Loading

SANAL GERÇEKLİK İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ. VR OYUNLAŞTIRMA İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ FAYDALARI.

Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi ve VR Oyunlaştırma İş Güvenliği

Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi, iş kazalarını ve iş kazalarından kaynaklı ölümleri minimize etmek ve endüstride sanal gerçeklik kullanımı, üretimde sanal gerçeklik ve inşaat gayrimenkulde sanal gerçeklik kullanımı ile fabrikaları ve şantiyeleri daha güvenli hale dönüştürüyor. Bu yazımızda iş güvenliği ile sanal gerçeklik iş güvenliği eğitiminin birbirleriyle nasıl doğrudan bağlantılı olduğuna değinirken, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitiminin çalışanlara faydalarını ve sanal gerçeklik iş güvenliği eğitiminin işverenlere faydalarını anlatacağız. Tabi ki sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi örneklerimizi de sizinle paylaşacağız. Hazırsanız, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi makalemize başlıyoruz.

Sanal gerçeklik, şirketlerin insan kaynakları politikalarında önemli yer oynuyor. Sanal gerçeklik, yeni Endüstriyel İş Eğitimi uygulamalarını hayata geçirmek için çalışıyor. Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi de şirketlerde sanal gerçeklik kullanımı konusunda belki de en büyük paya sahip bölüm.

Sanal gerçeklik iş eğitimi, operatörler ve bakım personelleri için yeni ekipmanlar konusunda oyunlaştırma ile sanal gerçeklik iş eğitimi sayesinde interaktif iş eğitimine de olanak tanıyor. Bu süreç kullanışsız yada bozulmuş parçaların ve meydana getirecekleri olası arızaların tespitinde de çok fayda sağlıyor. Sanal gerçeklik iş eğitimi sayesinde ekipmanların adeta içinde dolaşan çalışanlar, bu sayede detaylı bakım planlarını oyunlaştırma ile sanal gerçeklik iş eğitimleri ile yapabiliyor. Oyunlaştırma ile sanal gerçeklik interaktif iş eğitimi faydalarından belki de en öne çıkanı, iş süreçlerinin işleyişini klasikleşmiş matematiksel denklemler ve termal modeller kullanarak sıkıcı yöntemler ile çözmek yüzyıllardır öğretilen ve çalışanları sıkan bir yöntem. İnteraktif Sanal Gerçeklik Çalışan Eğitimi yani Sanal Gerçeklik ile İş Eğitimi sayesinde tıpkı pilotların uçuş simülatörleri ile uçmayı öğrendikleri gibi, sanal gerçeklik çalışan eğitim simülasyonları da hem sanal gerçeklik iş güvenliği eğitiminde hem de sanal gerçeklik ile iş eğitiminde geri bildirimi pekiştirir. Böylece iş verimliliği zirveye çıkar.

Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi, fabrikalarda yada üretim tesislerinde karşılaşılabilecek, ekipman bozulması, kimyasal yayılma, tehlikeli makineler, gürültü gibi tehlikeli durumların simülasyonuna da olanak vererek, yapılması gerekenlerin operatörleri riske atmadan belirlenmesini sağlıyor. Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi; Oyunlaştırma ile Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi ile beklenmedik durumlar konusunda sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi deneyimi edinen çalışanlar, gerçek hayatta sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi sırasında deneyimledikleri durumlar karşısında yapmaları gerekenleri daha hızlı hatırlayarak, çok daha iyi biliyor ve uygulayabiliyor.

VR Oyunlaştırma iş güvenliği ile yani sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ile çalışanlar, klasik iş güvenliği eğitimlerinden çıkarak, vr oyunlaştırmanın büyüsüne kapılacak. Hem sanal gerçeklik teknolojisi hem de oyunlaştırma ile sanal gerçeklik iş güvenliği eğitiminde çifte etkilenecek çalışanlar, VR Oyunlaştırma İş Eğitimi eğlenirken kişisel organizasyonel gelişimlerini daha motive olarak sürdürecek.

Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi Enerji, bakım, üretim, inşaat, denizcilik ve tersanecilik, emniyet, montaj, savunma, madencilik gibi birçok endüstriyi ve sektörü ele alarak çalışanların güvenliği yani iş güvenliği en önemli noktadan yaklaşımlarla iş güvenliği çözümleri sunar. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) verilerince yılda 2 milyon çalışan hayatını kaybediyor. Bu da günde ortalama 5 bin hayat kaybına eş değer. Ayrıca yine Uluslararası Çalışma Örgütü verilerine istinaden, maalesef yılda 160 milyon çalışan meslek hastalığına yakalanıyor.

