Loading

artırılmış gerçeklik satış pazarlamaya etkisi

artırılmış gerçeklik satışa etkisi

Bildiğimiz gibi mobil çağda, özellikle E-Ticaret alanında yaşıyoruz, görsel şovlarla tüketicilerin zihnindeki soruları yanıtlayan avantajlarla dikkat çekiyoruz. Artırılmış Gerçeklik, teknik terim ile, telefon ve tabletlerin kameralarını kullanarak fiziksel dünyanıza sanal bir ürün eklemenizi sağlar. Basitçe söylemek gerekirse, adama baktığınızda, gördüğünüz görüntüye dijital gerçeklik sınırları içinde bir ürün koyabilirsiniz. AR Agency Nsocial olarak, artırılmış gerçeklik satış destek ve pazarlama iletişim projelerimizden bahsedeceğiz. İlk örneğimiz, mirrAR dediğimiz dijital ve fiziksel ürünümüzdür. Adını ayna ve artırılmış gerçeklik kelimelerinin birleşiminden alır. Bağlantılarımızdan interaktif alışveriş deneyimi sunan mirrAR, artırılmış gerçeklik perakende çözümünün ayrıntılarını deneyimleyebilirsiniz. mirrAR, artırılmış gerçeklikle alışverişi eğlenceli, deneysel ve unutulmaz bir şekilde destekler.Birçok büyük marka artık mağazalarındaki bu sistem sayesinde kıyafet giymeden kendi başımıza deneyimlememize izin veriyor. Ekrana bakıyorsunuz, seçtiğiniz kıyafetler dijital olarak size oturuyor. Disney, Star Wars ve Avengers gibi son yıllarda büyük kazançlar elde eden filmlerinin satışında ilginç bir yol izledi. Özel bir etkinlikle satılık oyuncak ve koleksiyon ürünleri sunan şirket, QR kodu ve mağazalara eklediği özel poster sistemi sayesinde hayran olduğunuz karakterle fotoğraf ve videoları yan yana çekmenizi sağladı.

artırılmış gerçeklik pazarlamaya etkisi

Tüketiciler Evlerini Dekore Edebilir. Mobilya, beyaz eşya ve hediyelik eşya endüstrisinde getiri ve döviz kurlarının bu kadar yüksek olmasının tek nedeni, tüketicilerin bir ürün satın alırken ve satın alırken evlerine uygunluklarını deneme şansına sahip olmamalarıdır. Müşteriler satın aldıkları koltuğun rengine veya boyutuna tam olarak uyamazlar. Bazen alışverişten sonra dekorasyon uyuşmazlıkları nedeniyle ürünler iade edilmelidir. Bir e-ticaret veya çevrimiçi satış kanalınız varsa, Artırılmış Gerçeklik sayesinde satın alma işlemi yapmadan önce tüketicinin dekorasyon hazırlıklarına başlamasını sağlayabilirsiniz. Sitenize veya mobil uygulamanıza eklediğiniz dijital içerik sayesinde kullanıcılar, satın almak istedikleri ürünleri telefonlarını ve tabletlerini kullanarak evlerine yerleştirebilirler. Ayrıca, bunu Google arama motoruna entegre ederek, herhangi bir uygulama indirmek zorunda kalmadan tarayıcı aracılığıyla webAR ile deneyimleyebilirsiniz. . Buna Google Artırılmış Gerçeklik Arama Sonuçları diyoruz. Google artırılmış gerçeklik arama sonuçlarıyla ilgili deneyiminiz olduğundan, hem sitenizdeki kalış süreniz hem de tıklamalarınız artacağından arama motoru performansınızı artıracaksınız. Ürünün boyutunu ve diğer öğelerle uyumluluğunu üç boyutta deneyimleyebilir, böylece odalarını yeniden tasarlayabilir ve satın almadan önce ekstra çaba harcamadan alışverişinin tadını çıkarabilir.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.

