Loading

artırılmış gerçeklik nedir? ar ajans nsocial anlatıyor. artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimlerini paylaşıyor.

augmented reality nedir? ar nedir?

Artırılmış gerçeklik (AR) şu anda en büyük teknoloji trendlerinden biri ve dünya çapında AR hazır akıllı telefonlar ve diğer cihazlar daha erişilebilir hale geldikçe daha da büyüyecek. Artırılmış gerçeklik (AR), gerçek dünyada bulunan nesnelerin, bazen görsel, işitsel, dokunsal, somatosensoriyel ve koku alma AR dahil olmak üzere birden fazla duyusal modalitede bilgisayar tarafından üretilen algısal bilgilerle geliştirildiği gerçek dünya ortamının etkileşimli bir deneyimidir. gerçek yaşam ortamını önümüzde görelim - parkta sallanan ağaçlar, topları kovalayan köpekler, futbol oynayan çocuklar - üzerine dijital bir güçlendirme eklenmiş. Örneğin, ağaçlara iniş yapan bir pterodaktil görülebilir, köpekler çizgi film meslektaşlarıyla karışıyor olabilir ve çocuklar bir gol atmak için yabancı bir uzay aracını geçerek görülebilirler.

AR üç temel özelliği karşılayan bir sistem olarak tanımlanabilir: gerçek ve sanal dünyaların bir kombinasyonu, gerçek zamanlı etkileşim ve sanal ve gerçek nesnelerin doğru 3D kaydı. AR teknolojisindeki ilerlemelerle, bu örnekler akıllı telefonunuz için zaten mevcut olanlardan farklı değildir. Artırılmış gerçeklik aslında, Snapchat lensleri de dahil olmak üzere sayısız şekilde, aracınızı kalabalık bir otoparkta bulmanıza yardımcı olan uygulamalarda ve kıyafetleri bile denemenize izin veren çeşitli alışveriş uygulamalarında kullanılıyor. evden ayrılmak.

sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik. vr ve ar arasındaki fark?

Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik aynı madalyonun iki yüzüdür. Artırılmış Gerçekliği gerçek dünyada bir ayağıyla VR olarak düşünebilirsiniz: Artırılmış Gerçeklik, gerçek ortamda yapay nesneleri simüle eder; Sanal Gerçeklik yaşamak için yapay bir ortam yaratır. Artırılmış Gerçeklikte, bilgisayar bir kameranın konumunu ve yönünü belirlemek için sensörler ve algoritmalar kullanır. AR teknolojisi daha sonra 3D grafikleri kameranın bakış açısından göründüğü gibi oluşturur ve bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüleri kullanıcının gerçek dünya görüşü üzerine bindirir. Sanal Gerçeklikte, bilgisayar benzer sensörleri ve matematiği kullanır. Ancak, gerçek bir kamerayı fiziksel bir ortamda bulmak yerine, kullanıcının gözlerinin konumu simüle edilmiş ortamda bulunur. Kullanıcının kafası dönerse, grafikler buna göre tepki verir. VR teknolojisi, sanal nesneleri ve gerçek bir sahneyi birleştirmek yerine, kullanıcı için ikna edici, etkileşimli bir dünya yaratır.

artırılmış gerçeklik uygulaması artırılmış gerçeklik kampanyaları

Artırılmış gerçeklik, kullanıcıların ürünleri deneyimlemelerine, onları görselleştirmelerine, satın aldıklarında karşılaştıkları veya bir hizmeti deneyimlemelerine olanak tanıyan artırılmış gerçeklik uygulamalarının geliştirilmesine yol açtı.

AR, bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüleri gerçeğe göre en üst düzeye çıkarır, böylece gerçek dünyayı güçlendiren birleşik bir görünüm oluşturur. AR uygulamaları etkileşimli haritalardan ve sanal showroomlardan çok oyunculu çarpışmalara kadar uzanır. Apple'ın iOS'unda giderek daha fazla ARKit uygulaması mevcut olsa da, Android'deki ARCore AR'nin geleceği olacak.