Duygusal kayıplar, çalışan travmaları ve sosyal maliyetlere ek olarak, iş güvenliğinde sorun yaşayarak iş kazalarının yaşandığı işverenlerin bütçelerinde de çok büyük bir payı var. İşverenlerin, dünya genelinde işçilerin tazminat masrafları için ayda ortalama yaklaşık 4 milyar dolar ödedikleri belirlendi. İşte VR Oyunlaştırma İş Eğitimi yani sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi; işte tam da burada efektif bir çözüm olarak sahneye çıkıyor.

Rakamlara bakıldığında, enerji, telekomünikasyon, demiryolu, tersane gibi ağır sanayi, madencilik gibi yer altında çalışma yada enerji ve telekomünikasyon gibi yüksekte çalışma gibi tehlikeli ve iş güvenliğinin en ön planda olması gereken riskli işlerde çalışanların sağlığı ve iş güvenliğinin sağlanması için farklı ihtiyaçlara cevap veren iş güvenliği çözümleri oluşmakta ve burada sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi en efektifi. Her çalışanın iş güvenliği sağlanmalı ve iş kazalarının önüne geçilmeli. İş güvenliğinde günümüzde en yaratıcı, en yenilikçi ve en hatırda kalıcı çözüm, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ve VR Oyunlaştırma İş Güvenliği olarak karşımıza çıkıyor. VR yani Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi / AR yani Artırılmış Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimleri / MR yani Karma Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri’nin sağladığı sanal gerçeklik iş eğitimi deneyimleri; iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimleri için yaratıcı ve yenilikçi güçlü imkanlar sağlıyor. İş güvenliğine ve iş güvenliği eğitimlerine önem veren bir çok şirket, iş kazalarını en aza indirmek için sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ile eğitimde Sanal Gerçeklik teknolojisine yatırım yapıyor. Sanal Gerçeklik İş güvenliği eğitimlerine farklı sektörlerden birkaç örnekle konuyu derinleştirebiliriz.

Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi. Yüksekte Çalışma İş Güvenliği Eğitimi. VR İş Güvenliği Eğitimleri.

Özellikle inşaat ve tersanecilikte, sonrasında ise enerji sektöründe yüksekten düşerek hayatını kaybetmeleri en yaygın vakadır. İş güvenliği, inşaat, enerji ve gemi şantiyelerinde maalesef önüne geçilememiş üzücü bir problemdir. Tersanede gemi, enerji sektöründe trafo ve kule, inşaatta ise bina şantiyesinin realistik yani gerçekçi 360 derece 3D modelleme ile hazırlanacak olan bir VR yani Sanal Gerçeklik simülasyonu ile hazırlanacak, oyunlaştırma ile sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi yüksekte çalışan şantiye çalışanların alması gereken iş güvenliği eğitimlerini, hangi iş güvenliği ekipmanlarını giymeleri gerektiğini, hangi alanlarda iş güvenliğinde tedbirli olmaları gerektiğini sanal gerçeklik iş güvenliği eğitiminde gösterir.

VR Oyunlaştırma İş Güvenliği ve Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi uygulaması, tüm şantiyenin bütünlüğünü kavramak, iş güvenliği açısından tehdit oluşturan alanı tespit etmek, iş güvenliğinde alınması gereken güvenlik önlemlerini kavramak için farklı bakış açıları sunmak üzere tasarlanmıştır. Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi deneyimi ile,sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi sayesinde çalışanlar hem iş güvenliği eğitiminde yaralanmaz çünkü iş kazalarını oluşturan gerçekçi riskler gerçekte olmadan VR iş güvenliği eğitimi ile deneyimlenir, hem oyunlaştırma ile eğlenir hem de yenilikçi deneyimler sunmasıyla akılda kalır. Sanal Gerçeklik iş güvenliği eğitimi yöntemleri, iş kazalarını önlemek için hayata geçirilir.

Örneğin iş güvenliğinin ve çalışan güvenliğinin koruyucu ekipmanlardan olan eldivenlerin, çalışanlar tarafından giyilmemesi yada önemsenmemesi, maalesef iş kazasına davetiye çıkartan bir küçük ama çok önemli bir noktadır. Dişlilerin arasına eli sıkışan bir işçi, gerçek hayatta bu iş kazasının etkisini ve zorluklarını hayatı boyunca hissetmekte ve belki de çalışma hayatı bitebilmekte yada en iyi ihtimalle olumsuz yönde etkilenmekte. Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ve sağlığı eğitimi alan çalışanlar, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ile karşılaşabileceği bütün iş kazalarını ve riskleri “sanki gerçekmiş gibi” VR iş güvenliği eğitimi ile deneyimleyeceği için kendini güvene alabilmek için gereken talimatları uygulayacaktır.

Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi. Demiryolları Sektöründe Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi

Amacımız sadece vr ile sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi veya vr kurumsal öğrenme konusunda “wow” ürünü yapmak değildi. Ama kesin olarak,% 200'ü sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için faydalı bir mesleki eğitim kursu oluşturuyor. Bu nedenle, bir demiryolu teknisyeninin işinin parametrelerini araştırdık, araştırdık ve tamamladık araştırmaları, demiryolu anahtarları ve sürücülerinin tasarım ve çalışma modlarını, bunların özelliklerini sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için araştırdık. Muayene için, gerçek istasyonları ziyaret etmeye ve demiryolu anahtarları hakkında bilgi edinmeye başladık. Sonra müşteri bizi, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için sürücülere bakmak için montaj ve onarım atölyesine davet etti. Sonuç olarak, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için gerçekçi 3d modelleme için çok sayıda fotoğraf, video ve ses materyali aldık ve bir eğitim senaryosu yazmak için de kullandık. Sektör uzmanları senaryomuzu iş güvenliği prosedürleri olarak titizlikle analiz ettiler. Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için tüm yorumlarını dikkate aldık.

Saha çalışması bu sanal gerçeklik iş güvenliği eğitiminin ilk süreciydi. İşin temellerini öğrenmek, geleneksel eğitim kaynaklarını analiz etmek, endüstrinin uzmanlarına danışmak sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi projemizin temel prensiplerimizdi.

Demiryolu tesislerinde sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için 3d modelleme ile içeriği oluşturmak 2. işlemdir. Gerçek teknisyenlerle gerçek demiryolu tesislerini sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için ziyaret etmeyi amaçladık. Fotoğraf çekmek ve 360 derece video prodüksiyonu ile sesleri ve iletişim kutularını sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için kaydediyoruz.

Bileşenler: gamificaiton, vr, iş eğitimi, simülasyon, görev.

Görev veya sorun: Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için bir demiryolu anahtarı sürücüsünün onarımı ve bakımı için teknisyenlere temel eğitim vermek üzere VR teknolojilerini ve sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi kullanın.

Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi çözümlerinin kullanılabilirliği ve verimliliği o kadar belirgindir ki şüpheye yer bırakmazlar. İK Direktörleri ve teknik yöneticiler yüksek düzeyde özgünlük tanıdılar ve gerçekçi 3d modellerin ve çalışma prosedürlerinin nasıl göründüğünü belirttiler.Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ve VR İş Güvenliği Eğitimleri. Enerji Sektörü Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi, Petrol ve Gaz Sektörü için Sanal Gerçeklik ile İş Eğitimi VR

Enerji Sektörü Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi sektörde olmazsa olmazlardan. Gaz sıkışmaları, yüksekte çalışma, iskele kazaları gibi iş güvenliği problemleri çok ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Enerji Sektörü Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi dikeyinde, dünyanın en büyük şirketi Saudi Aramco için proje hazırladık. Suudi Arabistan partnerimiz Golden Logic, Saudi Aramco'nun Enerji Sektörü Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi arayışı olduğunu iletti ve sanal gerçeklik oyunlaştırma ile Enerji Sektörü Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi senaryolarını hazırladık. Aşağıda ilettiğimiz videomuzda; Enerji Sektörü Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi sayesinde rafineride bulunan bir atölyede bulunan makinenin, paslı bir parçasından kaynaklanan ve üretimi durduran senaryosu dahilinde bakım mühendisleri paslı parçayı makineyi sökerek yenisi ile değiştiriyor ve Enerji Sektörü Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi sayesinde makineyi tekrar toplayarak iş kazalarının önüne geçiyorlar.

Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi. Madencilikte Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi

Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ile gerçek riskler gerçekte olmadan sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ile madencileri eğitmek için Sanal Gerçeklik iş güvenliği eğitimi simülasyonu UNSW Maden Mühendisliği Okulu, eğitim modüllerine VR’ı ve sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimini dahil etti. Madencilik Sanal gerçeklik ile sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi realistik olarak 360° 3D modelleme ile sanal gerçeklik teknolojisi ile simüle edilmiş madende ve maden galerisinde, iş güvenliği açısından tehlikeli duruma düşüldüğünde müdahale pratiği yapma fırsatı vererek, VR İş Güvenliği eğitiminde çığır açtılar. Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi alan öğrenciler ve madenciler, gerçek risklerle gerçekten karşılaşmadan sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ile hata yapma ve öğrenme özgürlüğüne erişerek deneyimle iş eğitimlerini tamamladılar.

Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi. Denizcilik ve Tersanecilikte Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimi

Ağır sanayide sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi fayda maksimizasyonunu zirveye taşır. Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimlerinden yani sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi en önemlisi belki de gemi inşaatı ve tersanecilikte ön plana çıkabilir. Gemi şantiyesinden düşme, kaynak patlamaları, gaz sıkışmaları yada açık denizde kaptanlık eğitimi için işverenler; çalışanlarını tersanede iş güvenliği risklerinin önüne hiçbir iş güvenliği eğitimi vermeden çıkartmaktansa, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi sayesinde, çalışanlarını güvenli şekilde eğitebilirler.