markalar için ar pazarlama augmented reality kampanyaları

artırılmış gerçeklik, cep telefonunuz haricinde her hangi bir cihaza bağımlı kalmanızı engeller. böylelikle müşterileriniz ve hedef kitleniz ile etkileşiminizi zirveye taşırsınız. öncülerinden olduğumuz webAR ve google artırılmış gerçeklik teknolojileri ile de üstelik artık her hangi bir ar uygulamasına ihtiyacınız da yok. tarayıcı üzerinden, sadece hedef kitlenizin telefonunun kamerasını taratarak, markanızla, ürününüzle ya da dilediğiniz hizmetinizle artırılmış gerçeklik kampanyaları ile etkileşime geçmesi çok kolay.

markalar artık artırılmış gerçeklik kampanyaları

yaratarak, rakiplerinden farklılaşıyor. yeni düzende markalar, satış ve pazarlamada artırılmış gerçeklik kullanımı ile farklılaşacak. başarılı ve yaratıcı ar kampanyaları düzenlemek için markalar için artırılmış gerçeklik pazarlama kampanyaları yazımızı hazırladık, okuyabilirsiniz. ve bizce bu zamana kadar yapılmış en başarılı ar kampanyalarından olan burger king'in augmented reality kampanyasını aşağıda izletmek istedik. biraz aşağısında da webAR ile bir qr kod deneyimi yaşayacaksınız, şimdiden teaser ı verelim, heyecanlanın ;) bu arada en yaratıcı artırılmış gerçeklik kampanyaları yazımıza da göz atabilirisinz.

webAR

en kısa anlatım ile, tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik diyebiliriz. webAR teknolojisinin temelinde webGL ile birlikte arcore ve arkit bulunur.

arkit, IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için apple'ın geliştirdiği artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arkit augmented reality yazılımı, IOS 11 ve üzeri sürümlere sahip cihazlarda aktiftir. arcore ise, google tarafından geliştirilmiş artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arcore augmented reality yazılımı, android işlemcili mobil cihazlarda, android nougat üzeri sürümlere sahip android işletim sistemli cihazlarda aktiftir. webAR, tamamen tarayıcı üzerinden çalışır ve sadece telefonunuzun kamerası ile görseli taratarak, tarayıcı üzerinde etkin olan bir artırılmış gerçeklik deneyimine erişiyorsunuz. yani her hangi bir augmented reality uygulaması geliştirmeye ya da her hangi bir artırılmış gerçeklik uygulaması indirmenize / indirtmenize gerek yok. webGL, arcore, arkit ve 3d render animasyonların harika kombinasyonu olan webAR ile markanız için, gerçek zamanlı 3d obje render özelliği ile tamamen web yani tarayıcı üzerinden çalışan, kaliteli 3D grafiklere sahip, etkileşimli artırılmış gerçeklik kampanyaları yaratabilirsiniz. üstelik hiç bir uygulama ihtiyacı kalmadan.

buraya dokunarak, webAR ile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve webAR ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim. tek yapmanız gereken, aşağıdaki QR code u, akıllı telefonunuzun kamerası ile taratmak ve gelen bildirimi kabul ederek, tarayıcı üzerinden artırılmış gerçeklik deneyimi yaşamak.

webAR browser base augmented reality


ayrıca, webAR ile canlı verileri de görselleştirebiliyoruz. biz buna webAR canlı ver, akışı deriz. Mesela, ulaşım. trenler. trenlerin hareket tablosunu okuyarak, webAR sistemimize trenlerin ID numaralarını, kalkış ve varış istasyonlarını, seyahat sürelerini yolcular ile eş zamanlı olarak, trenlerin şu an nerede olduğunu artırılmış gerçeklik teknolojisi yazılımımız ile gerçek bir demiryolu haritası üzerinde augmented reality ile paylaşabiliriz. Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak canlı konumları ve canlı trafik verilerini göstermenin yenilikçi yolu. Toplu taşıma, havaalanı ve demiryollarına uygulamak için mükemmel olacaktır. Ayrıca akıllı şehircilik için, akıllı ulaşım kartları için mükemmel bir araç olacak.

google artırılmış gerçeklik arama sonuçları. google ar.

