Loading

arkit

apple arkit.

Dünyanın en büyük AR platformları olan iOS ve iPadOS'ta yüz milyonlarca kullanıcı için benzersiz artırılmış gerçeklik deneyimleri oluşturun. ARKit ve RealityKit benzer biçimde kuvvetli çerçeveler ve Reality Composer ve Reality Converter gibi yaratıcı araçlarla fikirlerinizi AR'de hayata geçirmek asla bu kadar rahat olmamıştı. ARKit 3.5, AR deneyimlerini hiç olmadığı kadar gerçekçi hale getirmek için iPad Pro'daki yeni LiDAR Tarayıcı ve derinlik algılama sistemini kullanıyor. Yeni Sahne Geometrisi API'sı, sanal nesneler için nesne oklüzyonu ve gerçek dünya fiziği sunarak, dünyanın 3D sunumunu reel zamanlı olarak yakalamanızı sağlar. ARKit tarafınca etkinleştirilen bütün deneyimler, yeni anlık AR yerleşimi ve geliştirilmiş Motion Capture (Hareket Yakalama) ve People Occlusion (İnsanların Oklüzyonundan) otomatikman yararlanır.arkit artırılmış gerçeklik nasıl çalışır?

Uygulamanızda veya oyununuzda artırılmış gerçeklik deneyimleri üretmek için iOS cihaz kamerasını ve hareket özelliklerini entegre edin. Artırılmış gerçeklik (AR), bir cihazın kamerasından canlı görüntüye 2B veya 3B öğeler ekleyen kullanıcı deneyimlerini, bu öğelerin gerçek dünyaya ait görünmesini sağlayacak şekilde açıklar. ARKit, bir AR deneyimi oluşturma görevini basitleştirmek için cihaz hareket izleme, kamera sahne yakalama, gelişmiş sahne işleme ve ekran kolaylıklarını birleştirir. Bir iOS aygıtının ön veya arka kamerasını kullanarak bu teknolojilerle birçok AR deneyimi yaratabilirsiniz.

* Sahne Geometrisi: Zeminleri, duvarları, tavanları, pencereleri, kapıları ve koltukları tanımlayan etiketlerle alanınızın topolojik haritasını oluşturmanıza olanak tanır. Gerçek dünyanın bu derin anlayışı, sanal nesneler için nesne tıkanıklığı ve gerçek dünya fiziğinin kilidini açar ve ayrıca AR iş akışlarınızı güçlendirmek için size daha fazla bilgi verir.

* Anında AR: iPad Pro'daki LiDAR Tarayıcı, inanılmaz hızlı düzlem algılamaya olanak tanır ve AR nesnelerinin tarama yapmadan gerçek dünyaya anında yerleştirilmesini sağlar. Anında AR yerleşimi, herhangi bir kod değişikliği yapılmadan ARKit ile oluşturulan tüm uygulamalar için iPad Pro'da otomatik olarak etkinleştirilir.

* Geliştirilmiş Hareket Yakalama ve İnsanların Oklüzyonu: iPad Pro'da ARKit 3.5 ile İnsanlarda Okluzyonda derinlik tahmini ve Hareket Yakalama'da yükseklik tahmini daha doğrudur. Bu iki özellik, herhangi bir kod değişikliği yapılmadan ARKit ile oluşturulan tüm uygulamalarda iPad Pro'da iyileştirilir.

arkit augmented reality nasil calisir?

* Hareket Yakalama: Bir ferdin hareketini tek bir kamerayla reel zamanlı olarak yakalayın. Vücudun pozisyonunu ve hareketini bir takım eklem ve kemik olarak anlayarak, hareket ve pozları AR deneyiminin bir girdisi olarak kullanabilirsiniz - insanları AR'nin merkezine yerleştirebilirsiniz.

* İşbirlikçi Oturumlar: Birden fazla kişi arasındaki canlı işbirliği oturumuyla, AR deneyimleri geliştirmenizi ve kullanıcıların çok oyunculu oyunlar benzer biçimde paylaşılan AR deneyimlerine girmelerini hızlandıran işbirliğine dayalı bir dünya haritası oluşturabilirsiniz.

* Çoklu Yüz İzleme: Memoji ve iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR ve iPad Pro'daki TrueDepth kamerayı kullanarak ARKit Yüz İzleme, aynı anda üç adede kadar yüzü izler ve Snapchat.

* Eşzamanlı Ön ve Arka Kamera: Ön ve arka kameralarda aynı anda yüz ve dünya takibini kullanabilirsiniz, yeni olanaklar sunar. Örneğin, kullanıcılar yalnızca yüzlerini kullanarak arka kamera görünümünde AR içeriğiyle etkileşime girebilir.