Denizcilik ve Tershanecilikte sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi Videomuz:

Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi. Sanal Gerçeklik ile Savunma ve Askeri Eğitim (Polis, Jandarma, Ordu, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri)

Polis, Jandarma, Deniz Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve diğer tüm askeri kolluk kuvvetleri, emniyet ve başarı sağlamaları için yoğun planlama, hazırlık ve iş eğitimi deneyimi şarttır. Savunma ve Emniyet ve Askeri Eğitimde Sanal Gerçeklik iş güvenliği eğitimi, öncelikle personel yaralanmalarının önüne geçerken, en basit hesaplama ile mermi maliyetinin önüne geçer ve iş güvenliği ile birlikte iş eğitimlerinin de maliyetini azaltır. Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi sayesinde maksimum etkiyi, maksimum verimliliği, bilgi emilimini, geri çağırmayı ve öğrenim süresinin kısalmasını sağlar.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme

En sevdiğimiz konulardan birine geldik; Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme. Dijital dönüşümün etkisi ve Endüstri 4.0 ile birlikte Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ve Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme noktası. Ki bizce; Sanal Gerçeklik'in kurumsal öğrenmede en önemli alanlardan biri haline geleceğini defalarca belirtmiştik. Sanal Gerçeklik (VR- Virtual Reality) Eğitim Laboratuvarları’ ile çalışanlarına, stajyerlerine, müşterilerine ve bayilerine sanal gerçeklik mesleki eğitimleri ile deneysel olarak öğretebilirsiniz. Sanal Gerçeklik eğitimleri ile iş kazalarının önlenmesi, hurda maliyetlerinin azaltılması ve aynı zamanda kalite problemlerinin önüne geçilmesi hedefleniyor. Sanal Gerçeklik teknolojisiyle verilen eğitimlerin, öğrenmeye etkisinin 81% 'e kadar yükseldiği tespit ediliyor. Öte yandan Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ve VR ile kurumsal öğrenme ile üretim hatlarından alınan insan kaynaklı hata verilerindeki 89%’a varan düşüş trendi ise yapılan deneysel çalışma verilerini doğrular nitelikte gerçekleşti.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme bileşenlerinden; VR İş Eğitimi ve Sanal Gerçeklik iş eğitimi ile, tasarım süreci de çalışanların değişen ihtiyaç ve öğrenme şekilleri doğrultusunda gerçekleştirilir.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimine katılan çalışanlar; Sanal Gerçeklik ortamında tasarlanan 15 Dakika süren interaktif etkin ve kalıcı VR İş Eğitimleri ile öncelikle 2 boyutlu ve 3D modellenmiş ile 3 boyutlu ortamda detaylı bir eğitim alıyor. Bu aşamada, çalışanlar İSG ve kalite açısından tüm detayları ve püf noktalarını öğreniyor. Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme Eğitiminin uygulama kısmında ise her çalışan Sanal Gerçeklik gözlüğü yardımıyla Sanal Gerçeklik meslek eğitiminin uygulama kısmını gerçekleştiriyor. Bu sırada diğer katılımcılar da tatbik edilen uygulamayı anlık olarak 3 boyut destekli dev ekrandan takip edebiliyor.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme ile Sanal gerçeklik tabanlı iş güvenliği eğitimleri, iş kazalarını ve iş kazalarından kaynaklı ölümleri en aza indirgemekte ve endüstriyel, imalat ve inşaat alanlarını daha güvenli hale getiriyor.

Tüm çalışanlarının gelişimine fırsat eşitliği sağlama konusunda doğru çözüm olan Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme ile Sanal Gerçeklik İş Eğitimi özellikle işitme engelli çalışanların da mesleki ve teknik gelişimini ciddi anlamda destekleyen çok yararlı bir platform olarak ayrı bir önem taşıyor. Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme Eğitimleri, farklı hat ve bölümlerde çalışabilmek için rotasyon fırsatı sağlıyor.

Sanal Gerçeklik ile Mesleki Eğitimde Etkileşimli 3 Boyutlu Ders İçerikleri ile Öğrenme ve Endüstriyel Uygulamaları sayesinde verilen eğitimler ve yapılan diğer çalışmalar aktarılıp deneyimletilirken; sanal gerçeklik teknoloji ve uygulamalarının endüstrinin gelişimine sağlayacağı katkılar da paylaşılabilir. Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri ve Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme ile VR İş Eğitimleri ve sanal gerçeklikle iş eğitim teknolojisi, endüstri 4.0 ile birlikte insan kaynakları 5.0 ile birlikte yaygınlaştırılması tarafında da önemli bir adımdır. Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme ile interaktif öğrenme ve etkin öğrenme için yeni bir eğitim yönteminin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri Faydaları. VR ile İş Güvenliği Eğitimleri Faydaları.

