Loading

arcore

arcore nedir?

ARCore, Google tarafından geliştirilen ve webAR adı verilen web tarayıcısı tabanlı artırılmış gerçeklik çözümlerine izin veren artırılmış gerçeklik yazılım geliştirme kitidir. ve Google artırılmış gerçek arama sonuçlarının oluşturulması. ARCore, Google’ın artırılmış gerçeklik deneyimleri oluşturma platformudur ve Nougat ile çalışır, android 7.0 ve android cihazlardaki işletim sistemlerini kastediyoruz. Farklı API'ler kullanan ARCore, telefonunuzun çevresini algılamasına, dünyayı anlamasına ve bilgi ile etkileşime girmesine olanak tanır. Paylaşılan AR deneyimlerini etkinleştirmek için bazı API'lar Android ve iOS'ta kullanılabilir. ARCore ile dijital ve fiziksel dünyaları sorunsuz bir şekilde harmanlayan yeni artırılmış gerçeklik deneyimleri oluşturun. Google ölçeğinde insanların dünyayı oynama, alışveriş yapma, öğrenme, oluşturma ve deneyimleme biçimini dönüştürün.google arcore augmented reality nasıl çalışır?

Temel olarak, ARCore iki şey yapıyor: mobil cihazın hareket halindeyken konumunu izlemek ve gerçek dünyayla ilgili kendi anlayışını oluşturmak. ARCore, sanal içeriği telefonunuzun kamerasıyla görüldüğü gibi gerçek dünyayla entegre etmek için üç temel özellik kullanır:

* Işık tahmini, telefonun çevrenin mevcut aydınlatma koşullarını tahmin etmesini sağlar.

* Çevre anlayışı, telefonun her türlü yüzeyin boyutunu ve yerini algılamasını sağlar: yer, sehpa veya duvarlar gibi yatay, dikey ve açılı yüzeyler.

* Hareket izleme, telefonun dünyaya göre konumunu anlamasını ve izlemesini sağlar.

ARCore'un hareket izleme teknolojisi, telefonun kamerasını özellikler denilen ilginç noktaları belirlemek için kullanır ve bu noktaların zaman içinde nasıl hareket ettiğini izler. Bu noktaların hareketinin ve okumaların telefonun atalet sensörlerinden bir kombinasyonu ile ARCore, telefonun uzayda hareket ederken hem konumunu hem de yönünü belirler.

ARCore'un gerçek dünyayı anlaması, nesneleri, ek açıklamaları veya diğer bilgileri gerçek dünyayla sorunsuz bir şekilde bütünleşecek şekilde yerleştirmenize olanak tanır. Sehpanızın köşesine uyuklayan bir kedi yavrusu yerleştirebilir veya sanatçı hakkında biyografik bilgiler içeren bir resme açıklama ekleyebilirsiniz. Hareket izleme, bu nesneleri herhangi bir açıdan hareket edebileceğiniz ve görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir ve geri dönüp odadan çıksanız bile, geri döndüğünüzde, yavru kedi veya ek açıklama bıraktığınız yerde olacaktır.

Kilit noktaları belirlemenin yanı sıra, ARCore masa veya zemin gibi düz yüzeyleri algılayabilir ve ayrıca çevresindeki alandaki ortalama aydınlatmayı tahmin edebilir. Bu yetenekler ARCore'un çevresindeki dünyayla ilgili kendi anlayışını geliştirmesini sağlamak için bir araya geliyor.

Biraz teknik; ARCore - Google’ın AR geliştirici platformu - AR deneyimleri oluşturmak için geliştiricilere basit ama güçlü araçlar sunar. ARCore’un özellikleri şunları içerir:

* Çevresel HDR: Dijital nesnelerin gerçek dünya sahnesinin bir parçası gibi görünmelerini sağlamak için gerçek dünyadan sanal nesnelere aydınlatma uzantısı

* Artırılmış Yüzler: Yüz izleme: derinlik sensörü olmayan cihazlarda 468 noktalı 3B yüz ağı.

* Bulut Bağlantıları: Hem Android hem de iOS'ta çok kullanıcılı, platformlar arası deneyimler.

webAR

en kısa anlatım ile, tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik diyebiliriz. webAR teknolojisinin temelinde webGL ile birlikte arcore ve arkit bulunur.

