Loading

artırılmış gerçeklik kampanyaları.

en iyi ar kampanyaları.

markalar artırılmış gerçekliği nasıl kullanıyor?

Artırılmış gerçeklik, kullanıcıların ürünleri deneyimlemelerine, onları görselleştirmelerine, satın aldıklarında karşılaştıkları veya bir hizmeti deneyimlemelerine olanak tanıyan artırılmış gerçeklik uygulamalarının geliştirilmesine yol açtı.

AR, bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüleri gerçeğe göre en üst düzeye çıkarır, böylece gerçek dünyayı güçlendiren birleşik bir görünüm oluşturur. AR uygulamaları etkileşimli haritalar ve sanal showroomlardan çok oyunculu çarpışmalara kadar uzanır. Apple'ın iOS'unda giderek daha fazla ARKit uygulaması mevcut olsa da, Android'deki ARCore AR'nin geleceği olacak.

Artırılmış gerçeklik, son dönemin en popüler teknolojilerinden biridir. HubSpot, mevcut mobil artırılmış gerçeklik uygulamalarının ilk 10'unda yer aldı. Pokemon Go'nun piyasaya sürülmesinden bu yana, mobil artırılmış gerçeklik uygulamalarının indirme sayısında% 300 artış oldu. Artırılmış gerçeklik iyileştikçe, maliyetler düştükçe ve iş kollarına özgü uygulama alanları geliştirildikçe bu teknolojiye talep ve yatırım arttı.

iOS veya Android telefonlar için bulabileceğiniz en iyi Artırılmış Gerçeklik uygulamalarının bir derlemesini yaptık.

1) Gatwick Havaalanı Artırılmış Gerçeklik Uygulaması:

Gatwick havalimanı, artırılmış gerçeklik teknolojisinin yaratıcı bir şekilde kullanıldığı uygulamasıyla birçok ödül aldı. Havaalanının iki terminali arasında iki binden fazla işaret noktasının yardımıyla, yolcular cep telefonlarına indirdikleri artırılmış gerçeklik uygulamasını kullanarak kolayca yollarını bulabilirler. Uygulama zaman içinde geliştikçe, havalimanı içindeki yaya trafiğine de yardımcı olabilir.

aviation augmented reality airport ar.jpg


2) MondlyAR:

Mondly, dil öğrenme platformu, kendi sanal dil asistanınızla konuşma becerilerinizi test etmenize yardımcı olmak için artırılmış bir gerçeklik uygulaması oluşturdu. Bu dijital asistan sizinle yedi farklı dilde sohbet edebilir ve MondlyAR'ın konuşma tanıma, chatbot teknolojisi ve yapay zeka gibi gelişmiş özellikleri sayesinde, telaffuzunuz hakkında geri bildirim sağlayabilir ve sanal hayvanları, enstrümanları ve diğer nesneleri derslerinize getirebilir artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak mümkün olduğunca. ilginç yapabilir.3) IKEA Yer:

Mobilya satın aldığında ve eve geldiğinde odaya uymaması oldukça sinir bozucu. Ikea Place uygulaması bu sorunu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Apple ARKit ile tasarlanan uygulama, odanızı taramanıza ve IKEA mobilyalarıyla sanal bir ortamda döşemenize yardımcı olur, böylece sonraki sorunları önler.4) Inkhunter

Dövme yaptırmak hayattaki en stresli kararlardan biridir. Çünkü yapmış olduğunuz dövmeden memnun değilseniz, onu silmelisiniz ve bu sorunlu bir süreçtir. Ancak, Inkhunter adlı bu artırılmış gerçeklik uygulaması dövme hakkında daha rahat bir karar vermenize yardımcı olabilir. Kendi dövme tasarımınızı uygulamaya yükledikten veya Inkhunter'ın tasarımlarından birini seçtikten sonra, yapmanız gereken tek şey dövmeniz için potansiyel alanınızı işaretlemek ve bu dövmenin vücudunuza nasıl görüneceğini görmek için telefonunuzu işaretin üzerine getirmektir.5) ROAR:

