Loading

Mobilya Sektöründe Artırılmış gerçeklik Uygulamaları.

Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik perakende faydaları

Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik perakende faydalarına değinmeden önce Artırılmış Gerçeklik mobilya sektörüne mükemmel uyum sağladığını belirterek başlamak isteriz. İnsanlar sanal iç tasarım fikirlerini gerçek zamanlı olarak görmek istiyor ve AR onlara böyle bir yetenek sunuyor. Mobilya sektöründeki tüketicilerin seçimi, "artırılmış gerçeklik" teknolojisi ile deneyimlenebilecek ürün ve markaları desteklemeye başladı. Ayrıca, ürünleri artırılmış gerçeklikle mağazaya gitmeden akıllı telefonunuzdan evinize veya ofisinize konumlandırarak çevrimiçi mağazadan ürün satın almak çok kolay ve zahmetsizdir. Diyelim ki evinizde yeni bir koltuk takımı almayı düşünüyorsunuz, koltuğu görmeye çalışıyorsunuz. Çalışmıyor mu? O zaman artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisine ihtiyacınız var. Deneyim pazarlaması çağında, hepimiz tüketicilerin son versiyonu görmeden mobilya almak istemediklerini biliyoruz. Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile tüketicinin bu endişesinin giderildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Tüketiciler, satın almak istedikleri mobilyaları, artırılmış gerçeklik teknolojisi ile yaşam alanlarına yerleştirebilirler. Mobilya satın almak isteyenler, birçok renk ve kumaş tercihiyle ne tür bir ürün istediklerine daha kolay karar verebilirler. Artırılmış Gerçeklik teknolojisi sayesinde, müşteriler hayal dünyalarına göre mobilya alternatifleri oluşturabilir, yaşam alanlarında deneyim yaşayabilir ve daha rahat mobilya sipariş edebilirler. Örneğin, AR uygulamalarından önce, tüketiciler aldıkları mobilyaları gerçek yerlerde kurduklarında sık sık sorun yaşıyorlardı, çünkü almaya karar verdikleri boyuta göre alışveriş yaptılar. Bu genellikle mobilyaların boyutu alana sığmadığı veya renkler diğer mobilyalarla uyumsuz olduğu için meydana geldi. Artırılmış Gerçeklik (AR) mobil uygulamaları ile bu sorun büyük ölçüde ortadan kalkmış gibi görünüyor.

Tarayıcı üzerinden çalışan ve her hangi bir artırılmış gerçeklik uygulaması geliştirmeye ve kullanıcıya indirtmeye gerek kalmadan, web sitesi üzerinden ürün deneyimi yaşatan webAR sayesinde e-ticarette artırılmış gerçeklik kullanımı deneyimi direkt yaşanabilir. Hatta bir adım ilerisi ise, GoogleAR Google Artırılmış Gerçeklik Destekli Arama Sonuçlarısayesinde müşteriler ve potansiye müşteriler Google arama motoru üzerinde, Google'ın yeni hayata geçirdiği Google Artırılmış Destekli Arama Sonuçları sayesinde direkt olarak ürünlerin kendi mekanlarında nasıl görüneceğini deneyimleyebiliyorlar.

Artırılmış Gerçeklik firması Nsocial olarak Perakendede Dijital Dönüşüm ve Perakende İlham Verici Artırılmış Gerçeklik Kampanyalarına webAR ile katıldık. Mobilya perakende sektöründe artırılmış gerçeklik kullanımı için yarattığımız örnekte, örnek bir mobilyayı salonunuzda ya da ofisinizde görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Açılan ekranda Activate AR butonuna basmayı unutmayın!

Perakendede Dijital Dönüşüm ve Perakende İlham Verici Artırılmış Gerçeklik Kampanyaları için ilham verici çözümler olan webAR ve GoogleAR Google Artırılmış Gerçeklik Destekli Arama Sonuçlarını aşağıdaki videolarda paylaşıyoruz.

Google Artırılmış Gerçeklik Destekli Arama Sonuçları Google AR Video

Mobilya sektöründe Artırılmış Gerçeklik Kullanımının Ticarete Etkisi nedir?

Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik kullanan mobilya şirketleri, artırılmış gerçeklikten aşağıdaki şekillerde yararlanıyor:

Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik kullanımı ile ürünü denetme ve iade riski ortadan kaldırma: Bir AR uygulamasıyla, insanlar telefonlarına birkaç dokunuşla odalarına bir kitaplık yerleştirebilirler. Ya da bir kanepenin kahverengi veya kırmızı renkte nasıl görüneceğini görün. Ürün iadesi ve lojistik gider riski en aza indirilir.

Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik ile Sergileme: Perakendeciler ürünlerini AR araçlarıyla görsel ve etkileşimli olarak sergileyebilir. Bir mobilya mağazası, müşterilere bir yatak masasının evlerinde nasıl görüneceğini görme fırsatı sunabilir.

Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik ile Yeni deneuimsel pazarlama fırsatları: AR, markanızı tanıtmak, ürün bilgileri sunmak, yeni ürünler sunmak, müşterilere faydalı 3D deneyimleri sunmak için yeni yollar sunuyor. Ve en önemlisi, daha fazla müşteri çekmek.

Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik ile Deneyimsel Pazarlama ve Sürdürülebilirlik: Genç müşteriler ve yağma (iyi anlamda). Artırılmış gerçeklik uygulamaları genç kitleler arasında trend oluyor, bu yüzden neden yeni bir reklam seçeneği olarak kullanmıyorsunuz? Ek ekipman gerektiren Sanal Gerçeklik uygulamalarının aksine, AR daha yaygın olarak mevcuttur ve kelimenin tam anlamıyla milyonlarca akıllı telefon sahibi vardır.

Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik ile Farklılaşma: AR gibi ileri teknoloji ile rekabet edebilir ve rekabetin önüne geçebilirsiniz. Yenilikçi alışveriş deneyimleri sunmak, müşterilere şüphesiz yolunuzu gösterir.

augmented reality furniture shopping ar retail

Mobilya perakendecileri için "satın almadan önce deneyin" yaklaşımı çok önemlidir ve müşteriler için bu seçenek kazanan bir bilettir. Bu henüz fütüristik AR teknolojisini sunmak, sadece haber değeri taşımaktadır. Bir mobilya perakendecisinin Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik AR uygulamasına sahip olması ile, anlık ve yerinde ürün deneyimi yaşatırken, dikkati anında çeker ve potansiyel olarak satışları artırır.

AR ajansı Nsocial olarak, bir adım daha ileri giderek uygulamadan bağımsız webGL ve usdz biçimlerini tarayıcıyla birleştirdik. webAR ve Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile ayrıca, ürünü denemekle sınırlı değilsiniz, çevrimiçi bilgileri ürün bilgilerini görerek sipariş edebilirsiniz. Denemek için burayı tıklamanız yeterlidir.Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik Kullanımı ve Perakande Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları. Mobilya Perakande Artırılmış Gerçeklik Faydaları.

Mobilya şirketleri için:

Mobilya perakendecileri için "satın almadan önce deneyin" yaklaşımı çok önemlidir ve müşteriler için bu seçenek kazanan bir bilettir. Bu henüz fütüristik AR teknolojisini sunmak, sadece haber değeri taşımaktadır. Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik kullanımına sahip bir mobilya markasının AR uygulamasına sahip olması, müşterilerin dikkati anında çeker ve potansiyel olarak satışları artırır. Çünkü Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik kullanımı ile ürün deneyimini anlık ve mekanınızda yaşayabilirsiniz.

1) Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik kullanımı ile Müşterileri meşgul edin ve elinizde tutun

2) Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamalarından GoogleAR ve webAR ile Alışveriş deneyimlerini kişiselleştirin

3) Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamaları sayesinde Rekabetin önünde olun

4) Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik Müşterilerinizi ürün deneyimi ile heyecanlandırın, eğlendirin ve şaşırtın

AR, özellikle mobilya söz konusu olduğunda, müşteri ihtiyaçlarının kişiselleştirilmesi için de iyi bir araçtır. Müşteriler, eşyaların evlerine veya ofislerine nasıl bakacağını gerçekten görmek istiyorlar. IKEA, bu kesin ihtiyaçlar için katalog uygulamasını tanıtan ilk AR buz kırma mobilya şirketidir. Kullanıcı uygulamayla bir yerin fotoğrafını çeker, kataloğa göz atar ve seçilen öğeleri bir yere dener.

