Loading

otomotiv sektörü artırılmış gerçeklik.

otomotiv artırılmış gerçeklik

Farklı sektörlerde artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanma örnekleri gün geçtikçe artmaktadır. ARKit ve ARcore sayesinde AR, artırılmış gerçeklik deneyimi sunan proje ve uygulamalar geliştirmek yaygınlaşıyor. Artırılmış Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik, kullanıcıya dokunan tüm sektörleri etkilemesine rağmen, otomotiv endüstrisinde devrim niteliğinde yenilikler açabilir. Burada hem artırılmış gerçeklik otomotiv pazarlaması hem de artırılmış gerçeklik otomotiv teknolojisi hakkında konuşacağız. Artırılmış gerçeklik, müşteriler için etkileşimli bir alışveriş deneyimi sağlar. Bu nedenle markalar, tüketici ihtiyaçlarına uygun etkileşimli artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerinde çalışıyor. Otomotiv şirketleri pazarlama yönteminde kendilerini bir adım öteye taşımak için büyük yatırımlar yapıyorlar. Audi TV reklamlarına yeni bir alternatif sunuyor. AR teknolojisi ile yapılan reklamlarda, kullanıcıların kendi evlerindeki dört Quattro modelinden ne istediklerini görmelerini sağlar. Bu nedenle, satıcıya gitmeden evin içinde araba incelemeleri yapılabilir. Nsocial'ın otomotiv sektörü artırılmış gerçeklik çözümlerine ek olarak, sanal gerçeklik ajansı olarak geliştirdiği ; sanal showroom platformu ile, özellikle evden showroom ziyaretleri ve otomotiv sektörü sanal gerçeklik otomobil deneyimleri için sanal gerçeklik kullanımına güzel örnekler verdi.En son Augmented Reality yani artırılmış gerçeklik projesi ile Ferrari, müşterilerine satış sırasında araçlarını özelleştirme ve sonuçlarını 3d olarak görme fırsatı sunuyor. Bu şekilde müşteriler modelleri, renkleri ve aksesuarları seçebilir ve araçlarının en son halini satın alma öncesi görebilir ve satın alabilirler.

otomotiv webAR ve Google Artırılmış Gerçeklik Arama Sonuçları

webAR; en kısa anlatım ile, tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik diyebiliriz. webAR teknolojisinin temelinde webGL ile birlikte arcore ve arkit bulunur.

arkit, IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için apple'ın geliştirdiği artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arkit augmented reality yazılımı, IOS 11 ve üzeri sürümlere sahip cihazlarda aktiftir. arcore ise, google tarafından geliştirilmiş artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arcore augmented reality yazılımı, android işlemcili mobil cihazlarda, android nougat üzeri sürümlere sahip android işletim sistemli cihazlarda aktiftir. webAR, tamamen tarayıcı üzerinden çalışır ve sadece telefonunuzun kamerası ile görseli taratarak, tarayıcı üzerinde etkin olan bir artırılmış gerçeklik deneyimine erişiyorsunuz. yani her hangi bir augmented reality uygulaması geliştirmeye ya da her hangi bir artırılmış gerçeklik uygulaması indirmenize / indirtmenize gerek yok. webGL, arcore, arkit ve 3d render animasyonların harika kombinasyonu olan webAR ile markanız için, gerçek zamanlı 3d obje render özelliği ile tamamen web yani tarayıcı üzerinden çalışan, kaliteli 3D grafiklere sahip, etkileşimli artırılmış gerçeklik kampanyaları yaratabilirsiniz. üstelik hiç bir uygulama ihtiyacı kalmadan.

buraya dokunarak, webAR ile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz.

artık akıllı telefonunuzda Google'da arama yaptığınızda, bazı sonuçları 3D ve artırılmış gerçeklik (AR) olarak görüntüleyebilirsiniz. böylece google da ilgili bir kelime aradığınızda, artık gelen sonuçlar size 3d modelleme ile artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatacak. diyelim ki bir salonunuza bir koltuk arıyorsunuz ve google da arama yaptığınızda eriştiğiniz sitelerde sadece ürün fotoğrafları var ve siz, o koltuğun salonunuzda nasıl görüneceğini merak ediyorsunuz. eğer, alışveriş yapmayı düşündüğünüz firma, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları için domainine bir çalışma yaptıysa, almayı düşündüğünüz ürünü salonunuzda görebilirsiniz. yani deneyimleyebilirsiniz. tabi bunun için öncelikle arkit ve arcore destekleyen bir cihaza sahip olmanız gerek. google artırılmış gerçeklik arama sonuçları, özellikle e-ticaret için oldukça dikkat çekici. çünkü alışveriş deneyimi hem daha kolay hem de daha kişiselleşecek. Kısacası, Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile yani google ar ile nesneyi gerçek hayatta deneyimlemek ya da görmek mümkün olacak. Ayrıca google, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları yani google ar uygulayan sitelerin arama motoru performanslarını yükselteceğini de açıkladı.

buraya dokunarak, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları google arile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelimBMW için geliştirdiğimiz webAR'ı buraya tıklayarak deneyimleyebilirsiniz.

artırılmış gerçeklik otomobil

ARKit uygulamalarının uzun vadede sadece otomobil satışlarını değil araç içi bilgi-eğlence sistemlerini de büyük ölçüde değiştirmesi bekleniyor. Bağlı araçların yükselişi ile milyar dolarlık bir hacme ulaşması beklenen bu sistemler AR uygulamaları için yeni bir sayfa açabilir. Öte yandan, otomotiv üreticileri HTC ile Microsoft HoloLens ile çalışan Volvo arasında anlaşmaya varmış olan BMW'den alternatif gerçekliklere yatırım yapmaya başladı bile.