Kurumsal eğitimde oyunlaştırma, oyunların kurumsal eğitime girişini ifade eder. Bu oyunlar, elbette, aşağıdakileri içeren farklı amaçları yerine getirmeyi amaçlamaktadır:

* Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri ile öğrenmeyi eğlenceli ve kolay hale getirin

* Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri ile Öğrenmeyi geliştirin ve üretkenliği artırın ve hızlı yatırım geri dönüşü

* VR Oyunlaştırma İş Güvenliği ile motivasyonu artırın

* Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri ile Eğitimleri / kavramları hatırlamayı kolaylaştırın

* Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri ile Ekip çalışmasını teşvik edin

* Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimleri ile İlgi geliştirin

* Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimleri çalışanların bariyerlerini kırın.

Örneğin, yalnızca eğlence amaçlı olan ve belirli yararları olmayan oyunları dahil etmek, çalışanların dikkatini bir süreliğine yönlendirmekten başka bir şey yapmaz. Kurumsal eğitimde oyunlaştırmanın, daha iyi görev tamamlama oranları ve doğru yürütüldüğünde pratikte pratik kullanım ve öğrenme uygulaması şansı sağladığı kanıtlanmıştır. Diğer tüm tekniklerde olduğu gibi, bu fikrin uygulanması iyi planlanmamışsa, etki tam tersi olabilir. Kurumsal eğitimde başarılı bir oyunlaştırma planı şunları yapabilmelidir:

* Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri ile Çalışanların dikkatini çekin

* Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri ile sizler de iş veren olarak iş yerinizdeki potansiyel tehlikelere karşı Dikkatli olun

* VR ile İş Güvenliği Eğitimleri Çalışanları eğitmenlerle ve eğitim konusuyla anlamlı bir şekilde Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri ilişkilendirin

* Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri sayesinde Çalışanları zorluk çekmeye zorlayın

* VR ile İş Güvenliği Eğitimleri Geri bildirimde bulunun ve iyileştirilecek alanları vurgulayın

* Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri sayesinde Çatışmayı caydırırken bir başarı ve takdir duygusu uyandırın

* VR ile İş Güvenliği Eğitimleri Gerekli davranış değişikliklerini teşvik eder

* Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimleri Bir başarı duygusu geliştirir

* Sanal Gerçeklik ile İş Güvenliği Eğitimleri Sağlıklı rekabeti çağırır

* VR ile İş Güvenliği Eğitimleri Öğrenme ve katılımı artırır

* VR ile İş Güvenliği Eğitimleri Kurumsal eğitimde oyunlaştırma geleneksel eğitimden daha pahalı olabilir ve nispeten uzun bir teslim süresine ihtiyaç duysa da, öğrenme kazanımları geleneksel eğitim ile yapılanlardan da daha fazladır. Dolayısıyla, oyunlaştırılmış kurumsal eğitimin öğrenme kazanımları olup olmadığını düşünüyorsanız, cevap mutlak bir EVET! Dahası, oyunlaştırmaya yatırım yaptıktan sonra elde ettiğiniz getiri de çok daha yüksektir. Bunun başlıca sebebi, oyunlaştırılmış eğitimin, öğrenenler için öğrenilenleri hatırlama, tutma ve pratik bir şekilde kullanma becerisini daha iyi etkilemesi.

Oyunlaştırılmış kurumsal eğitimin bilinen bir yararı, eğitim oturumlarını katılımcılar için ilginç ve eğlenceli hale getirmesidir. Ancak, oyunlaştırma başka birçok avantaj sunar:

* Geliştirilmiş ekip çalışması ve işbirliği

* VR ile İş Güvenliği Eğitimlerindeki eğlenceli unsur, ödül ve tanınırlık nedeniyle çalışanların motivasyonunun artması

* Üstün uzun süreli elde tutma şansı

* VR ile İş Güvenliği Eğitimleri sayesinde Daha iyi öğrenme

* Tanımlanmış öğrenme hedefleri aracılığıyla öğrencilerin ilerlemelerini ölçme yeteneği

Şirketler Neden Sanal Gerçeklik İş Eğitimi yani VR İş Eğitimi Kullanmalı?

İş dallarına uygun ve gerçekliğe en yakın kurguyla tasarlanabilen sanal gerçeklik kurumsal öğrenme modülleri ile birlikte vr iş eğitimleri, yüksek bir binadan düşme ya da yaralanma gibi geleneksel bir eğitimde edinilmesi imkansız hisler ile sanal gerçeklik gözlükleriyle deneyimlenebiliyor.

Sanal Gerçeklik iş eğitiminin amacı, gerçekçi işyeri deneyimleri oluşturmak ve çalışanların zorlu ortamlarda çalışırken risk almalarına izin vermektir.