Artırılmış gerçeklik, son dönemin en popüler teknolojilerinden biridir. HubSpot, mevcut mobil artırılmış gerçeklik uygulamalarının ilk 10'unda yer aldı. Pokemon Go'nun piyasaya sürülmesinden bu yana, mobil artırılmış gerçeklik uygulamalarının indirme sayısında% 300 artış oldu. Artırılmış gerçeklik iyileştikçe, maliyetler düştükçe ve iş kollarına özgü uygulama alanları geliştirildikçe bu teknolojiye talep ve yatırım arttı.

iOS veya Android telefonlar için bulabileceğiniz en iyi Artırılmış Gerçeklik uygulamalarının bir derlemesini yaptık.

eğitimde artırılmış gerçeklik

Sonraki seviye öğrenme için artırılmış gerçeklik. AR, çalışmanın yerini ve zamanlamasını değiştirme, yeni ve ek yollar ve yöntemler sunma potansiyeline sahiptir. eğitim sektörü hızla değişebilen alanlardan biridir. Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisi, eğitimin ihtiyaç duyduğu bu değişime uyum sağlamasını sağlayacak önemli araçlardan biridir. Artırılmış Gerçeklik teknolojisinin yetenekleri, sınıfları daha ilgi çekici ve bilgiyi daha belirgin hale getirebilir. İlkokuldan üniversite tıp eğitimine kadar Artırılmış Gerçeklik uygulamaları yoğun olarak kullanılmaya başlandı. Eğitim Artırılmış Gerçeklik uygulamaları olan öğrenciler; Çalıştıkları konuları gözlerinin önünde, sınıflarında veya evlerinde görebilir ve daha hızlı öğrenebilirler içeriğin etkileşimi sayesinde. Örneğin, güneş sistemindeki gezegenlerin hareketi, çevrenizde gördüğünüz AR uygulamalarından ve akıllı gözlüklerden, statik bir kitaptan veya web sitesinden, resimlerine bakarak veya videolarını izleyerek çok daha etkileyicidir. Eğitimde artırılmış gerçeklik yakında geleneksel öğrenme sürecini etkileyecektir. eğitimde ar kullanımı ve artırılmış gerçeklik eğitimde nasıl kullanılır hakkında ayrıntılı 2 makalemiz var.

webAR

en kısa anlatım ile, tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik diyebiliriz. webAR teknolojisinin temelinde webGL ile birlikte arcore ve arkit bulunur.

arkit, IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için apple'ın geliştirdiği artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arkit augmented reality yazılımı, IOS 11 ve üzeri sürümlere sahip cihazlarda aktiftir. arcore ise, google tarafından geliştirilmiş artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arcore augmented reality yazılımı, android işlemcili mobil cihazlarda, android nougat üzeri sürümlere sahip android işletim sistemli cihazlarda aktiftir. webAR, tamamen tarayıcı üzerinden çalışır ve sadece telefonunuzun kamerası ile görseli taratarak, tarayıcı üzerinde etkin olan bir artırılmış gerçeklik deneyimine erişiyorsunuz. yani her hangi bir augmented reality uygulaması geliştirmeye ya da her hangi bir artırılmış gerçeklik uygulaması indirmenize / indirtmenize gerek yok. webGL, arcore, arkit ve 3d render animasyonların harika kombinasyonu olan webAR ile markanız için, gerçek zamanlı 3d obje render özelliği ile tamamen web yani tarayıcı üzerinden çalışan, kaliteli 3D grafiklere sahip, etkileşimli artırılmış gerçeklik kampanyaları yaratabilirsiniz. üstelik hiç bir uygulama ihtiyacı kalmadan.

buraya dokunarak, webAR ile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve webAR ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim. tek yapmanız gereken, aşağıdaki QR code u, akıllı telefonunuzun kamerası ile taratmak ve gelen bildirimi kabul ederek, tarayıcı üzerinden artırılmış gerçeklik deneyimi yaşamak.

webAR browser base augmented reality


ayrıca, webAR ile canlı verileri de görselleştirebiliyoruz. biz buna webAR canlı ver, akışı deriz. Mesela, ulaşım. trenler. trenlerin hareket tablosunu okuyarak, webAR sistemimize trenlerin ID numaralarını, kalkış ve varış istasyonlarını, seyahat sürelerini yolcular ile eş zamanlı olarak, trenlerin şu an nerede olduğunu artırılmış gerçeklik teknolojisi yazılımımız ile gerçek bir demiryolu haritası üzerinde augmented reality ile paylaşabiliriz. Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak canlı konumları ve canlı trafik verilerini göstermenin yenilikçi yolu. Toplu taşıma, havaalanı ve demiryollarına uygulamak için mükemmel olacaktır. Ayrıca akıllı şehircilik için, akıllı ulaşım kartları için mükemmel bir araç olacak.

