Loading

google artırılmış gerçeklik arama sonuçları. google ar.

Google Artırılmış Gerçeklik Arama Sonuçları ve Alışveriş DeneyimiGoogle, artırılmış gerçeklikle arama sonuçlarını göstermeye başlıyor. Google I / O konferansında, artırılmış gerçeklik modellerinin Chrome 81 ile birlikte Google arama sonuçlarına eklendiği açıklandı. Google Artırılmış Gerçeklik Arama Sonuçları ile ilgili makalemizde, kaçırdıysanız okuyabilirsiniz. Bu teknoloji hem benzer hem de webAR 'dan farklıdır.

Bu, yalnızca IOS işletim sistemi kullanarak akıllı cihazınız için ARkit'i ve akıllı cihazınız için ARcore'u destekleyen kamerayı kullanarak herhangi bir Artırılmış Gerçeklik (AR / Artırılmış Gerçeklik) uygulamasını indirmeden zenginleştirilmiş ve gerçekliği deneyimleyebileceğiniz anlamına gelir. Android işletim sistemini kullanarak! Reklamverenler için yeni bir çağın başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Mobil cihazınızdan, akıllı telefonunuzdan satın almak istediğiniz ürünü aradığınızda, satın almak istediğiniz ürün üç boyutlu olarak sunulacaktır. Alışveriş yapmak istediğiniz ürünü gerçekmiş gibi üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz.

Bir akıllı telefon kullanarak, arama sonuçlarını listeleyen kullanıcılar 3D modeli görebilir ve telefonlarının kameralarına / yüzey bulucularına ve fiziksel alanlarına yerleştirebilir. Arama sonuçlarında, kullanıcıların 3B nesneleri görüntülemesine ve bunlarla etkileşime girmesine olanak tanıyan yeni AR özellikleri bulunacaktır. Ve bu özellikler, bilgiyi ve içeriği kişinin fiziksel ortamına yerleştirmek için kamera, bilgisayar görme ve AR (Artırılmış Gerçeklik) kombinasyonunu kullanır.

Artırılmış Gerçeklik, çevrimiçi alışveriş ve perakende sektörünün merkezindedir. Perakendede artırılmış gerçeklik üzerine odaklandığımızda, Amazon, IKEA, Sephora, Houzz, GAP, Loreal vb. küresel ölçekte uygulamalarına AR özelliğini arka arkaya ekledik. Artırılmış Gerçeklik teknolojisini kullanan Markalar, müşterilerine mevcut çevrimiçi ve çevrimdışı alışveriş deneyimlerinde sağlayamayacakları farklı bir değer teklifi sunmayı hedefliyor.

google-ar-search-results-3d-ar-user-flow.jpg


E-ticaret ve Artırılmış Gerçeklik

Google'ın yeni özelliği ile nesneyi gerçek hayatta görmek mümkün olacak. Artırılmış gerçeklik modellerinin özellikle e-ticaret için oldukça dikkat çekici olduğunu söylemek mümkündür. Satın almayı planladığınız ürünü dolabınızda veya sizde görebilirsiniz. Bu şekilde, alışveriş deneyimi hem daha kolay hem de daha kişisel hale gelecektir.

Google aramadaki bir arama teriminden AR deneyimine kolayca geçiş yapabileceğiniz göz önüne alındığında, dikkat çekici ve oldukça havalı. Arama kelimenizde, sonucunuzu ekranınızda bir 3D nesne olarak inceleyebilir veya kamera akışının üzerine yerleştirerek nesneyi gerçek dünyada “görmenizi” veya deneyimlemenizi sağlar. Örneğin; Alışveriş sonuçlarına bakıyorsanız, mevcut gardırobunuzla bir parça giysiyi önizleyebilirsiniz.

Bir akıllı telefon kullanarak, arama sonuçlarını listeleyen kullanıcılar 3D modeli görebilir ve telefonlarının kameralarına ve fiziksel alanlarına yerleştirebilir. Örneğin, perakendeci Wayfair, alışveriş yapanların evlerinde mobilyaların nasıl görüneceğini görmelerini sağlamak için uygulamasında AR yani artırılmış gerçeklik kullanıyor.

