Loading

eğitimde artırılmış gerçeklik

eğitimde artırılmış gerçeklik kullanımı

özellikle coronavirus sayesinde hayatımızda daha cok paya sahip olmaya başlayan uzaktan eğitim ile birlikte deneyimsel eğitim de en önemli nokta. ve eğitimde artırılmış gerçeklik teknolojisinin öğrenme-öğretme sürecinde daha etkin kullanımı sayesinde, kalıcı öğrenme, STEM learning ( STEM öğrenme ), SCAFF olding öğrenme gibi süreçler desteklenir.

artırılmış gerçeklik içeriklerinin, gerçek fiziksel ortamları çeşitli ses, resim, video vb. dijital ortamlarla zenginleştirilmesine olanak sağlaması öğrencilerin de etkileşimini zirveye taşır. örneğin çocuklar, uzay bilimini ve gezegenleri klasik kitaplar ve fotoğraflar ile değil, eğitimde artırılmış gerçeklik sayesinde zenginleşitirilmiş 3d animasyonlar ile kendi ortamlarında görebilirler. yani marsa gitmezler, mars onlara gelir.

Sonraki seviye öğrenme için artırılmış gerçeklik. AR, öğrenmenin yerini ve zamanlamasını değiştirme, yeni ve ek yollar ve yöntemler sunma potansiyeline sahiptir. eğitim sektörü hızla değişebilen alanlardan biridir. Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisi, eğitimin ihtiyaç duyduğu bu değişime uyum sağlamasını sağlayacak önemli araçlardan biridir. Artırılmış Gerçeklik teknolojisinin yetenekleri, sınıfları daha ilgi çekici ve bilgiyi daha belirgin hale getirebilir. İlkokuldan üniversite tıp eğitimine kadar Artırılmış Gerçeklik uygulamaları yoğun olarak kullanılmaya başlandı. Eğitim Artırılmış Gerçeklik uygulamaları olan öğrenciler; Çalıştıkları konuları gözlerinin önünde, sınıflarında veya evlerinde görebilir ve daha hızlı öğrenebilirler içeriğin etkileşimi sayesinde. Örneğin, güneş sistemindeki gezegenlerin hareketi, çevrenizde gördüğünüz AR uygulamalarından ve akıllı gözlüklerden, statik bir kitaptan veya web sitesinden, resimlerine bakarak veya videolarını izleyerek çok daha etkileyicidir. Eğitimde artırılmış gerçeklik yakında geleneksel öğrenme sürecini etkileyecektir.

Eğitimciler öğrenme sürecinin tamamen yaratıcılık ve etkileşim ile ilgili olması gerektiğini bilirler. Tıp veya veterinerlik fakültesi öğrencileri artık Artırılmış Gerçeklik ile İnsan veya hayvan anatomisini incelemek için gerçek kadavra örneklerine ihtiyaç duymayacaklardır. Artırılmış Gerçeklik teknolojisinin içeriğini oluşturan 3D veya 3D (3D) modellenmiş insan veya hayvan anatomisi sayesinde, tüm vücut detaylarını görebilirsiniz. çevrelerinde istedikleri açıdan canlılar, iskelet yapılarından organlara ve hatta ameliyat ve tedavilerin nasıl yapıldığına dair farklı katmanlarda ayrıntılı olarak inceleyin. Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisi Görüyor ve öğreniyorlar. Artırılmış Gerçeklik Eğitimlerinin interaktif eğitimleri bireylere anında ve etkili bir şekilde aktarmanın en iyi yolu. Ders kitaplarındaki veya diğer metinlerdeki şemaların veya diğer görüntülerin çoğu çok ayrıntılı değildir. Özellikle biyoloji, veterinerlik tıbbı, mühendislik veya tıp gibi belirli eğitim alanlarına gelince, Artırılmış gerçekliğe sahip ders kitapları hem öğretmenler hem de öğrenciler için mükemmeldir! AR, ders kitaplarına gömülü videolarda kullanılabilir, bu da öğrencinin öğrenme süreci söz konusu olduğunda büyük bir avantaj olacaktır. Bir çeşit etkileşim olduğu için, bu kadar sıkıcı değil, kolayca hatırlamalarına yardımcı olacak ders kitabının geleneksel okuması. Ödev yaparken, öğrenciler bir kitabın belirli öğelerini tarayabilir ve öğretmenlerden faydalı ipuçları alabilirler. Bu şekilde, öğretmen ve öğrenci arasındaki iletişim daha rahat ve kolay olacaktır.