Müşteriler / potansiyel müşteriler için:

1) Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamaları sayesinde Ürünleri uzaktan deneyin

2) Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamaları ile En kolay alışveriş şekli ile müşterilerinizi tanıştırın. Özellikle Google Artırılmış Gerçeklik destekli Arama Sonuçları ile ön plana çıkarak direkt google üzerinden ürün deneyimi yaşatabilirsiniz. webAR artırılmış gerçeklik yazılımı ile de mobil web siteniz üzerinde, her hangi bir artırılmış gerçeklik uygulaması geliştirmeden ve müşterilerinize indirtmenize gerek kalmadan ürün deneyimi yaşatabilirsiniz.

3) Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamaları Zahmetsizce ürün deneyimine olanak verir.

4) Showroom ziyareti için zaman planlama yapmanıza Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamaları ile gerek kalmaz.

5) Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik kullanımı ile haliyle bir üst maddede yazdığımız showroom ziyareti için seyahat masrafı yok olur :)

6) Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamaları olan artırılmış gerçeklik uygulamaları, GoogleAR veya webAR ile müşteriler ürün deneyimi yaşadıklarından daha bilinçli satın alma kararları verir.

7) Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamaları sayesinde alışveriş yapmanın yepyeni ve deneyimsel yollarını keşfedersiniz.

8) Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik ile Ürün Deneyimi, eğlence ve Satın almayı birleştirin.

Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamalarından IKEA Places a değinelim. iOS 11'in yeni artırılmış gerçeklik platformu ARKit'te çalışan IKEA Place uygulaması, evinizde binlerce mobilya denemenize izin veriyor. IKEA Place bundan faydalanıyor ve şirketin yaklaşık 2 bin ürününü sanallaştırıyor. Ürünler uygulamaya üç boyutlu nesneler olarak 3D ürün modelleme yöntemi ile dahil edilmiştir. Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulaması olan IKEA Places'i açar, istediğiniz ürünü seçer ve akıllı telefonununuzun kamerasını evin noktasına çevirirsiniz. Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamalarından IKEA Places üzerinde seçtiğiniz mobilyalar, sanki evdeymiş gibi ekranda görüntülenir.

Mobilya sektöründe artırılmış gerçeklik uygulamaları ve Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik kampanyaları

Mobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamaları örneği: IKEA PlacesMobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamaları örneği: WayfairMobilya sektörü artırılmış gerçeklik uygulamaları örneği: HouzzUygulamada koltuk, sandalye, masa, mutfak mobilyası, bahçe mobilyası gibi kategorilerde ürünler var. Buna ek olarak, IKEA Place uygulaması, mobilyaları evinizin boyutlarına göre otomatik olarak boyutlandırır. Böylece mobilya endüstrisinde başlayan süreç artık dekorasyon, beyaz eşya, elektronik ev aletleri, otomobiller için uygulanabilir hale geldi. Özetle, AR / Artırılmış Gerçeklik / Artırılmış Gerçeklik'ten önce, tüketiciler tamamen hayal ettikleri ve evlerine götürmeye çalıştıkları ve doğru bir şekilde satın almadığı için, gerçek ortamlarında aldıkları mobilyaları kurduklarında beklentilerini karşılayamadılar. Ya da rüyalar ve gerçeklik uyuşmuyor, mobilyaların boyutu uymuyor veya renkler diğer mobilyalarla uyumsuz gibi sorun senaryoları vardı. Artırılmış Gerçeklik (AR) ile ilgili sorunlar kayboldu.

AR Şirketi Nsocial ne yapar? Artırılmış Gerçeklik Firması Nsocial yani Augmented Reality Ajansı Nsocial Ne Yapar?

Artırılmış Gerçeklik Firması ya da Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı ya da Artırılmış Gerçeklik Firması, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, ve 3D ürün modelleme ile artırılmış gerçeklik teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. Daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı veya Artırılmış Gerçeklik Firması, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde ürünü deneyimleterek kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı veya Artırılmış Gerçeklik Firması Nedir? AR Şirketi nedir?

Artırılmış Gerçeklik Ajansı veya Artırılmış Gerçeklik Firması, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı veya Artırılmış Gerçeklik Firması olarak kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. artırılmış gerçeklik, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

Markalar veya kurumlar; Artırılmış Gerçeklik deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial veya Artırılmış Gerçeklik Firması Nsocial Hangi Noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial (Türkçesiyle Artırılmış Gerçeklik Firması), Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. Artırılmış Gerçeklik firması; artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Firması yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Firması yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Artırılmış Gerçeklik Firması ve markaları ortak odağı bu olmalı: Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.