Loading

fmcg artırılmış gerçeklik.

FMCG Artırılmış Gerçeklik Faydaları ve FMCG Artırılmış Gerçeklik Kampanyaları

FMCG Artırılmış gerçeklik, yani artırılmış gerçeklik, akıllı telefon ve tablet yoluyla somut nesneler ve görseller üzerindeki gerçeklik hissini artırarak kullanıcılara deneyim sağlayarak ürün veya hizmetin etkisini artırır. Artırılmış Gerçekliği animasyonlu QR kodları olarak tanımlayabiliriz. Bilgi, içerik, anket veya fotoğraf ve resim gibi görsellere dönüşerek akıllı telefonlarda veya herhangi bir nesnede görüntülenen şeklin ekrandaki kullanıcıya yansımasının artmasıdır. Özetlemek gerekirse, artırılmış gerçekliği tanımlamak için AR'nin sanal dünyanın gerçek yaşam deneyimi ile bütünleşmesi olduğunu söyleyebiliriz. Artırılmış gerçeklik nedir hakkında hazırladığımız yazımızda detaylıca artırılmış gerçeklikten bahsettik. FMCG Artırılmış Gerçeklik Faydaları ve FMCG Artırılmış Gerçeklik Kampanyalarına örneğin, Pepsi MAX, Londra'nın en işlek caddelerinden birinde otobüs durağına şeffaf bir ekran yerleştirdi ve dikkat çekti. Otobüs durağında bekleyen ve durumun farkında olmayan insanlar, sağ tarafında görünen korkunç yaratıklar, uçan yaratıklar ve robotlar yarattılar.FMCG Artırılmış Gerçeklik Faydaları ve FMCG Artırılmış Gerçeklik Kampanyalarına bir diğer örnek ise WWF ve Coca Cola ile işbirliği içinde Londra Bilim Müzesi'nde artırılmış bir gerçeklik kampanyası düzenlendi. Bu 'Arktik Ev' kampanyasında, müzeyi ziyarete gelen insanlar aniden kendi doğasında mutlu bir şekilde yaşayan kutup ayılarındaki kutuplarda buldular.tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik çözümü webAR webAR ile, yalnızca kamerasını açarak artırılmış gerçeklik teknolojisi ile deneyimleyebilirsiniz. tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik çözümü webAR herhangi bir uygulama olmadan telefonunuzda ve menüdeki görüntüyü tarama ile çalışır. Veya, Google artırılmış gerçeklik destekli arama sonuçlarından yani GoogleAR ile , tüketicilerinize büyüdüğü ve çevrimiçi mağazanızdan satın almalarını sağlayan arama sonuçlarında, aranan kelimede göstermek istediğiniz ürünün yolculuğunu gösterebilirsiniz. Gıda perakende Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları GoogleAR deneyimini tıklamanız yeterlidir.

gıda perakende webAR

En iyi webAR uygulamalarından biri burada. Lütfen akıllı telefonunuzun kamerasını açın ve aşağıdaki QR kodunu tarayın. Bu sizi zenginleştirilmiş ve sürükleyici bir deneyime götürecektir.

tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik çözümü webAR; en kısa anlatım ile, tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik diyebiliriz. webAR teknolojisinin temelinde webGL ile birlikte arcore ve arkit bulunur.

arkit, IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için apple'ın geliştirdiği artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arkit augmented reality yazılımı, IOS 11 ve üzeri sürümlere sahip cihazlarda aktiftir. arcore ise, google tarafından geliştirilmiş artırılmış gerçeklik yazılımıdır. arcore augmented reality yazılımı, android işlemcili mobil cihazlarda, android nougat üzeri sürümlere sahip android işletim sistemli cihazlarda aktiftir. webAR, tamamen tarayıcı üzerinden çalışır ve sadece telefonunuzun kamerası ile görseli taratarak, tarayıcı üzerinde etkin olan bir artırılmış gerçeklik deneyimine erişiyorsunuz. yani her hangi bir augmented reality uygulaması geliştirmeye ya da her hangi bir artırılmış gerçeklik uygulaması indirmenize / indirtmenize gerek yok. webGL, arcore, arkit ve 3d render animasyonların harika kombinasyonu olan webAR ile markanız için, gerçek zamanlı 3d obje render özelliği ile tamamen web yani tarayıcı üzerinden çalışan, kaliteli 3D grafiklere sahip, etkileşimli artırılmış gerçeklik kampanyaları yaratabilirsiniz. üstelik hiç bir uygulama ihtiyacı kalmadan.

