Loading

Virtual Try On Sanal Ürün Deneyimi

Yapay Zeka ve Artırılmış Gerçeklik Destekli Sanal Ürün Deneyimi Virtual Try On

Çoğu marka dijital dönüşüm kapsamında yaptığı yatırımlarla tüketici deneyimine odaklanıyor. Virtual Try On'da bu adımların belki de coronavirüs ile birlikte en gereklisi haline geldi. Yapay Zeka ve Artırılmış Gerçeklik ile Sanal Ürün Deneyimi. Coronavirüs ve sonrasında, E-ticarette müşteriler ve markalar arasındaki ürün deneyimi engelini kaldırıyoruz. Ozellikle pandemi doneminde yogunlasan e-ticarette; markalar ve musteriler arasindaki "urun deneyimi" problemini ortadan kaldiran, direkt web siteniz uzerinde hic bir uygulama gelistirmeye / indirmeye gerek kalmadan calisan "Virtual Try On" yani Sanal Urun Deneyimi cozumu gelistirdik. Odaklandigimiz nokta ise "deneyimsel e-ticaret". Hedef kazanimlarimiz ise musterilerin satin alma kararlarini hizlandirarak, online musteri deneyimi ile birlikte conversion rate artisi, google rank / ad performansinizin artisi, web traffic artisi ile birlikte iade urun sayisi ve iade maliyetlerinizi dusurmek.

Son yıllarda dikkat çeken bir dijital dönüşümden geçen perakende sektörü, coronavirüs pandemisi ile ürün deneyiminde çok ciddi bir sınav veriyor. Kozmetik sektöründe fiziksel ürün deneyimleri tamamen yasaklanırken, mobilya sektöründe mağazalar kapandı ya da mağaza ziyaretleri çok ciddi oranda azaldı. Ya da tekstil perakene sektöründe azalan mağaza ziyaretleri ve yasaklanan ürün denemelerini konuşabiliriz. Coronavirus pandemisi ile birlikte fiziksel alışverişler çok kısıtlandı. Buna karşılık e-ticaret ise yükseldi. Ama burada da ürün deneyimi nasıl yaşanacak sorunuyla karşı karşıyayız. Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik entegrasyonu ile ortaya çıkan Virtual Try On sayesinde; bu sorun çözüme kavuşuyor.

Virtual Try On; Yapay Zeka ve Artirilmis Gerceklik teknolojilerimiz sayesinde lokasyonlari, yuzeyleri, 3D objeleri hatta yuz ifadelerinizi bile tanimlayabiliyor.

Ürünleri test etmek, kozmetik sektöründeki satın alma deneyiminin neredeyse vazgeçilmez unsurlarından birisi. Kozmetik mağazalarında yer alan hemen hemen bütün raflarda tester'ların yer almasının nedeni budur.Fakat coronavirus yüzünden, tester deneyimi tamamiyle yasaklandı. Ve bu durum, virtual try on teknolojisi ile kozmetik markalarının üstesinden gelmesi gereken önemli bir engel. L'Oreal Virtual Try On, kozmetik sektöründeki virtual try on örneklerinden en ön plana çıkanı. Yapay Zeka ve Artırılmış Gerçeklik sayesinde virtual try on modülünü hayata geçiren L'Oreal; 2018’in mart ayında insanların dijital bir ekran üzerinde herhangi bir ürünü denemelerini sağlayacak online cilt bakımı teşhisi, sanal makyaj ve saç rengi denemeleri gibi teknolojik yenilikler üzerinde çalışan ModiFace isimli artırılmış gerçeklik şirketini satın aldı.Ayrıca; mobilya sektöründe de virtual try on önemli bir çözüm haline geldi. Müşteriler, mobilya gibi pahalı ve hacim olarak büyük bir ürünü, ister online isterlerse de fiziksel mağaza ziyaretlerini gerçekleştirdikleri alışveriş deneyimlerinde evlerinde deneyimleyemiyorlar. Bu da satın alma kararını ciddi yönde negatif etkiliyor. Hiç bir uygulama gerektirmeden, direkt markaların web sitesi üzerinden mobil cihazlar üzerinde çalışan Mobilya Virtual Try On modülümüz ile, bu konuda ciddi bir çözüm geliştirdik. Mobilya Virtual Try On çözümümüzü, mobil cihazlarınız üzerinden, açılacak linkte "Activate AR" butonuna basarak buraya dokunarak deneyimleyebilirsiniz.

Mobilya Virtual Try On çözümümüzü, IKEA Places çözümüne benzetebilirsiniz. Fakat burada en önemli farklılaştığımız nokta; her hangi bir app geliştirmeden ya da müşterilere indirtmeden, direkt web sitesi üzerinden deneyimletilebiliyor olmasıdır.

IKEA Places uygulamasının videosunu da aşağıda paylaşalım.

Virtual Try On Nedir? Virtual Try On Faydaları Nedir?