arkit, IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için apple'ın geliştirdiği artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arkit augmented reality yazılımı, IOS 11 ve üzeri sürümlere sahip cihazlarda aktiftir. arcore ise, google tarafından geliştirilmiş artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arcore augmented reality yazılımı, android işlemcili mobil cihazlarda, android nougat üzeri sürümlere sahip android işletim sistemli cihazlarda aktiftir. webAR, tamamen tarayıcı üzerinden çalışır ve sadece telefonunuzun kamerası ile görseli taratarak, tarayıcı üzerinde etkin olan bir artırılmış gerçeklik deneyimine erişiyorsunuz. yani her hangi bir augmented reality uygulaması geliştirmeye ya da her hangi bir artırılmış gerçeklik uygulaması indirmenize / indirtmenize gerek yok. webGL, arcore, arkit ve 3d render animasyonların harika kombinasyonu olan webAR ile markanız için, gerçek zamanlı 3d obje render özelliği ile tamamen web yani tarayıcı üzerinden çalışan, kaliteli 3D grafiklere sahip, etkileşimli artırılmış gerçeklik kampanyaları yaratabilirsiniz. üstelik hiç bir uygulama ihtiyacı kalmadan.

buraya dokunarak, webAR ile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve webAR ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim. tek yapmanız gereken, aşağıdaki QR code u, akıllı telefonunuzun kamerası ile taratmak ve gelen bildirimi kabul ederek, tarayıcı üzerinden artırılmış gerçeklik deneyimi yaşamak.

webAR browser base augmented reality


ayrıca, webAR ile canlı verileri de görselleştirebiliyoruz. biz buna webAR canlı ver, akışı deriz. Mesela, ulaşım. trenler. trenlerin hareket tablosunu okuyarak, webAR sistemimize trenlerin ID numaralarını, kalkış ve varış istasyonlarını, seyahat sürelerini yolcular ile eş zamanlı olarak, trenlerin şu an nerede olduğunu artırılmış gerçeklik teknolojisi yazılımımız ile gerçek bir demiryolu haritası üzerinde augmented reality ile paylaşabiliriz. Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak canlı konumları ve canlı trafik verilerini göstermenin yenilikçi yolu. Toplu taşıma, havaalanı ve demiryollarına uygulamak için mükemmel olacaktır. Ayrıca akıllı şehircilik için, akıllı ulaşım kartları için mükemmel bir araç olacak.

google artırılmış gerçeklik arama sonuçları. google ar.

artık akıllı telefonunuzda Google'da arama yaptığınızda, bazı sonuçları 3D ve artırılmış gerçeklik (AR) olarak görüntüleyebilirsiniz. böylece google da ilgili bir kelime aradığınızda, artık gelen sonuçlar size 3d modelleme ile artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatacak. diyelim ki bir salonunuza bir koltuk arıyorsunuz ve google da arama yaptığınızda eriştiğiniz sitelerde sadece ürün fotoğrafları var ve siz, o koltuğun salonunuzda nasıl görüneceğini merak ediyorsunuz. eğer, alışveriş yapmayı düşündüğünüz firma, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları için domainine bir çalışma yaptıysa, almayı düşündüğünüz ürünü salonunuzda görebilirsiniz. yani deneyimleyebilirsiniz. tabi bunun için öncelikle arkit ve arcore destekleyen bir cihaza sahip olmanız gerek. google artırılmış gerçeklik arama sonuçları, özellikle e-ticaret için oldukça dikkat çekici. çünkü alışveriş deneyimi hem daha kolay hem de daha kişiselleşecek. Kısacası, Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile yani google ar ile nesneyi gerçek hayatta deneyimlemek ya da görmek mümkün olacak. Ayrıca google, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları yani google ar uygulayan sitelerin arama motoru performanslarını yükselteceğini de açıkladı.

buraya dokunarak, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları google arile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim

ARCore ile nasıl proje üretilir?

bu bizim işimiz. senin değil. şaka. ama ciddi. üzülme. aşağıda küçük ipuçları:

* Anlayın: Gerçekliği artırmak için cihazlarımızın bunu anlaması gerekir. ARCore, gerçek dünyadaki nesneleri anlamak için çeşitli araçlar sunar. Bu araçlar, cihazların yatay ve dikey yüzeyleri ve düzlemleri algılamasını sağlayan çevre anlayışını içerir. Ayrıca, telefonların dünyaya göre konumlarını anlamasını ve izlemesini sağlayan hareket takibi de içerir. ARCore gelişmeye ve genişlemeye devam ettikçe insanlar, yerler ve şeyler hakkında daha bağlamsal ve anlamsal bir anlayış katacaktır.

* Görüntüleme: ARCore’un Işık Tahmini API'sı gibi teknoloji, dijital nesnelerinizin gerçekte fiziksel dünyanın bir parçasıymış gibi gerçekçi görünmesini sağlar. Kullanıcı testi ile doğrulanmış bir dizi yaygın AR UI bileşeni olan ARCore Elements ile, tekerleği yeniden icat etmenize gerek kalmadan uygulamalarınıza AR etkileşimli kalıpları ekleyebilirsiniz.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.

artırılmış gerçeklik projeleriniz varsa, sizde Augmented Reality ajansı Nsocial ile webAR veya Google Artırılmış Gerçeklik Arama Sonuçları googleAR projeleriniz için bir araya gelebilirsiniz.