Loading

sanal showroom. vr showroom. virtual showroom

otomotiv sektöründe sanal gerçeklik. sanal showroom. otomotivde vr.

Otomotiv ve otomobil endüstrisinde pazarlamadan bahsediyorsak, araba satın almadan önce en önemli nokta nedir? Hepiniz fiyat, yakıt tüketimi, tasarım, performans gibi cevaplar alacaksınız ... Tüm bunları aramak için markaların web sitelerini kullanıyoruz ve teknik verilere erişebiliyoruz.

Ardından, seçeneklerimizi bir veya birkaç markada değerlendirmeye başlarız. Bulunduğumuz yerdeki en yakın satıcıları ararız ve iş / okul / aile gibi zamanımızı arabayı 360 derece görmek için organize eder ve uygun zamanımızı planlamaya çalışırız. Showroom’a yani Bayiye gittiğimizde, satın almayı planladığımız arabanın rengi, hatta ekipman paketi veya kendisi bulunamayabilir ve bu deneyim tüketiciyi satın alma kararından vazgeçebilir.

Bu noktada, otomobil endüstrisinde Sanal Gerçeklik (VR) ve 360 derece video çekimi ve sanal tur teknolojilerini kullanarak yukarıdaki anlayışa dayanan bir proje geliştirdik. Subaru modellerini ve bayilerini 360 derece deneyimleyebileceğiniz bir Sanal Showroom deneyimi yani 7/24 açık bir sanal otomobil bayisi tasarladık.

"vr in automotive sector" yazımızda, sanal gerçekliğin otomotiv sektöründe kullanımı ve otomotivde sanal gerçeklik kullanımının sağlayacağı faydaları detaylıca okuyabilirsiniz.Otomotiv Sektöründe Sanal Gerçeklik Kullanımı ve Sanal showroom. Subaru vr showroom. Subaru.

Subaru Sanal Showroom projemizde Subaru'nun VR Gözlüklerine ihtiyaç duymadan webVR ile çalıştığımız web sitesi üzerinden, Subaru modellerini içeriden ve dışarıdan 360 derece görüntüleyebilir ve markanın teknolojileri ve marka geçmişi hakkında bilgi alabilirsiniz. Test etmek istediğiniz araç için en yakın bayiden bir test sürüşü talep edebilirsiniz.

Araçların içindeki ve dışındaki farklı noktalardan 360 derece fotoğraf çekimi ile içeriğimizin temelini oluşturduk. Daha sonra Web VR ve VR gözlüklerle uyumlu olarak geliştirdiğimiz VR yazılımımızla bir Sanal Tur deneyimimiz oldu.

Markanın ve modellerin benzersiz özelliklerini fotoğraf, video, metin ve sesle destekledik ve 360 derecelik bayi deneyimini ses ve görsel öğelerle etkileşimli olarak destekledik.

360 derece video çekimi, vr video çekimi ve 360 fotoğraf çekimi sırasında satıcıda bulunmayan araçlar için farklı renk alternatifleri göstermek üzere bir renk yapılandırıcısı da entegre ettik. Elbette, modellerin fotoğraf galerilerini eklemek mümkün olmayacaktı.

Subaru'nun maceraperest ve güvenli dünyasında keyifli bir gezintiye çıkan ziyaretçiler,araç içi detaylardan videolu anlatımlara, zengin içeriklerle hem bilgi ediniyor hem de modelleri daha yakından tanıyor.

Subaru markasının globalde ilk kez Nsocial tarafından gerçekleştirilen Sanal Showroom projesi ile Subaru satın almak isteyenler, 7/24 açık sanal showroom ile istedikleri an ve istedikleri yerden 360 derece interaktif olarak otomobilleri detayları ile inceleyebilir ve zaman kaybetmeden konforlarından ödün vermeden dakikalar içinde bayileri ziyaret edebilirler.

Markanın modellerine dair tüm detayları, kolay tüketilebilir içeriklerle sunan Sanal Showroom platformunda tüm ziyaretçiler, yönlendirici ikonlar sayesinde merak ettiği konu ile ilgili bilgiye kolaylıkla ulaşıyor. Modellerin iç ve dış görünümlerini farklı açılardan inceleme, donanım hakkında bilgi edinme, teknik detayları inceleme gibi ihtiyaçları videolu anlatımlarla desteklemek; platforma, ziyaretçilere en kısa zamanda en detaylı bilgiyi verebilme kabiliyetini kazandırıyor. Araç fiyatlarını inceleme, yetkili satıcılar hakkında bilgi alabilme, test sürüşü talebinde bulunma, Subaru'nun dijital pazarlama hedeflerini baz alıyor, fonksiyonlarıyla bu hedeflerin gerçekleşmesine katkı sağlayan, son teknoloji, tasarım, yazılım trendlerini takip eden yeni bir dijital varlık olarak konumlanıyor.