Mobilya endüstrisi şüphesiz Artırılmış Gerçekliğin ilk ve en etkili alanlarından biridir. mobilya endüstrisi ve artırılmış gerçeklik makalesini ayrıntılı olarak açıkladık. Hem çevrimiçi alışveriş hem de mağaza içi satın alımlarda, müşteri ürünü ayrıntılı olarak inceler ve beğense de, gerçek sonuca asla kendi yerinde denemeden ulaşamaz. Sanırım hepimiz, çok ince ölçümler yapmış olsanız bile, ister evde ister ofiste olsun, mağazada veya internette sevdiğiniz ve satın aldığınız bir koltuğun bulunduğunu tespit ettiğimiz durumlar yaşadık.

Diyelim ki ölçümleri karşıladınız. Şu anda, yeni mobilyalarınızın mevcut mobilyalarınız, renkleriniz ve desenlerinizle uyumlu olmadığını ve hayal ettiğiniz gibi görünmediğini deneyimledik. Artırılmış Gerçeklik uygulamaları bu sorunu ortadan kaldırır. Tüm AR destekli mobilya uygulamalarında, istediğiniz ürünü 3-D'de bulunduğunuz yerde varmış gibi konumlandırabilir, farklı renk ve desen seçeneklerini kolayca deneyebilir ve fiziksel renkleri karşılaştırarak karar verebilirsiniz. boyutları.

IKEA'nın IKEA Place artırılmış gerçeklik uygulaması hakkında paylaştığı bazı rakamlara göre,% 14'ten fazla olan ürün iade talepleri, Artırılmış Gerçeklik destekli IKEA Place uygulaması sayesinde önemli ölçüde azaldı.

Artırılmış Gerçeklik kozmetik endüstrisi gibi tamamen farklı bir alanda yoğun olarak kullanılmaya başlandı. Sephora, Loreal, AR makyaj uygulamaları ve Youtube / Pinterest / Snapchat / Facebook gibi platformlarda yayınlanan AR katmanları gibi birçok kozmetik markası, müşterilerinin ürünlerini fiziksel olarak yüzlerine uygulamadan görsel olarak tek bir tıklama ile test etmelerini sağlar. Makyaj ürünlerinin yüzlerine gerçekten uygulanmış gibi yüzlerine göre, müşteriler çok hızlı ve zahmetsizce karar verebilir ve satın alabilirler. Daha önce fiziksel mağazalarda makyaj ürünlerini denemek zorunda kalan kadın kullanıcılar için ciddi bir iyileştirme ve rahatlık olduğunu söylemek hiç de zor değil.

En büyük perakende ve çevrimiçi alışveriş platformu Amazon'da, Artırılmış Gerçeklik (AR) modunda müşterilerine farklı kategorilerde binlerce ürün sunmaya başladı. Şimdi, sadece mobilya, dekorasyon vb.Için değil, aynı zamanda aklınıza gelebilecek her türlü elektronik eşya vb. İçin Artırılmış Gerçeklik olarak görüntülenebilir ve daha sonra kullanıcıyı satın almaya yönlendirir.

Ne Zaman geliyor?

çoktan geldi. Google Chrome sürüm 81'in güncellenmesiyle, ARkit ve ARcore destekli işletim sistemleri telefonlara kısa sürede uygulanacaktır. ARkit, IOS 11 ve üstünü çalıştıran sistemler ve Android Nougat ve üstünü çalıştıran ARcore olduğunu belirtmek isteriz. Size Google'ın proje kapsamında NASA, New Balance, Samsung, Target, Volvo gibi kuruluşlarla ve şirketlerle işbirliği yaptığını da hatırlatalım. AR ajansı Nsocial olarak birçok sektöre ürün yarattık! Google'da vahşi hayvanlar aradı ve özel olarak tasarladıkları 3D modelleri kullanarak ofislerinin ortasında barındırdı! Google'da bir anahtar kelimeyi nasıl arayabileceğinizi ve bunu 3D ve AR'de görüntüleme seçeneğini elde edebileceğinizi gösteren bu hoş örneği takip edebilirsiniz! Nsocial bu hizmeti Zenginleştirilmiş Deneysel Pazarlamanın en hızlı bileşeni olarak adlandırıyor! Ürününüzü Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisini kullanarak göstermek istiyorsanız, Zenginleştirilmiş Deneysel Pazarlama Teknolojileri Ajansı'nı yaşamak istiyorsanız, Artırılmış Gerçeklik (AR) Ajansı ve Sanal Gerçeklik Ajansı (VR) Nsocial ile buluşun!