Mercedes, iOS 11 ile birlikte gelen ARKit'i kullanarak, C Coupe 3D modelinde bunun bir örneğini ortaya koyuyor. Etkileşimli iç tasarımı ve değiştirilebilir renk seçenekleriyle, kullanıcıyı bir showroom'da denemek gibi hissettiren uygulama tam olarak sanal bir showroom gibi çalışır. Modelin etrafında dolaşmak, içeriden ve dışarıdan tüm açılardan kontrol etmek gibi ayrıntılar, bu uygulamanın ne kadar geliştirilebileceğinin bir göstergesidir.

Artırılmış Gerçeklik dünyasının gücünü kullanmaya çalışan bir başka firma da FIAT. Artırılmış Gerçeklik sayesinde, müşteriler araçlarını gerçek dünya ortamında görebilecek ve seçeneklerini değiştirerek araçlarını özelleştirebilecekler.Yukarıda, artırılmış gerçekliğin sadece otomotiv endüstrisinde satış için düşünülmemesi gerektiğini söylemiştik. 2015 yılında Hyundai, kullanıcılarına AR (artırılmış gerçeklik) ile sadece 1 model için piyasaya sürdüğü uygulama ile bir kullanım kılavuzu sunmaktadır. Bu uygulama ile, bu uygulama kullanıcı ile ilgili tüm işlemleri araçtan lastik boyutuna 3 boyutta aktarabilir.

Mevcut durumda, araba galerisine giden müşteri yalnızca galeride mevcut olan modelleri görebilir ve mevcut olmayan modeller için fotoğrafa broşürde veya bilgisayarda yerleşmesi gerekir. ekran. Arabasını özel bir renk haline getirmek veya iç döşemeyi değiştirmek istediğinde, zihnindeki sonucun fabrikadaki sonuçla aynı olup olmayacağını hayal edemez. Bununla birlikte, artırılmış gerçeklikle zenginleştirilmiş bir uygulama ile, aracın satış sırasındaki tüm özelleştirmelerden sonra nihai versiyonu müşteriye gösterilebilir ve müşteri ürün için ödeme yaptığında tam olarak istediği gibi olabilir. Ayrıca bu tür bir uygulama, her markanın her modelini tutamayan satıcıların müşterilerine daha fazla ürün sunmalarını sağlayacaktır. 4.0 Sektör ayrıca Türkiye'nin Otomotiv Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Merkezi'nde (OTAM) bir ilke imza atarak, artırılmış gerçeklik teknolojisi ile test döngüsünü başlattı. Hizmet verdiği otomotiv şirketlerinin AR-GE arasında koordine etmesine izin veren teknoloji ile, birden fazla yetkili şirket kullanıcısı aynı anda OTAM'ın test yetkilisine bağlanmakta, böylece süreçleri takip etmekte ve zaman kaybını ve maliyetleri azaltmaktadır.

Otomotiv Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Merkezi (OTAM), yeni bir çığır açarak artırılmış gerçeklik teknolojisi ile test döngüsünü başlattı. Hizmet verdiği şirket temsilcilerinin ekran paylaşımından çizime, yazışmadan bilgiye kadar aynı zamanda OTAM bünyesindeki yetkiliye bağlanmasını sağlayan “Artırılmış Gerçeklik Platformu”, her ikisini de azaltarak müşteri memnuniyetini arttırıyor. zaman kaybı ve maliyetler. Testi yapan teknisyenin akıllı gözlüklerine veya akıllı telefonuna bağlanarak, kullanıcılar uzaktan etkileşim yoluyla test, kontrol ve muayene gibi parçaların tüm aşamalarını izleyebilirler. Otomotiv şirketleri süreçleri yerinde takip etmek ve testlerini yaparken müdahale etmek isteyebilirler. Bu aynı zamanda Türkiye'nin bulunan müşterilerdeki veya Romanya, Fransa, İtalya'daki veya İngiltere ve artırılmış gerçeklik teknolojisi gibi ülkelerde bulunan müşterilerin tesislerine ulaştığı farklı yerler, zaman maliyetini boşa harcamak için sanal bir araç haline geldi.

Projenizin ayrıntılarını otomotiv sektöründeki önemli otomobil marka referansları ile dikkat çeken ve yenilikçi projeler yaratan artırılmış gerçeklik ajansı Nsocial ile paylaşmak istiyorsanız, email iletin.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.