VR iş eğitiminin deneysel ve sürükleyici olması, çalışanların işe başlamadan önce temel görevlerini yerine getirmede daha rahat ve kendinden emin olmalarına yardımcı olabilir.

Tehlikeli işlerde çalışanların sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimleri nokta atışı bir çözüm. Her çalışanın işini güvenle yapma hakkı var. VR / AR / MR’ın sağladığı deneyim olanakları bize iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri için benzersiz imkanlar sağlıyor. Günümüzde bir çok firma, iş kazalarını en aza indirmek için eğitimde Sanal Gerçeklik teknolojisine yatırım yapıyor.

Sanal Gerçeklik iş eğitimi modülleriyle edinilen deneyimlerin geleneksel bir eğitimden daha uzun ve kalıcı şekilde hatırlanması sağlanıyor.

Sanal gerçeklik gözlüğünü takan kullanıcı şirketin klasik işe başlama eğitimi ve oryantasyon programında verdiği bilgileri, kendini ilgili mekanda görerek, dinleyerek ve deneyimleyerek alıyor. Özel bir eğitim alanı gerektirmeden, herhangi bir ofis odasında dahi verilebilecek bu eğitim hem şirketteki eğitimden sorumlu kişinin, hem çalışanın zamanını koruyor. Ve interaktif deneyim olmasından dolayı akılda kalıyor.

Ayrıca, Covid-19 pandemisi ile birlikte, eğitimde de yeni dijital dönüşümler olacak. Küçük gruplar halinde interaktif eğitimler hem sağlık hem de eğitim performansı için gereklilik.

Tehlike potansiyeli olan çalışma ortamına sahip sektörlerde iş güvenliği her zaman ön planda tutulmuştur. Sanal Gerçekliğin sürükleyici gücü, insanları iş güvenliği konusunda eğitmek için yeni bir yaklaşım verir. Madenlerde çalışma, petrol sondajı için deniz tabanına derin dalış, şantiyede çalışan vinçler, nükleer santraller için; sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimleri her yönüyle son derece yararlı olduğunu kanıtlıyor.

Sanal Gerçeklik iş eğitimleri oyunlaştırma ile birlikte desteklendiği için çalışanlar için farklılaşır ve rutin eğitimlerden farklılaşır.

İşe yeni başlayan çalışana ‘İşe Başlama Eğitimi’ verilmesi zorunlu. Kanuna göre işe başlama eğitimi temel eğitimlerin gerçekleştirilmesi kadar çalışanın risk ve tehlikelere karşı korunmasını sağlayacak nitelikte ve uygulamalı olmalı. Ne kadar uygulamalı eğitimler verilse de kişi gerçek sonuçları, başına gelebilecek tehlikeleri sadece duyar ve gerektiği gibi ciddiye almayabilir. Ama Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri akılda kalıcı deneyimler yaşatır. Böylece VR Meslek Eğitimleri ile çalışan bağlılığı konularına yatırım yapan, çalışanına daha iyi, daha değerli hissettirmek için farklı yöntemler geliştiren İK yöneticileri, HR 5.0 ile VR işe başlama eğitimine oldukça ilgi duyuyorlar.

Ve tabiki de iş eğitimlerinde verimlilik. Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri hem eğitim maliyetlerini azaltır hem de tüm çalışanları organize etmek ile uğraşmanıza gerek yoktur.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ve VR İş Eğitimlerini Nasıl Yapıyoruz?

Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi projesine Sanal Gerçeklikle İş güvenliği Çözümü de dahil edilebilir. Sanal gerçeklik gözlüklerini takan kursiyer eğitim için tasarlanan özel çalışma alanına giriyor. Çalışanlar sanal gerçeklik ortamında, vr iş güvenliği eğitiminde edindiği bilgileri kullanarak senaryo içerisinde çeşitli seçimler yapmaya yönlendirilerek, seçimlerinin sonuçlarının gerçek hayatta olduğu gibi yaşıyor.

Senaryo ise sonraki adımdı. Endüstrinin uzmanları ve sinyalizasyon servis teknisyenleri ile birlikte çalıştı. Standartların ve düzenlemelerin incelenmesi ile vr iş eğitim ve sanal gerçeklik kurumsal iş eğitimi süreci ilerliyor.

3D Modelleme, Diyagramlar, çizimler, fotoğraflar ve video kayıtlarının incelenmesi. Hi-Poly ve Lo-Poly 3d tüm nesnelerin ve çevrenin, karakterlerin ve araçların texture doku modellenmesi ile devam edelim. Unity için model hazırlama ve optimizasyon süreci de böylece bitmiş olur.

