Loading

perakende artırılmış gerçeklik kullanımı

perakende artırılmış gerçeklik alışveriş

Perakende, artırılmış gerçekliği keşfetmek için cazip bir alandır, çünkü sonuçlar müşterilerden gelen canlı geri bildirimler ve yeniliklerinden dolayı viral maruz kalma ile gerçek rakamlarda görülebilir. ar perakende artırılmış gerçeklik alışveriş deneyimi ile ilgili başka bir makalemizi de okuyabilirsiniz.

perakende dijital dönüşüm

Endüstri 4,0 ‘ın hayatımıza soktuğu inovatif yaklaşımlar müşterilerin endişelerini geçirecek düzeydedir. Zaten önemli olan da bu pazardaki şirketlerin müşterilerine en iyi hizmeti sağlamasıdır. Bu hizmet de çağımızın büyük devrimi olan Endüstri 4.0 ‘ın getirileriyle sağlanacaktır. şehirlerde adeta zamanla yarışılmaktadır. pek çok şehir problemiyle karşılaşırız. insanlar için online alışverişi en çekici kılan sebepler geniş ürün yelpazesi bulunması, konforlu ve kolay olmasıdır. Trafik, insanlar işe giderken yolda çok fazla zaman harcamaktadır. büyük şehirlerde yaşayan insanlar için online perakendecilik büyük kolaylık sağlayacaktır. bir de artırılmış gerçeklik ile deneyim zirveye çıkarılırsa, hem müşteriler hem de perakende sektörü için maksimum fayda sağlanır. Çünkü bu uygulamalar ile zamandan tasarruf edilir ve soru işaretleri ortadan kalkar. Siteye girdiğinizde ihtiyacınız olan ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz ve aradığınız ürünlere benzer ürünler karşınıza çıkar, site ihtiyaçlarınızı belirlemenizi yardımcı olur. Beğendiğiniz ürünleri perakende artırılmış gerçeklik uygulamaları ile yerinde deneyimleyebilirsiniz. Click and collect metoduyla alışveriş yapabilmek, teknolojiyi kullanmayı bilen ama evden çıkamayacak durumda olan yaşlı ve engelli insanlara da büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

perakendede inovasyon

Perakende sektöründe rekabette işin içinde “hız” var. Zamanla yarış var. Perakendede inovasyon için kreatif kampanyalar ve perakendede sürdürülebilir başarıda kayda girmesi gereken temel başarı faktörü Merchandising olduğuna inanıyoruz. Sürdürülebilir rekabetçi üstünlüğü amaçlayan işletmeler, yönetimde, pazarlamada, finansman tekniklerinde, insan kaynakları yönetiminde yenilikçi yaklaşımları kaçınılmaz görmektedirler. Rekabetin fiyat ve kalite ekseni üzerinde gidebileceği yerler sınırlıdır. Fiyat rekabeti artık biraz daha geri planda kaldı, artık günümüz deneyim pazarlaması

, markalaşma ve algı yaratma üzerine kurulu. İnovatif perakendecilik nedir? Yeniliktir. Yenilik insanı cezbeder. İnsanlar yeni olan bir ürüne, hizmete, mağazaya, etkinliğe karşı daha duyarlıdır. Perakende, çok hızlı değişen, yoğun rekabetin yaşandığı dinamik bir sektördür. Müşteri bulmanın ve müşteri bağlılığı yaratmanın kolay olmadığı bir iş alanıdır. Perakendede müşterilerin akılcı kararlardan çok duygusal faktörlerden etkilenerek karar aldıklarından söz edilir. Müşteriler, ortamda yaşadıkları duygulardan ve kendilerine gösterilen davranışlardan çok etkilenirler. İşte tam da bu noktada fark yaratan artırılmış gerçeklik teknolojisi ile alışveriş deneyimi sunduran akıllı aynamız mirrAR'ı geliştirdik.

mirrAR artırılmış gerçeklik akıllı aynamirrAR, adindan da anlasilacagi uzere ve karakterini adindan alan mirror (ayna) ile ar (artirilmis gerceklik) nin kombinasyonundan olusan bir proje :] mirrAR'ı detaylıca anlattığımız yazımıza ayrıca buradan göz atabilirsiniz ama özetle bu yazımızda da değinmek istedik. Geliştirdiğimiz AR (Arttırılmış Gerçeklik) teknolojisi ile magazalarinizda daha interaktif bir alışveriş deneyimi yaşatacak, birebir müşteri etkileşimi odaklı inovatif bir proje geliştirdik.

Musteriler / potansiyel musteriler, artirilmis gerceklik ekranimiz karsisinda diledikleri kıyafeti/ayakkabıyı/aksesuarı secerek, ustlerinde nasil durduklarını deneyimleyebilirler.Faydalari ise:

Surdurulebilir pazarlama

Fiziksel magazalariniza ve Online Store'a trafik / ciro kazandirmak,

Kisisellestirilmis potansiyel / mevcut musteri etkilesimi,

Marka ve pazar degerini artirmak,

Kabinlerindeki yogunlugu azaltmak,

Eglenceli, yenilikci, yorucu olmayan ve akilda kalan alisveris deneyimi,

Sosyal medya entegrasyonu,

PR / WoM etkisi yaratma

artırılmış gerçeklik perakende augmented reality örnekleri

Müşterilerin 3D ürün önizlemesiyle satın almadan önce "denemelerini" sağlar. Ürün tanıtımı daha doğrusu deneyimletilmesi, bir satış fırsatıdır. Bir AR deneyimi yani artırılmış gerçeklik deneyimi, gerçek bir ürün sergilemenin imkansız olduğu durumlarda ilgi çekici bir alternatif yapabilir.

Marka bilinirliğini artırır. Fiziksel ürünlere eklenen oyun, müşterilerin bir ürünle etkileşime girmesine yardımcı olur ve daha hızlı bir satın alma için teşvik görevi görür.

Ürün kataloglarını görselleştirir. “Öngörülen” katalog öğeleri bir müşteriye ürünün yerinde nasıl görüneceğine dair gerçek zamanlı, ölçekli bir görünüm sunar.Oyunlaştırma. Ziyaretçi etkileşimini, indirimlerini ve çok daha fazlasını artırmak için pazarlama kampanyaları!

Geleneksel perakende deneyimini ve e-ticareti birleştirir.Herhangi bir boyutta sanal perakende mağazaları oluşturmak, envanter maliyeti ve uzun çizgiler olmadan müşterilere daha yakın kalmayı mümkün kılar.

Müşterileri bir mağazaya getirir. AR özellikli mağaza pencereleri potansiyel müşterileri eğlendirir ve içinde ne olduğunu merak etmelerini sağlar.

Dönüşüm oranlarını yani conversion rates'i artırır ve giyim mağazaları için getirileri azaltır: Sanal montaj odası.

Gösterilen ürünler hakkında ek bilgi görüntüler, alışveriş deneyimini zenginleştirir. Beslenme bilgilerinden müşterilerin kasada kullanabileceği sanal bir kupona kadar her şey artırılmış gerçeklikle birleştirilebilir.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.

Perakende, artırılmış gerçekliği keşfetmek için cazip bir alandır, çünkü sonuçlar müşterilerden gelen canlı geri bildirimler ve yeniliklerinden dolayı viral maruz kalma ile gerçek rakamlarda görülebilir.İsterseniz, Artırılmış Gerçeklik ajansı Nsocial 'ın geliştirdiği artırılmış gerçeklik projelerini deneyimlemek için bir araya gelebiliriz.