Projemiz web sitesinde, akıllı telefonlarda ve VR gözlüklerde çalışabildiğinden, Subaru'nun web sitesi trafiği de% 13 arttı ve bayisi olmayan illerden gelen taleplerde% 26 artış oldu.

Sanal Showroom'un Avantajları

* Her yerden, markanızın showroom bulunmadığı şehirlerden bile erişilebilir

* 7/24 açık

* SIFIR işletme maliyetleri

* SIFIR çalışan maliyeti

* Etkileşimli

* Deneysel

* Orada hissetmenizi sağlarOtomotiv Sektöründe Dijital Dönüşüm

DC Dünya Dijital Dönüşüm Harcama Rehberine göre dünyada dijital dönüşüm için harcanan para 2021 yılı itibariyle 2,1 trilyon dolar değerini geçecek. Her yıl, otomotiv değer zincirine farklı noktalardan katılan otomotiv-dışı yeni “dijital arena” oyuncularıyla birlikte araç üreticilerinin teknoloji startup şirketlerine yatırımları dikkat çekiyor. Tesla’nın ezber bozan vizyonunu hayat geçirmeye başlamasıyla bambaşka bir hale evrilen otomotiv endüstrisinde diğer teknoloji devleri de geri kalmamaya kararlı. Apple’ın Apple CarPlay ve Google’ın Android Auto çözümleriyle sektöre girmekte gecikmediler. Yeni teknolojiler mevcut otomotiv endüstrisini farklı şekillerde dönüştürüyor.

Artırılmış Gerçeklik & Sanal Gerçeklik: Sanal Gerçeklik otomotiv sektöründe araca binmeden test sürüşü yapma imkanını sunmaya başladı. Aynı zamanda aracın tasarımı ve eğitimler için de kullanılabiliyor. Otomotiv sektöründe sanal gerçeklik kullanımı, tasarım ve araç gelişimi noktalarını hem daha ucuz hem de daha güvenli bir hale getiriyor.

3D Yazıcılar: 3D yazıcılar otomotiv sektörü için devrim niteliğinde imkanlar sunacak! Yeni tasarım yöntemleriyle daha hafif ve daha güvenli ürünlerin oluşmasını sağlayacak, üretim hızlanacak ve maliyet azalacak!

Mobilite: Araç paylaşım hizmetlerine ve sürücüsüz araçlara yaşanan ilerleme fazlasıyla arttı. Bu mobiliteyi otomotiv sektöründe inovasyonun merkezine taşıdı. Bunun sayesinde şirketler tedarik zinciri operasyonlarını gerçek zamanlı olarak kontrol edebiliyor ve izleyebiliyorlar.

Nesnelerin İnterneti: Nesnelerin interneti, otonom araçlar, araç paylaşım hizmetleri ve kullanım tabanlı sigorta gibi sistemlere ön ayak olmuştur. Yine nesnelerin interneti sayesinde, çağımızda değişen talepler karşılanabiliyor ve malzeme optimizasyonu dahil olmak üzere daha verimli ve esnek üretim süreçleri elde edebilmek için gerçek zamanlı üretim takibini, akıllı montaj yönetimini ve “akıllı” depo sistemleri kullanılabiliyor.

Büyük Veri & Analitik: Büyük veri ve analitik, tedarik zinciri optimizasyon analizinden müşteri davranışı analizine kadar büyük bir yelpazede faydalı oluyor. Müşteriler açısından tutarlı ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmanıza imkan sağlıyor.

Cloud ve Blockchain: Bulut yani cloud teknolojisi veri depolama ihtiyacını kusursuz bir şekilde karşılıyor. Bu masrafları ciddi oranda azaltarak veri depolama alanlarından ve bütçeden tasarruf elde etmeyi sağlıyor. Blokzincir yani Blockchain teknolojisi sayesinde ürün ve parça tasarrufu menşei, orijinallik, ticaret, satın alma ve lisans kullanımı gibi önemli veriler çok rahat bir şekilde korunabilmektedir.

Covid-19 Pandemisinin Otomotiv Sektörüne Etkileri ve Dijital Dönüşüm

Covid-19’un olumsuz etkilerini otomotiv sektörü de derinden hissediyor. Otomotiv sektöründe covid-19 krizinden çıkışta otomotiv sektöründeki paydaşların ilk olarak benimsemeleri gereken noktaların otomotiv sektöründe dijital dönüşüm ile uzun dönemli yapısal dirençlilik olduğu vurgulanmalı.

Kriz tipine göre acil eylem planlarının hazırlanması ve önden onaylanmış olması.

Tedarik zinciri boyunca uçtan uca görünürlüğün ve izlenebilirliğin sağlanması.

Kriz sonrası ihtiyaç duyulacak düşük maliyetli risk hafifletme stratejilerinin belirlenmesi.