Artırılmış gerçeklik geri dönüşleri / geri aramaları ve gelişmiş öğrenmeyi tetikler

sınıflar, artırılmış gerçeklikten çok yararlanan başka bir konudur. Sokakta önemli yerleri gezdirmenize ve eski günleri nasıl göründüğünü görmek için üstüne yerleştirilmiş eski resimleri görmenize izin veren bazı uygulamalar var. AR ve VR'nin mümkün kıldığı sihir sayesinde geçmişten gelen nesneleri, insanları ve hatta gözlerinizin önündeki olayları da görebilirsiniz.

okullarda artırılmış gerçeklik kullanımı

Bugünlerde dünya çapında eğitimde artırılmış gerçeklikten bazı mükemmel örnekler bulabiliriz. Gerçeklik ve dijital içerik arasında bağlantı kurabilme becerisi, öğretmenler ve öğrenciler için daha fazla seçenek sunarak sürekli olarak gelişmektedir.

Deneyim Zihinleri Nasıl Zenginleştirir ve Bellek Tutmayı Geliştirir.

Keşfedin ve öğrenin. Artırılmış gerçeklik, herkese deneyimlerini özelleştirme ve AR setlerini stratejilerine uygun özelliklere göre ayarlama gücü verir. Teorik öğretmenler AR'yi sunumlarını güçlendirmek için bir araç olarak kullanabilirken, daha pratik öğretmenler öğrencilerin platformlarla etkileşime girmesini sağlayabilir.

eğitim kartları, Artırılmış Gerçeklik ile STEM öğrenmeyi daha basit ve eğlenceli hale getirmek için tasarlanmıştır. örneğin, artırılmış gerçeklikle mekana ve güneş sistemine odaklanalım. Çocuklara evrenimizin harikaları ile ilham vermek için tasarlanan ve yaratılan bu proje, çocukları güneş sistemimizin kenarlarına doğru bir yolculuğa çıkarmak için Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan basit ama akıllı bir araçtır. gök cisimleri ve uzay araştırmaları. tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek ve nesneyi taramaktır!artırılmış gerçeklik ile güvenli interaktif öğrenme

güvenlik çok önemlidir. Bunu göz önünde bulundurarak, öğrencilerin zarar görmemesini sağlamak için birçok güvenlik ve güvenlik protokolü vardır. Artırılmış gerçeklik burada da ekstra bir katman olabilir, çünkü öğrencilerin AR, kameralar ve sensörlerin akıllı kullanımı yoluyla simüle edilmiş bir gerçeklikle pratik yaparak tehlikeli prosedürleri tamamlamalarına izin verecektir. Örnek olarak, öğrenciler, kimyasalların kendilerine ihtiyaç duymadan kimyasal deneyler gerçekleştirebilecek, etkileşimli bir AR katmanındaki simüle edilmiş bir deneyimle potasyumun su ile reaksiyonunu deneyimleyebilecekler.

eğitimde artırılmış gerçeklik uygulamaları

Artırılmış gerçeklik, Fiziksel Dünyanın Sınırlarını ortadan kaldırır

artırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliğin ortak noktası, bize bildiğimiz dünyada (AR'de) sanal öğelerin üzerine bindirildikçe veya tüm yeni dünyaları sıfırdan (VR açısından) fiziksel dünyayı aşma yeteneği kazandırmalarıdır. . Bu, öğrencilerin geçmişte hareket eden üç boyutlu bir tane görmenin hiçbir yolu olmadığında soyu tükenmiş hayvanları görmelerine izin veren bazı uygulamalar gibi, genellikle genellikle istemedikleri şeyleri görebilecekleri gibi çok daha büyük ölçekte öğrenmelerini sağlar. AR, bir sınıfın önünde bir dodo sprint yapabilir ve öğretmenlere hiç hayal etmedikleri süper güçleri verebilir.

Artırılmış Gerçekliği derslere dahil etmek öğretmenler öğrencileri 3 boyutlu modellerle sürece dahil edebilir. Bu dersin sadece bir parçası, bir teaser gibi veya ana konunun farklı bir bakış açısıyla ekstra bilgi ile desteklenmesi olabilir. Örneğin, Kanada'daki bir okul, Artırılmış Gerçeklik katmanını ekleyerek okul spor salonunun duvarını bir top oyununa dönüştürdü. Yüzen şekilleri vurmak ve böylece eğlenceli fiziksel egzersizler yapmak için topları bir duvara toplayın.

çocuklar için eğitim artırılmış gerçeklik uygulamaları

Hayvan Alfabesi AR Flashcards

benzer bir AR uygulamasıdır, ancak harfleri öğrenmek için uygulama, cevap doğru olduğunda canlı hayvanları göstererek kartları “hayata” getirir.