Programlama, Kodlama ve Sahne Oluşturma: özel 3d modelleme, bileşenler, ışıklar, post efektler, pişmiş animasyon ve arka plan sesleri ve sesler ... Bu durumda birlik en iyi arkadaşımızdı:]

ve sonuç:

VR İş Eğitimi Potansiyeli

Önce güvenliğe odaklanın. Sanal Gerçeklik iş eğitim üzerindeki etkisi, birçok işin yetenekli ve pratik hareket gerektirdiği güvenlik ve manuel uygulamaya odaklanacaktır. Bu özellikle güvenliğin iş eğitimi için büyük bir fırsat olduğu bir durumdur.

Liderlik ve gelişime odaklanırsak, sanal gerçeklik iş eğitimi ile grup liderlerinin şirketin liderlik modelini belirleyici modellerle uygulamak zorunda olduğu bir oyunlaştırma olarak birden fazla senaryoya sahip bir ofis çalışma ortamı oluşturmak için kullanılabilir.

Sanal Gerçeklik Ajansı Nsocial. VR Firması Nsocial Ne Yapıyor? VR Ajansı Nsocial Ne Yapar?

Sanal Gerçeklik, kısacası, VR Özetle Deneyim Pazarlamasıdır. sanal gerçeklik ajansı nsocial veya vr ajansı nsocial, markaların ürünlerini veya hizmetlerini müşterilerine veya potansiyel müşterilerine deneyimler yaşatan sanal gerçeklik çözümleri ve sanal gerçeklik yazılımları geliştirir. Geliştirdiği Sanal Gerçeklik çözümleri, sanal gerçeklik uygulamaları ve sanal gerçeklik yazılımları ürettiği yaratıcı içerikler olan 360 derece video çekimi ve 3d oyunlaştırma ile zenginleştirerek tamamlar. İşte bu yüzden uçtan uca sanal gerçeklik firmasi nsocial'dır.

2012 doğumlu Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir Sanal Gerçeklik Ajansıdır. Sanal Gerçeklik Ajansı ve 360 ​​derece video çekimi ajansı olarak, sanal gerçeklik çözümleri ve vr yazılımları geliştiriyoruz. Üretimde sanal gerçeklik ile başlayarak, İnşaat & Gayrimenkul Emlak, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama, Perakende, Lojistik, Enerji gibi bir çok sektörde global markalara hizmet veriyoruz.

Örneğin, Özbekistan'da faaliyet gösteren ülkenin en büyük inşaat ve emlak şirketi olan DreamCity Development, 360 derece 3D Modelleme, 360 derece 3D Animasyon, VR Oyunlaştırma, Sanal Gerçeklik Oyunlaştırma, 360 derece video çekim içerik üretimi ve yazılım teknolojilerini birleştirerek tamamladığımız projesinde. Satış operasyonlarında Sanal Gerçeklik (VR) teknolojisini kullanarak, yatırım yapmak istedikleri gayrimenkulleri fuarlarda, satış ofislerinde, yabancı pazarlama faaliyetlerinde, web sitelerinde, sosyal medya pazarlamasında, dijital pazarlama faaliyetlerinde deneyimleyebilir ve satabilir halde aktif olarak kullanıyorlar.

Teknik olarak, sanal gerçeklik terimi 360 derece video çekimi yani vr video çekimi ve 3D modelleme ile desteklenen bir Müşteri Deneyimi'dir."Sanal Gerçeklik Nedir?" "Hissedilen teknoloji" sorusuna cevap veriyoruz.

Tabii ki, oyunlaştırma ve Sanal Gerçeklik İş Eğitim Simülasyonundan bahsetmeden geçemeyiz. Özetle Sanal Gerçeklik Ajansı, markaların İnsan Kaynakları, Öğrenme, Üretim, Satış, İş Geliştirme, Pazarlama ve Kurumsal Departmanları ile projeler yürütmektedir. Gördüğünüz gibi, Sanal Gerçeklik Ajansı'nın neredeyse tüm departmanlarla çalışabilecek geniş bir hedef kitlesi var.

Örneğin, Türkiye'nin en büyük moda perakendecisi Defacto'nun İnsan Kaynakları Sanal Gerçeklik İş Eğitimi projesini tamamladık. Projemizin amacı yeni işe alınan personelin sanal gerçeklik ve 360 derece video çekimi ile iş oryantasyonu, zaman kaybetmeden ve verimlilik kaybetmeden yenilikçi bir yolla anlatmaktı. 30 ülkede faaliyet gösteren Defacto, 503 mağazası, 14.000+ çalışanı var. Projemiz 360 derece vr insan kaynakları oryantasyonu ile farklı şehir ve ülkelerdeki showroomlarda yeni işe alınan çalışanların iş oryantasyonuna odaklamaktı.

Temel sorun, farklı ülkelerden / şehirlerden yeni çalışanları İstanbul'daki merkeze götürmekti. Bu masraflıydı, zaman harcıyor ve verimliliği düşürüyordu.