Potansiyel tehditlerin pro-aktif bir biçimde değerlendirilmesi ve bu tehditlerin yol açabileceği zararların minimum seviyede tutulmasını sağlayacak dönüşüm hamlelerinin hayata geçirilmesi.

Akıllı Segmentasyon çözümü; benzer özelliklere sahip müşterileri, gözetimsiz makine öğrenimi (unsupervised machine learning) tekniği olan kümeleme (clustering) ile optimum sayıda anlamlı gruba ayırmak ve Pazarlama Optimizasyonu çözümü ise 360 derece tanımlanmış müşteri gruplarına optimize edilmiş bütçeler dahilinde ilgili ve etkin kampanyalar oluşturmak.

Öngörücü (Predictive) ve Optimize eden (Prescriptive) bakım çözümü; üretim hattındaki sorunları yaşanmadan tespit etmek, gereksiz bakım süreçlerini ortadan kaldırmak, planda olmayan servis kesintilerinin önüne geçmek ve cihazların ömrünü uzatmak.

Akıllı Fiyatlandırma çözümü; daha önce tanımlanmış tavan-taban limitler dahilinde ürün ya da hizmet fiyatlarını; masraf yapısına, müşteri değerine, rakip fiyat hamlelerine göre otomatik olarak yukarı veya aşağı gidecek şekilde belirlemek

Kısa / Uzun Dönemli Talep Tahminleme çözümü; İç ve dış tüm gerekli veriler dahil edilerek istenilen ürün seviyesi ve lokasyon kırılımında gelecekteki talebi hesaplamak, stok seviyelerini bu talep doğrultusunda oluşturmak, üretim hacmini belirlenen stok seviyelerini besleyecek şekilde optimize etmek ve satın alma planlamasını üretim hacmine göre gerçekleştirmek.

sanal gerçeklik ajansı nsocial. vr şirketi nsocial ne yapıyor? vr ajansı nsocial ne yapar?

Sanal Gerçeklik, kısacası, VR Özetle Deneyim Pazarlamasıdır. sanal gerçeklik ajansı nsocial veya vr ajansı nsocial, markaların ürünlerini veya hizmetlerini müşterilerine veya potansiyel müşterilerine deneyimler yaşatan sanal gerçeklik çözümleri ve sanal gerçeklik yazılımları geliştirir. Geliştirdiği Sanal Gerçeklik çözümleri, sanal gerçeklik uygulamaları ve sanal gerçeklik yazılımları ürettiği yaratıcı içerikler olan 360 derece video çekimi ve 3d oyunlaştırma ile zenginleştirerek tamamlar. İşte bu yüzden uçtan uca sanal gerçeklik firmasi nsocial'dır.

2012 doğumlu Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir Sanal Gerçeklik Ajansıdır. Sanal Gerçeklik Ajansı ve 360 ​​derece video çekimi ajansı olarak, sanal gerçeklik çözümleri ve vr yazılımları geliştiriyoruz. Üretimde sanal gerçeklik ile başlayarak, İnşaat & Gayrimenkul Emlak, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama, Perakende, Lojistik, Enerji gibi bir çok sektörde global markalara hizmet veriyoruz.

Örneğin, Özbekistan'da faaliyet gösteren ülkenin en büyük inşaat ve emlak şirketi olan DreamCity Development, 360 derece 3D Modelleme, 360 derece 3D Animasyon, VR Oyunlaştırma, Sanal Gerçeklik Oyunlaştırma, 360 derece video çekim içerik üretimi ve yazılım teknolojilerini birleştirerek tamamladığımız projesinde. Satış operasyonlarında Sanal Gerçeklik (VR) teknolojisini kullanarak, yatırım yapmak istedikleri gayrimenkulleri fuarlarda, satış ofislerinde, yabancı pazarlama faaliyetlerinde, web sitelerinde, sosyal medya pazarlamasında, dijital pazarlama faaliyetlerinde deneyimleyebilir ve satabilir halde aktif olarak kullanıyorlar.

Teknik olarak, sanal gerçeklik terimi 360 derece video çekimi yani vr video çekimi ve 3D modelleme ile desteklenen bir Müşteri Deneyimi'dir."Sanal Gerçeklik Nedir?" "Hissedilen teknoloji" sorusuna cevap veriyoruz.

Tabii ki, oyunlaştırma ve Sanal Gerçeklik İş Eğitim Simülasyonundan bahsetmeden geçemeyiz. Özetle Sanal Gerçeklik Ajansı, markaların İnsan Kaynakları, Öğrenme, Üretim, Satış, İş Geliştirme, Pazarlama ve Kurumsal Departmanları ile projeler yürütmektedir. Gördüğünüz gibi, Sanal Gerçeklik Ajansı'nın neredeyse tüm departmanlarla çalışabilecek geniş bir hedef kitlesi var.