Eğlenceli aktiviteler, sanat ve çizim için Quiver ve Chromville var. Bitkiler ve bitki örtüsü hakkında bilgi edinmek için Arloon Bitkileri varCanlı Matematik

3. sınıfa kadar çocuklar için geliştirildi, bir bilgisayar, bir kamera ve özel olarak basılı kartlar bağlayın. Öğretmen gözetimi altındaki öğrenciler, temel sayma becerilerini uygulayarak kartları kameranın önüne yerleştirir.

webAR

en kısa anlatım ile, tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik diyebiliriz. webAR teknolojisinin temelinde webGL ile birlikte arcore ve arkit bulunur.

arkit, IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için apple'ın geliştirdiği artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arkit augmented reality yazılımı, IOS 11 ve üzeri sürümlere sahip cihazlarda aktiftir. arcore ise, google tarafından geliştirilmiş artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arcore augmented reality yazılımı, android işlemcili mobil cihazlarda, android nougat üzeri sürümlere sahip android işletim sistemli cihazlarda aktiftir. webAR, tamamen tarayıcı üzerinden çalışır ve sadece telefonunuzun kamerası ile görseli taratarak, tarayıcı üzerinde etkin olan bir artırılmış gerçeklik deneyimine erişiyorsunuz. yani her hangi bir augmented reality uygulaması geliştirmeye ya da her hangi bir artırılmış gerçeklik uygulaması indirmenize / indirtmenize gerek yok. webGL, arcore, arkit ve 3d render animasyonların harika kombinasyonu olan webAR ile markanız için, gerçek zamanlı 3d obje render özelliği ile tamamen web yani tarayıcı üzerinden çalışan, kaliteli 3D grafiklere sahip, etkileşimli artırılmış gerçeklik kampanyaları yaratabilirsiniz. üstelik hiç bir uygulama ihtiyacı kalmadan.

buraya dokunarak, webAR ile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve webAR ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim. tek yapmanız gereken, aşağıdaki QR code u, akıllı telefonunuzun kamerası ile taratmak ve gelen bildirimi kabul ederek, tarayıcı üzerinden artırılmış gerçeklik deneyimi yaşamak.

webAR browser base augmented reality


ayrıca, webAR ile canlı verileri de görselleştirebiliyoruz. biz buna webAR canlı ver, akışı deriz. Mesela, ulaşım. trenler. trenlerin hareket tablosunu okuyarak, webAR sistemimize trenlerin ID numaralarını, kalkış ve varış istasyonlarını, seyahat sürelerini yolcular ile eş zamanlı olarak, trenlerin şu an nerede olduğunu artırılmış gerçeklik teknolojisi yazılımımız ile gerçek bir demiryolu haritası üzerinde augmented reality ile paylaşabiliriz. Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak canlı konumları ve canlı trafik verilerini göstermenin yenilikçi yolu. Toplu taşıma, havaalanı ve demiryollarına uygulamak için mükemmel olacaktır. Ayrıca akıllı şehircilik için, akıllı ulaşım kartları için mükemmel bir araç olacak.

google artırılmış gerçeklik arama sonuçları. google ar.

artık akıllı telefonunuzda Google'da arama yaptığınızda, bazı sonuçları 3D ve artırılmış gerçeklik (AR) olarak görüntüleyebilirsiniz. böylece google da ilgili bir kelime aradığınızda, artık gelen sonuçlar size 3d modelleme ile artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatacak. diyelim ki bir salonunuza bir koltuk arıyorsunuz ve google da arama yaptığınızda eriştiğiniz sitelerde sadece ürün fotoğrafları var ve siz, o koltuğun salonunuzda nasıl görüneceğini merak ediyorsunuz. eğer, alışveriş yapmayı düşündüğünüz firma, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları için domainine bir çalışma yaptıysa, almayı düşündüğünüz ürünü salonunuzda görebilirsiniz. yani deneyimleyebilirsiniz. tabi bunun için öncelikle arkit ve arcore destekleyen bir cihaza sahip olmanız gerek. google artırılmış gerçeklik arama sonuçları, özellikle e-ticaret için oldukça dikkat çekici. çünkü alışveriş deneyimi hem daha kolay hem de daha kişiselleşecek. Kısacası, Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile yani google ar ile nesneyi gerçek hayatta deneyimlemek ya da görmek mümkün olacak. Ayrıca google, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları yani google ar uygulayan sitelerin arama motoru performanslarını yükselteceğini de açıkladı.

buraya dokunarak, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları google arile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.Artırılmış Gerçekliğin modern çağın birçok alanında artan kullanımına rağmen, eğitimde artırılmış gerçeklik hala yeni ve huzursuz. AR'nin öğretim / eğitimdeki olanakları büyük olmasına rağmen, yeni öğrenme yolları sağlar. Öğretmenler öğrencilerin dikkatini çeker ve onları daha iyi motive ederken, öğrenciler konularını ve karmaşık kavramlarını görselleştirmek ve pratik beceriler kazanmak için yeni araçlar alırlar. Dahası, ebeveynler bile - çocuklarını eğlenceli uygulamalarla çalışmaya teşvik ederek yararlanabilirler.

eğitim ile ilgili artırılmış gerçeklik augmented reality projeniz mi var? ya da vr sanal gerçeklik virtual reality vr projeniz mi var? Herhangi bir sanal gerçeklik projeniz varsa, sanal gerçeklik ajansı nsocial'a ya da artırılmış gerçeklik projeniz varsa, artırılmış gerçeklik ajansı nsocial'a bir e-posta bırakın.