google artırılmış gerçeklik arama sonuçları. google ar.

artık akıllı telefonunuzda Google'da arama yaptığınızda, bazı sonuçları 3D ve artırılmış gerçeklik (AR) olarak görüntüleyebilirsiniz. böylece google da ilgili bir kelime aradığınızda, artık gelen sonuçlar size 3d modelleme ile artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatacak. diyelim ki bir salonunuza bir koltuk arıyorsunuz ve google da arama yaptığınızda eriştiğiniz sitelerde sadece ürün fotoğrafları var ve siz, o koltuğun salonunuzda nasıl görüneceğini merak ediyorsunuz. eğer, alışveriş yapmayı düşündüğünüz firma, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları için domainine bir çalışma yaptıysa, almayı düşündüğünüz ürünü salonunuzda görebilirsiniz. yani deneyimleyebilirsiniz. tabi bunun için öncelikle arkit ve arcore destekleyen bir cihaza sahip olmanız gerek. google artırılmış gerçeklik arama sonuçları, özellikle e-ticaret için oldukça dikkat çekici. çünkü alışveriş deneyimi hem daha kolay hem de daha kişiselleşecek. Kısacası, Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile yani google ar ile nesneyi gerçek hayatta deneyimlemek ya da görmek mümkün olacak. Ayrıca google, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları yani google ar uygulayan sitelerin arama motoru performanslarını yükselteceğini de açıkladı.

buraya dokunarak, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları google arile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim

canlı trafik verileri için artırılmış gerçeklik ile yeni bir proje geliştirdik. bu akıllı şehirler ve akıllı toplu taşıma için faydalıdır. Ürünümüzü webAR canlı trafik trafik verileri olarak adlandırdık.

E-ticarette Artırılmış Gerçeklik

Google'ın yeni özelliği ile nesneyi gerçek hayatta görmek mümkün olacak. Artırılmış gerçeklik modellerinin özellikle e-ticaret için oldukça dikkat çekici olduğunu söylemek mümkündür. Satın almayı planladığınız ürünü dolabınızda veya size görebileceksiniz. Bu şekilde, alışveriş deneyimi hem daha kolay hem de daha kişisel hale gelecektir.

Google aramadaki bir arama teriminden AR deneyimine kolayca geçiş yapabileceğiniz göz önüne alındığında, dikkat çekici ve oldukça havalı. Arama kelimenizde, sonucunuzu ekranınızda bir 3D nesne olarak inceleyebilir veya kamera akışının üzerine yerleştirerek nesneyi gerçek dünyada “görmenizi” veya deneyimlemenizi sağlar. Örneğin; Alışveriş sonuçlarına bakıyorsanız, mevcut gardırobunuzla bir parça giysiyi önizleyebilirsiniz.

Bir akıllı telefon kullanarak, arama sonuçlarını listeleyen kullanıcılar 3D modeli görebilir ve telefonlarının kameralarına ve fiziksel alanlarına yerleştirebilir. Örneğin, perakendeci Wayfair, alışveriş yapanların evlerinde mobilyaların nasıl görüneceğini görmelerini sağlamak için uygulamasında AR kullanıyor.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.

Örneğin, Litvanya yolcu idaresi Susiskiemo Paslaugos için, şehir kartını tarayarak, Interactive City Card Augmented, hangi otobüs hattının, herhangi bir hedefe kaç dakika gideceğini, tahmini seyahat süresini, varış saatini gösterir otobüsün duracağı yer. Gerçeklik projemizi hayata geçirdik. Buna ek olarak, şehir kartlarında bir bakiye olan yolcular, uygulamalarını kullanarak kartlarını yükleyebilir, 24 saat otobüs hatlarını ve programlarını görebilirler.

Hanımlar. beyler. artırılmış gerçeklik hikayemizi ve bunu tüm şirket içi ekiple nasıl yaptığımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Herhangi bir augmented reality projeniz varsa, ar ajansı nsocial'a bir e-posta bırakın.