* Ek İyileştirmeler: Bir seferde 100 görüntüye kadar algılama ve görüntüdeki nesnenin fizyolojik boyutunun otomatikman tahminini alma. 3D nesne idrak etme, nesneler karmaşık ortamlarda daha iyi tanındığından daha sağlamdır. Ve şimdi, makine öğrenimi çevredeki uçakları daha hızlı tespit etmek için kullanılıyor.

webAR

en kısa anlatım ile, tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik diyebiliriz. webAR teknolojisinin temelinde webGL ile birlikte arcore ve arkit bulunur.

arkit, IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için apple'ın geliştirdiği artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arkit augmented reality yazılımı, IOS 11 ve üzeri sürümlere sahip cihazlarda aktiftir. arcore ise, google tarafından geliştirilmiş artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arcore augmented reality yazılımı, android işlemcili mobil cihazlarda, android nougat üzeri sürümlere sahip android işletim sistemli cihazlarda aktiftir. webAR, tamamen tarayıcı üzerinden çalışır ve sadece telefonunuzun kamerası ile görseli taratarak, tarayıcı üzerinde etkin olan bir artırılmış gerçeklik deneyimine erişiyorsunuz. yani her hangi bir augmented reality uygulaması geliştirmeye ya da her hangi bir artırılmış gerçeklik uygulaması indirmenize / indirtmenize gerek yok. webGL, arcore, arkit ve 3d render animasyonların harika kombinasyonu olan webAR ile markanız için, gerçek zamanlı 3d obje render özelliği ile tamamen web yani tarayıcı üzerinden çalışan, kaliteli 3D grafiklere sahip, etkileşimli artırılmış gerçeklik kampanyaları yaratabilirsiniz. üstelik hiç bir uygulama ihtiyacı kalmadan.

buraya dokunarak, webAR ile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve webAR ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim. tek yapmanız gereken, aşağıdaki QR code u, akıllı telefonunuzun kamerası ile taratmak ve gelen bildirimi kabul ederek, tarayıcı üzerinden artırılmış gerçeklik deneyimi yaşamak.

webAR browser base augmented reality


ayrıca, webAR ile canlı verileri de görselleştirebiliyoruz. biz buna webAR canlı ver, akışı deriz. Mesela, ulaşım. trenler. trenlerin hareket tablosunu okuyarak, webAR sistemimize trenlerin ID numaralarını, kalkış ve varış istasyonlarını, seyahat sürelerini yolcular ile eş zamanlı olarak, trenlerin şu an nerede olduğunu artırılmış gerçeklik teknolojisi yazılımımız ile gerçek bir demiryolu haritası üzerinde augmented reality ile paylaşabiliriz. Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak canlı konumları ve canlı trafik verilerini göstermenin yenilikçi yolu. Toplu taşıma, havaalanı ve demiryollarına uygulamak için mükemmel olacaktır. Ayrıca akıllı şehircilik için, akıllı ulaşım kartları için mükemmel bir araç olacak.

google artırılmış gerçeklik arama sonuçları. google ar.

artık akıllı telefonunuzda Google'da arama yaptığınızda, bazı sonuçları 3D ve artırılmış gerçeklik (AR) olarak görüntüleyebilirsiniz. böylece google da ilgili bir kelime aradığınızda, artık gelen sonuçlar size 3d modelleme ile artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatacak. diyelim ki bir salonunuza bir koltuk arıyorsunuz ve google da arama yaptığınızda eriştiğiniz sitelerde sadece ürün fotoğrafları var ve siz, o koltuğun salonunuzda nasıl görüneceğini merak ediyorsunuz. eğer, alışveriş yapmayı düşündüğünüz firma, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları için domainine bir çalışma yaptıysa, almayı düşündüğünüz ürünü salonunuzda görebilirsiniz. yani deneyimleyebilirsiniz. tabi bunun için öncelikle arkit ve arcore destekleyen bir cihaza sahip olmanız gerek. google artırılmış gerçeklik arama sonuçları, özellikle e-ticaret için oldukça dikkat çekici. çünkü alışveriş deneyimi hem daha kolay hem de daha kişiselleşecek. Kısacası, Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile yani google ar ile nesneyi gerçek hayatta deneyimlemek ya da görmek mümkün olacak. Ayrıca google, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları yani google ar uygulayan sitelerin arama motoru performanslarını yükselteceğini de açıkladı.

buraya dokunarak, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları google arile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir? ar ajansı

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

Meet Augmented Reality ajansı Nsocial ile eğer webAR ya da google artırılmış gerçeklik arama sonuçları googlear projeniz varsa, iletişime geçebilirsiniz!