Örneğin, Türkiye'nin en büyük moda perakendecisi Defacto'nun İnsan Kaynakları Sanal Gerçeklik İş Eğitimi projesini tamamladık. Projemizin amacı yeni işe alınan personelin sanal gerçeklik ve 360 derece video çekimi ile iş oryantasyonu, zaman kaybetmeden ve verimlilik kaybetmeden yenilikçi bir yolla anlatmaktı. 30 ülkede faaliyet gösteren Defacto, 503 mağazası, 14.000+ çalışanı var. Projemiz 360 derece vr insan kaynakları oryantasyonu ile farklı şehir ve ülkelerdeki showroomlarda yeni işe alınan çalışanların iş oryantasyonuna odaklamaktı.

Temel sorun, farklı ülkelerden / şehirlerden yeni çalışanları İstanbul'daki merkeze götürmekti. Bu masraflıydı, zaman harcıyor ve verimliliği düşürüyordu.

360 derece video çekimi ile iş oryantasyonu sanal gerçeklik projesini deneyimleyebilirsiniz.

Çözüm kolaydı. insan kaynaklarında vr kullanarak. İstanbul'daki tüm departmanları da içeren 360 derece video prodüksiyonunu tamamladık. Sonra genel merkezi departmanlara ayırdık. Her bir departmanın sorumluluklarının neler olduğunu kimin kim olduğunu açıklayan 2D metin infografikler ekledik. 360 derece video çekimi Vr prodüksiyonuna sanal tur yazılımı uyguladık.

Bu sanal tur yani vr tur yazılımı ile kullanıcılar tam kontrole sahipler. sanal tur vr turu; webVR, mobileVR ve vrheadsets olmak üzere tüm vr platformlar geliştirildi. bu, tüm platformlardan erişilebilir anlamına gelir. çalışanlar tüm merkezde yürüyebilir ve keşfedebilirler ya da sadece ilgili departmanlarını deneyimlemek isterse, zemini seçip doğrudan departmana gidebilirler. yöneticilerle tanışmak, bölümün sorumluluklarını okumak ve çok daha fazlası. sonra her mağazaya vr gözlüğü gönderdik. departmanlarını keşfedebilir, yöneticileriyle görüşebilir ve genel merkezlerini mevcut illerindeki mağazalarından görebilirler.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ve Kurumsal İnteraktif Öğrenme için bir diğer projemiz ise, demiryolları ve enerji sektörü ile çalışanların iş eğitimi oldu. sanal gerçeklik iş eğitiminde oyun senaryolarında yani oyunlaştırma ile interaktif eğitimi deneyimlediler. Ardından talimatları izlemeleri ve sorunu çözmeleri istendi. İlgili projelerin vitrin videolarını aşağıda bulabilirsiniz:sanal gerçeklik ajansı ne yapıyor? vr ajansı şirketi nedir? vr ajansının hizmetleri?

vr içerik oluşturma. vr video çekimi. 360 derece video çekimi. 3d vr animasyon. 3d modelleme. sanal tur. panoramik fotoğraf gibi temel içerikleri oluşturmalıdır.

ilk kural: profesyonel sanal gerçeklik ajansı, uçtan uca hizmet verir. vr içerik üretimi olarak zenginleştirilmiş, sürükleyici ve yaratıcı 360 derece video çekimi oluşturmak zorundadır. bunu, hedef kitlelerine dahil olan potansiyel müşterilere / müşterilere marka ürünlerini veya hizmetlerini deneyimleme ve bulma hissi veren yepyeni bir müşteri deneyimi süreci olarak özetleyebiliriz.

360 derece video çekimi, vr video ve Oyunlar sanal gerçekliğin kaynağıdır. Sanal Gerçeklik gözlükleriyle destekleyerek en iyi deneyimi sunduğumuz 360 derece video teknolojisinde, ok tuşlarını veya vr video oynatıcıya yerleştirilmiş tuşları kullanarak videonuzda 360 derece gezinebilir ve videonuzu herhangi bir açıdan çevirerek izleyebilirsiniz. eğer vr gözlüğünüz yoksa, akıllı telefonuzun ekranını sola ve sağa, yukarı ve aşağı çevirerek te izleyebilirsiniz.sanal gerçeklik ajansı, sadece pazarlama ve iletişim departmanları ile çalışmaz. 3d vr oyunlaştırma ile, sanal gerçeklik ile iş eğitimi verebilir. Böylece çalışanlar, kurumsal öğrenme ve kurumsal eğitimde farklılaşarak motivasyonlarını ve iş performanslarını yükseltirken, iş kazaları ve sağlık riskleri de minimize olur. Ayrıca, firmalar için de iş eğitimi maliyetleri ve zaman planı gerektiren organizasyonların maliyetleri düşer.