tarayıcı üzerinde çalışan ve uygulama gerektirmeyen artırılmış gerçeklik çözümü webAR ve google artırılmış gerçeklik destekli arama sonuçları GoogleAR ile markanız için FMCG Artırılmış Gerçeklik Faydaları ve FMCG Artırılmış Gerçeklik Kampanyalarına imza atmayı düşünebilirsiniz.

buraya dokunarak, webAR ile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve webAR ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelim. tek yapmanız gereken, aşağıdaki QR code u, akıllı telefonunuzun kamerası ile taratmak ve gelen bildirimi kabul ederek, tarayıcı üzerinden artırılmış gerçeklik deneyimi yaşamak.webAR browser base augmented reality

google artırılmış gerçeklik arama sonuçları. GoogleAR.

google artırılmış gerçeklik arama sonuçları yani GoogleAR sayesinde artık akıllı telefonunuzda Google'da arama yaptığınızda, bazı sonuçları 3D ve artırılmış gerçeklik (AR) olarak görüntüleyebilirsiniz. böylece google da ilgili bir kelime aradığınızda, artık gelen sonuçlar size 3d modelleme ile artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatacak. diyelim ki bir salonunuza bir koltuk arıyorsunuz ve google da arama yaptığınızda eriştiğiniz sitelerde sadece ürün fotoğrafları var ve siz, o koltuğun salonunuzda nasıl görüneceğini merak ediyorsunuz. eğer, alışveriş yapmayı düşündüğünüz firma, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları için domainine bir çalışma yaptıysa, almayı düşündüğünüz ürünü salonunuzda görebilirsiniz. yani deneyimleyebilirsiniz. tabi bunun için öncelikle arkit ve arcore destekleyen bir cihaza sahip olmanız gerek. google artırılmış gerçeklik arama sonuçları, özellikle e-ticaret için oldukça dikkat çekici. çünkü alışveriş deneyimi hem daha kolay hem de daha kişiselleşecek. Kısacası, Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile yani google ar ile nesneyi gerçek hayatta deneyimlemek ya da görmek mümkün olacak. Ayrıca google, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları yani google ar uygulayan sitelerin arama motoru performanslarını yükselteceğini de açıkladı.

buraya dokunarak, google artırılmış gerçeklik arama sonuçları google arile ilgili çok detaylı anlattığımız ve projelerimizi paylaştığımız sayfamızda keyifli vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. sizi biraz şaşırtalım ve google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile neler yapabileceğimizi size hayal ettirelimFMCG Artırılmış Gerçeklik Faydaları ve FMCG Artırılmış Gerçeklik Kampanyalarına başka bir örnekte fenomen Eti Puf'tan geliyor. Eti Puf'un renkli dünyasını müzikle birleştiriyor. Tüketicilere ambalajdan başlayarak bir deneyim sunmayı amaçlayan Eti, artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi ile geliştirdiği 'Eti Puf Müzik Akademisi' uygulamasını getirdi ve atıştırmalık pazarına yeni bir soluk getirdi. Eti Puf paketlerinde yer alan notlar ve uygulama ile müzik aletlerine ihtiyaç duymadan kolayca müzik yapabilen tüketiciler, sahnede yerlerini değiştirebilir ve arkadaş ortamlarının yıldızı olma fırsatına sahip olabilirler. IOS ve Android uyumlu telefonlara indirilebilen “Eti Puf Müzik Akademisi” uygulaması ile piyano, gitar ve davul enstrümanlarını bir yüzeye yan yana yerleştirdikten sonra çalan tüketiciler, istedikleri gibi müzik yapabilirler. şarkı listesinden bir şarkı veya ücretsiz çalma. Tüketicileri “kendin yap” projeleriyle kendi enstrümanlarını yapmaya teşvik eden uygulama, yaratıcılığı destekleyerek keyifli bir deneyim sunuyor.

FMCG Artırılmış Gerçeklik Faydaları ve FMCG Artırılmış Gerçeklik Kampanyaları markanızı farklılaştırır. FMCG endüstrisi için raflarınızın, etiketlerin, ambalajların, menülerin ürünlerinizin nihai tüketimine kadar artırılmış gerçeklikle ürünlerinizin üretim yolculuklarını deneyimleyebilirsiniz. Ürünlerinizin renkli dünyasını yaratıcı yapılarla birleştirebilirsiniz. Tüketicilere ambalajdan başlayarak bir deneyim sunmayı hedefliyorsanız, artırılmış gerçeklik şirketi Nsocial ile lezzetli bir toplantıya ne dersiniz?