Pandemi döneminde yükselen e-ticaret platformlarında, satın alma noktasındaki en önemli sorunun ürünü deneyememek olduğunu gözlemledik. Virtual Try On, markalar ile müşteriler arasındaki e-ticarette ürün deneyimi problemini ortadan kaldırmaya odaklanan, yapay zeka destekli webAR artırılmış gerçeklik teknolojisi ile ürünleri birebir olarak müşterilerin evlerinde temassız olarak birebir denemelerini sağlıyoruz. Böylece müşterilerin satın alma süreçlerini kısaltırken, markaların e-ticaret cirolarını, web sitelerinin ziyaret oranlarını artırmayı ve iade maliyetleri ile birlikte iade edilen ürün sayısını azaltmayı hedefliyoruz.

Virtual Try On; her hangi bir uygulama geliştirmeye ya da müşterilere her hangi bir uygulama indirtmeye gerek kalmadan, direkt olarak markaların e-ticaret sitelerinde tarayıcı üzerinden çalışan yapay zeka destekli webAR teknolojisidir. Çok hızlı ve basit bir entegrasyon ile birebir ürün deneyimi yaşatır. Virtual Try On çözümümüzü diğer çözümlerden ayırarak, özgün ve yenilikçi kılan yönleri ise; her hangi bir uygulama indirmeye gerek kalmadan müşterilere ürün deneyimi sunması, ürün çeşitliliği görselleştirmesi sağlaması, Google Arama Motoru üzerinden de GoogleAR entegrasyonu ile direkt olarak ürün deneyimi sunmasıdır.

Virtual Try On diğer faydalarını sıralayacak olursak:

Uygun Fiyatlidir / 0 Operasyonel Maliyet / 0 Degisken Maliyet

Iade maliyetlerini ve iade sayisini minimize eder

7/24 erisilebilir

Coklu platformlar uzerinde calisir

Tarayici üzerinde calisir! Uygulama indirmenize / gelistirmenize gerek yok!

Coklu Kanal Stratejisi / Paylasilabilir & Viral Pazarlama Materyalidir

Musteri Etkilesimi ve Tatminini Zirveye Tasir

Deneyimsel Ticaret

Conversion Odaklidir (E-ticaret)

Satis Odaklidir

Zaman Kazandirir

Arama Motoru Performansini Yukseltir

Web Trafigini Artirir

Hijyeniktir

Temassizdir

SATIN ALMA KARARINI HIZLANDIRICIDIR!Ayrıca, sanal deneme kabini akıllı aynamız mirrAR ise perakende mağaza içi artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatıyoruz. mirrAR'a ait detaylı bilgileri buraya dokunarak okuyabilirsiniz.Tüm perakendeciler, ürünlerinin sanal olarak görselleştirilmesinden ve Perakende Sektöründe Dijital Dönüşüm ile birlikte Perakende Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması olan mirrAR Artırılmış Gerçeklik Akıllı Ayna ve Sanal Kabin çözümümüzden yararlanabilirler. Tüketicilerin 64%'ü, alışveriş deneyimini kişiselleştirmek için AR kullanan bir sanal alışveriş asistanına sahip olmak istiyor. Bu müşteriler özellikle daha önceki satın alma işlemlerine veya tarama geçmişlerine bağlı olarak ürün önerileri sunacak bir AR yardımcısı kullanmak istiyorlar.

Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR'ın faydaları. artırılmış gerçeklik destekli Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Sanal Kabin ve Akıllı Alışveriş Aynası.

* Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR ile Yenilikçi Marka Algısı Üretimi,

* Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR ile Müşteri Etkileşimi artışı,

* Gelecek için Sürdürülebilirlik Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR ile mümkündür,

* Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR ile Trafik Oluşturma ve Üyeleri Artırma / Çevrimiçi Alışveriş için Satışları artırma mümkündür,

* Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR ile Sosyal Medya Entegrasyonu dahildir,

* Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR ile Mağaza İçi Etkinleştirilir,

* Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR ile henüz ürününüzü denemeye hazır olmayan müşterilere Potansiyel Müşterilere Ulaşma,

* Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR ile Mağazalarda Soyunma Odası Sırasını Bekleme Süresini Azaltma,

* Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR ile Daha İyi Alışveriş Deneyimi yaşatılır,

* Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR ile PR / WoM Etkisi muhteşem bir pazarlama faaliyetidir.

Ayrıca mirrAR kids ürünümüz ile çocukları da unutmadık! Mağaza İçi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Akıllı Ayna ve Sanal Kabin mirrAR ile Mağazacılıkta artırılmış gerçeklik kullanımı ile farklılaştırıyoruz.