360 derece video çekimi ile iş oryantasyonu sanal gerçeklik projesini deneyimleyebilirsiniz.

Çözüm kolaydı. insan kaynaklarında vr kullanarak. İstanbul'daki tüm departmanları da içeren 360 derece video prodüksiyonunu tamamladık. Sonra genel merkezi departmanlara ayırdık. Her bir departmanın sorumluluklarının neler olduğunu kimin kim olduğunu açıklayan 2D metin infografikler ekledik. 360 derece video çekimi Vr prodüksiyonuna sanal tur yazılımı uyguladık.

Bu sanal tur yani vr tur yazılımı ile kullanıcılar tam kontrole sahipler. sanal tur vr turu; webVR, mobileVR ve vrheadsets olmak üzere tüm vr platformlar geliştirildi. bu, tüm platformlardan erişilebilir anlamına gelir. çalışanlar tüm merkezde yürüyebilir ve keşfedebilirler ya da sadece ilgili departmanlarını deneyimlemek isterse, zemini seçip doğrudan departmana gidebilirler. yöneticilerle tanışmak, bölümün sorumluluklarını okumak ve çok daha fazlası. sonra her mağazaya vr gözlüğü gönderdik. departmanlarını keşfedebilir, yöneticileriyle görüşebilir ve genel merkezlerini mevcut illerindeki mağazalarından görebilirler.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ve Kurumsal İnteraktif Öğrenme için bir diğer projemiz ise, demiryolları ve enerji sektörü ile çalışanların iş eğitimi oldu. sanal gerçeklik iş eğitiminde oyun senaryolarında yani oyunlaştırma ile interaktif eğitimi deneyimlediler. Ardından talimatları izlemeleri ve sorunu çözmeleri istendi. İlgili projelerin vitrin videolarını aşağıda bulabilirsiniz:

200% bu 2 proje, sanal gerçeklik ajansı nsocial'ın kurumsal iş eğitimi projelerinden sadece bir kaçı. aşağıdaki oynatma listesini deneyimleyin.sanal gerçeklik ajansı ne yapıyor? vr ajansı şirketi nedir? vr ajansının hizmetleri?

vr içerik oluşturma. vr video çekimi. 360 derece video çekimi. 3d vr animasyon. 3d modelleme. sanal tur. panoramik fotoğraf gibi temel içerikleri oluşturmalıdır.

ilk kural: profesyonel sanal gerçeklik ajansı, uçtan uca hizmet verir. vr içerik üretimi olarak zenginleştirilmiş, sürükleyici ve yaratıcı 360 derece video çekimi oluşturmak zorundadır. bunu, hedef kitlelerine dahil olan potansiyel müşterilere / müşterilere marka ürünlerini veya hizmetlerini deneyimleme ve bulma hissi veren yepyeni bir müşteri deneyimi süreci olarak özetleyebiliriz.

360 derece video çekimi, vr video ve Oyunlar sanal gerçekliğin kaynağıdır. Sanal Gerçeklik gözlükleriyle destekleyerek en iyi deneyimi sunduğumuz 360 derece video teknolojisinde, ok tuşlarını veya vr video oynatıcıya yerleştirilmiş tuşları kullanarak videonuzda 360 derece gezinebilir ve videonuzu herhangi bir açıdan çevirerek izleyebilirsiniz. eğer vr gözlüğünüz yoksa, akıllı telefonuzun ekranını sola ve sağa, yukarı ve aşağı çevirerek te izleyebilirsiniz.sanal gerçeklik ajansı, sadece pazarlama ve iletişim departmanları ile çalışmaz. 3d vr oyunlaştırma ile, sanal gerçeklik ile iş eğitimi verebilir. Böylece çalışanlar, kurumsal öğrenme ve kurumsal eğitimde farklılaşarak motivasyonlarını ve iş performanslarını yükseltirken, iş kazaları ve sağlık riskleri de minimize olur. Ayrıca, firmalar için de iş eğitimi maliyetleri ve zaman planı gerektiren organizasyonların maliyetleri düşer.

İş güvenliğinde tehlike potansiyeli yüksek olan çalışma ortamına sahip tüm sektörlerde iş güvenliği her zaman ön planda tutulmalıdır. Sanal Gerçekliğin etkileyici deneyimleri ve büyüleyici etkisi, çalışanları iş güvenliği konusunda eğitmek için yeni, inovatif ve verimli bir yaklaşım verir. Madende sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi, enerji sektöründe petrol sondajı sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi, inşaat sektöründe sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ile şantiyede çalışan vinçler, enerji sektöründe sanal gerçeklik iş güvenliği eğitiminde nükleer santraller için; sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimleri her yönüyle son derece yararlı olduğunu kanıtlıyor.