksek erişim sağlayan online sanal fuarcılık ile tanışın.