Sanal Kabin Nedir? Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR

Sanal kabin; kıyafetleri dijital ortamda denemeyi sağlayan, artırılmış gerçeklik firması Nsocial tarafından hayata geçirilmiş, artırılmış gerçeklik destekli çözümdür. Müşteriler, perakende sektöründe artırılmış gerçeklik kullanımı ile 3D modelleme ile dijital olarak 3 boyutlu modellenmiş kıyafetleri dijital ortamda deneyerek kendilerine en uygun kıyafetleri mağazada kabine girmeden ve üzerine giyip çıkarma yapmadan Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR ile deneyimleyebilirler. Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR sayesinde müşterileri, çok sayıda kıyafet denemenin fiziksel sıkıntısından ve zaman maliyetinden kurtarıyoruz. Ayrıca akılda kalıcı bir perakende deneyimi ve alışveriş deneyimi yaşatıyoruz. Özellikle Pandemi süreci ile birlikte temastan kaçındığımız bu günlerde perakende markaları, perakendede dijital dönüşüm ve perakende sektöründe artırılmış gerçeklik kullanımı ile hazırladığımız Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR ile artık müşteriler; istedikleri kıyafeti, istedikler, renk ve bedende üstlerinde sanal olarak deneyebilecek.

Neden Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR?

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR temassız ve hijyeniktir.

* Perakende sektöründe dijital dönüşüm ve Perakende sektöründe Artırılmış Gerçeklik kullanımı örneklerinden Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR akılda kalıcı ve inovatif bir alışveriş deneyimi sunar.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR sayesinde gelecek için sürdürülebilir marka imajı yaratılır.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR ile yeni alışveriş kanalı oluşturulur.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR sayesinde yeni potansiyel müşterilere ulaşmak daha kolaylaşır.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR çok daha derinleştirilmiş ve zenginleştirilmiş müşteri etkileşimi ve erişimi sağlar.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR markanın pazarını ve marka değerini artırır.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR ile kabin için sıra bekleyen artan müşteri sayısının önüne geçilir.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR ile öncü olmak için adım atılır.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR daha iyi alışveriş ve müşteri deneyimi yaşatır.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR alışveriş deneyimini kişiselleştirmek için artırılmış gerçeklikten faydalanmak doğru çözüm olur. Artırılmış gerçeklik bu anlamda müşterilerin mağazada edindikleri deneyimleri yeniden tanımlayan bir teknoloji olarak konumlanıyor ve dijital ortamdan alışveriş yapan kişileri daha fazla satın alıma teşvik ediyor.

Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR Nasıl Çalışır?

Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR, perakende sektöründe dijital dönüşüm ve perakendede artırılmış gerçeklik kullanımı için artırılmış gerçeklik firması Nsocial olarak geliştirdiğimiz bir çözüm. Artırılmış gerçeklik destekli Akıllı Ayna ve Sanal Kabin olarak MirrAR'ı anlatabiliriz. Artırılmış Gerçeklik Perakende çözümlerinin belki de en farklılaşanı! Kıyafetleri kabine gitmeden deneyebilir ve unutulmaz bir marka ve alışveriş deneyimi yaşamanızı sağlar.

Artık birçok büyük marka, perakendede artırılmış gerçeklik çözümleri arıyor ve mağazalarındaki bu sistem sayesinde kıyafet giymeden kendi başımıza artırılmış gerçeklik ile deneyimlememize izin veriyor. Ekrana bakarsınız, seçtiğiniz kıyafetler dijital olarak size oturur.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR, artırılmış gerçeklik teknolojisi tabanlıdır.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR motion capture ve kinect cihazı kullanır.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR mobil cihaz kontrollüdür.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR bir CMS yani yönetim paneline sahiptir.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR Cloud yani Bulut üzerinden çalışır.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR etkileşimli müşteri deneyimi odaklıdır. Perakende sektöründe artırılmış gerçeklik kullanımına güzel bir örnektir.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR alışveriş kolaylaştırma odaklıdır.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR üzerinde marka tabanlı UX / UI uygulaması geliştirdik.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR'a entegre sosyal medya paylaşım modülü vardır.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR ile alışveriş deneyimini satış ile kapatma ihtimali yüksektir.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR müşteri dostudur.

* Akıllı Ayna ve Sanal Kabin MirrAR Perakende sektöründe artırılmış gerçeklik kullanımı ile yenilikçi ve WoM etkisi yaratır!

Bildiğiniz gibi, perakende markaları artık müşteri deneyiminin sürdürülebilirliği, daha iyi alışveriş deneyimi vb. için X, Y, Z ve alfa nesillerini 'yakalamak' için bir zorunluluk olarak yeni stratejiler geliştiriyor… Perakendede dijital dönüşüm ve perakende sektöründe artırılmış gerçeklik kullanımının hedefinde "dijital dünyada" doğan X, Y, Z ve alfa kuşakları var... Hepsi bir mobil uygulamanın ne anlama geldiğini veya 360 derece video çekiminin veya artırılmış gerçeklik nedirsorusunun cevabını gözü kapalı verebiliyor… hepsi akıllı telefonlarıyla yaşıyor ve 360 derece video izliyor, artırılmış gerçeklik ile anında bambaşka deneyimlere yelken açabiliyor ve özetle yeni deneyimler arıyorlar! Perakendede dijital dönüşüm ve perakende sektöründe artırılmış gerçeklik kullanımının bir marka olarak, daha yenilikçi ve yaratıcı alışveriş deneyimi sunduğunu Artırılmış Gerçeklik Firması Nsocial olarak anlatmak istedik!