artık akıllı telefonunuzda Google'da arama yaptığınızda, bazı sonuçları 3D ve artırılmış gerçeklik (AR) olarak görüntüleyebilirsiniz. böylece google da ilgili bir kelime aradığınızda, artık gelen sonuçlar size 3d modelleme ile artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatacak. diyelim ki bir salonunuza bir koltuk arıyorsunuz ve google da arama yaptığınızda eriştiğiniz sitelerde sadece ürün fotoğrafları var ve siz, o koltuğun salonunuzda nasıl görüneceğini merak ediyorsunuz. eğer, alışveriş yapmayı düşündüğünüz firma, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları için domainine bir çalışma yaptıysa, almayı düşündüğünüz ürünü salonunuzda görebilirsiniz. yani deneyimleyebilirsiniz. tabi bunun için öncelikle arkit ve arcore destekleyen bir cihaza sahip olmanız gerek. google artırılmış gerçeklik arama sonuçları, özellikle e-ticaret için oldukça dikkat çekici. çünkü alışveriş deneyimi hem daha kolay hem de daha kişiselleşecek. Kısacası, Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile yani google ar ile nesneyi gerçek hayatta deneyimlemek ya da görmek mümkün olacak. Ayrıca google, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları yani google ar uygulayan sitelerin arama motoru performanslarını yükselteceğini de açıkladı.

buraya dokunarak, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları google arile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim

Henüz Üretilmeyen Ürün Deneyimi

Hayal etmek neredeyse imkansız. Çünkü bu ürün henüz üretilmedi. Bir araba, bir tekne, bir emlak olabilir. Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile henüz satışa sunulmayan, piyasaya sürülen ve fiziksel olarak dünyada olmayan bir ürünü inceleyebilir, ayrıntılarına hükmedebilir veya hatta evinize, garajınıza, ortamınıza, ofisinize taşıyabilirsiniz.

Ürünlerin Denenmesini Sağlayabilir ve Müşterinin Vazgeçmesini Önleyebilirsiniz

Artırılmış Gerçeklik, mağazacılık ve dijital arasındaki farkı ortadan kaldırarak belki de en iyi çözümü sunar. E-Ticaret, sitenizdeki dijital deneyimlerle bir ürünün fiziksel olarak kendileri veya çevrelerinde nasıl duracağını görmek istiyor. Deneyimlenemezse, sepetteki ürünün iptal edilmesini sağlar. Artırılmış Gerçeklik sayesinde sitenize ekleyeceğiniz dijital deneyim modülü sayesinde, kullanıcılar hayal ettikleri ürünün fotoğraflarını veya kameralarını kullanarak üç boyutlu bir simülasyonu deneyebilirler. Bu şekilde, ürünün rengini, bedenini, vücudunuza uygun olup olmadığını ve seçtiği diğer kıyafetlerle uyumluluğunu tatmin edici bir şekilde test eder.

Minimum Maliyet Maksimum Kâr

Artırılmış Gerçeklik, tüketici deneyimi yaratmak ve tüketici memnuniyetini ve memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için geliştirilmiş bir teknolojidir. E-Ticaret, yaşam döngüsündeki sorunların ortadan kalkmasına neden olur. İnsanlara 'böyle denemeyi ve satın al' seçeneğini verdiğinizde, vazgeçme, iade, değişiklik yapma ve memnun olmayan müşteriyi mutlu etme kararının üstesinden gelmek için çok az ihtiyaç vardır. Kısacası, tüm bu departmanlar için harcadığınız insan ve zaman kaynaklarını daha verimli işlere yönlendirme şansı verir. Geri dönüşü olmayan kargolar size ekonomik ve zamanında avantaj sağlar. Aynı şekilde, mutlu müşteriler şikayet etmeyeceğinden, müşteri ilişkileri departmanınızı minimum insanla sınırlandırabilirsiniz. Tabii ki, daha birçok satış destekleyici unsur var. Daha fazla konuşarak ve sorularınızı artırılmış gerçeklik ajansı Nsocial olarak cevaplayabiliriz.