ROAR, yiyecek ve içecekleri ayırt edebilen artırılmış bir gerçeklik uygulamasıdır. Bu başvuru; Fiyatlar, besin değerleri, malzemeler, incelemeler ve ilgili promosyonlar hakkında bilgi edinmek için 10.000 farklı ürünü taramanızı sağlar. Ayrıca herhangi bir ürünün fiyatını ROAR veritabanındaki perakendeci ile karşılaştırabilir, uygulamadan seçilen ürünleri satın alabilir ve hatta belirli tiyatrolarda bir sonraki gösteri için bilet satın almak için film posterlerini tarayabilirsiniz.6) SketchAR:

Herkesin az miktarda sanatı vardır, ama herkesin oturup saatlerce çizim yapması için zamanı yoktur. Neden biraz aldatmıyoruz? SketchAR aslında bir AR izleme aracıdır - bir kağıda birkaç daire çizin ve bir çizim seçin, SketchAR bu görüntüyü kağıda yansıtacak ve izlemenize izin verecektir. Çizgileri mükemmel bir şekilde eşleştirmeye çalıştığınız için tam olarak izlenemezler, ancak belirli çizim tekniklerini uygulamak istiyorsanız çok iyi çalışır. Bu garip olabilir - bir elinde bir telefon tutmak ve diğeri ile çizim yapmak tam olarak doğal bir pozisyon değildir - ama denemeye değer. Çoğu ARCore özellikli telefonda küçük kağıt parçalarıyla çalışır. Android, iOS ve Microsoft’un HoloLens başlığı için hazır.7) WallaME:

WallaMe, dünyanın çeşitli yerlerinde yalnızca WallaMe uygulamasını kullanan diğer kişiler tarafından okunabilen gizli mesajlar bırakmanıza izin verir. Uygulamayı kullanırken, yakındaki bir duvarın, caddenin veya işaretin fotoğrafını çekebilir, ardından kendi özel mesajlarınızı oluşturmak için uygulama içi çizim ve boyama araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, gerçekten orada olduğunuzu kanıtlamak için seçtiğiniz alanlara resim de ekleyebilirsiniz. Artırılmış gerçeklik, gerçekten gizli bir mesajı olan bir konumdayken yürürlüğe girer, ancak yalnızca WallaMe ve cihazınızın kamerası kullanılarak bulunabilir. İletiler özel olarak da yapılabilir, böylece yalnızca uygulamayı kullanan arkadaşlar onları görebilir veya herkesin keşfetmesi için herkese açık hale getirebilir.

WallaMe'nin en büyük gücü de bir şekilde ona karşı çalışıyor. Uygulamanın varlığından haberdar olmayan veya düzenli olarak kullanmayanlar, başkaları tarafından oluşturulmuş akıllı mesajları asla göremezler. Ancak uygulamanın hayranları, bir ayrıcalık duygusu korumak için bu şekilde olmasını isteyebilirler.8) Burger King AR Kampanyası:

Burger King, rakip reklam panolarını ateşe veren yeni bir mobil uygulama özelliği sayesinde hayranlarını rakiplerini dijital platformlarda 'yakmaya' teşvik ediyor.

Burger King, akıllı telefonlarını bir BK reklamıyla takip eden akıllı telefonlarını kendilerine yönlendiren herkese rakiplerin reklamlarını yakıyor. Eğlenceli, cesur ve yaratıcı!Elbette binlerce AR uygulaması var. Ama ilginçlerini derlemek istedik. Artırılmış bir gerçeklik uygulamanız olmasını istiyorsanız veya tarayıcı üzerinden çalışan, uygulama ihtiyacı olmadan çalışan artırılmış gerçeklik deneyimi webAR için, artırılmış gerçeklik ajansı Nsocial 'a ulaşabilirsiniz.