Loading

sosyal medya ajansı.

Sosyal Medya Yönetimi

Markanızın dijital ve sosyal medya pazarlama stratejisini planlar, hedef kitleniz ile iletişim sürecinin yönetimini ve raporlanmasını üstleniriz.

Creative Storytelling yani Yaratıcı Hikaye Anlatımı ilkemiz ile, markanız için dijital mecralarda, markaların kurumsal bilinirlik, prestij ve satış hedeflerine özel kreatif çözümler üreterek güçlerine güç katıyoruz.

Sosyal Medya Ajansı Ne yapar?

En iyi Sosyal Medya Ajanslarının temel işleri, sosyal medya içerik üretimi ve sosyal medya moderasyonu ile birlikte sosyal medya hesaplarını yönetmek olarak algılanır. Temede doğru ama biz biraz daha detaylı anlatmak isteriz.

Markalar, hedef kitleleri ile etkileşim ve iletişim için, sosyal medya platformlarını ve dijital platformları pazarlama aracı olarak görmeye başladı. Hedef kitle olarak algılanan bireyler ise, günümüzde araştırma yapmak için sosyal hesaplarını etkin olarak kullanıyor. İşte bu markalar ile hedef kitle için mükemmel eşleşme!

İnteraktif Ajans, kreatif ajans, dijital ajans dijital pazarlama ajansı ve dijital reklam ajansının mükemmel bir kombinasyonudur. Sosyal medya ajansı; markalar için sosyal medya danışmanlığı, sosyal medya moderasyonu, yaratıcı sosyal medya içerik üretimi hizmetleri ile sosyal medya hesabının kreatif ve profesyonel yönetilmesini sağlayan dijital sosyal medya ajansıdır.

Sosyal medya ajansı Türkiye'de, markaların değerini artıran pek çok kreatif proje çalışmasına da imza atar. Böylece, markaların dijital iletişimlerinin devamlılığı sosyal medya ajanslarının kaliteli ve yaratıcı ajans hizmeti desteklidir.

En iyi Sosyal Medya Ajansları, aynı zamanda İnteraktif Ajans, Kreatif Ajans, Dijital Ajans ve Dijital Reklam ajansı olduğu için, bu ajansların kombinasyonunun ilk adımı olarak dijital pazarlama stratejisi kurmak ile başlar. Sosyal medya ajansları; yaratıcı sosyal medya içerik üretiminden önce, markaların hedef kitlelerini, marka sosyal medya hesaplarını ve ürünlerini analiz ederek işe başlamaktadır. İkinci en önemli adım ise, markanın rakiplerini analiz etmektir. Yani benchmarking. Sonrasında ise hedef kitleye uygun sosyal medya içerik planı dahilinde haftalık sosyal medya içerik planı oluşturulur ve marka ile paylaşılır. Fakat aradaki nüanslar ve detaylar kaliteyi ve farklılaşmayı getirir. Özel günler ya da real time marketing dediğimiz, o an gündem olan konu hakkında sosyal medya yaratıcı içerik üretimi ve paylaşımı ile hedef kitleniz ile birlikte bir çok global sosyal medya kullanıcısından beğeni alabilirsiniz. Böylece markanızı rakiplerinizden sosyal medyada farklılaşırsınız.

Ve tabi ki sosyal medya yönetiminde en önemli konulardan biri ise sosyal medya iletişim dilidir. Bu nokta, sosyal medya stratejisi oluşturma ile hedef kitlenizin kesişimidir. Sosyal medya statejisi geliştirerek; hedef kitlenizi belirleyerek, hangi kullanıcılara, yaş grubu, meslek, beğenilen sayfalar, şehir & ülke gibi demografik verileri saptayarak, hedef kitlenin sosyal medyada kullanımı, sayfanın ürün iletişimi yada ürün pazarlamaya mı yönelik yoksa markalaştırmaya mı yönelik olduğu gibi soruya cevap verilmelidir.

Sosyal medya moderasyonu ise, yaratıcı sosyal medya içeriklerinize takipçilerinizden gelen yorum, soru ve mesajlara cevap vermektir. Burada, marka tarafında sosyal medya ajansının birebir iletişimde olacağı bir yetkili ile görüşüyor olması hem sosyal medya moderasyonu yapan sosyal medya ajansına hem de markaya büyük avantaj ve hız kazandırır.

Ve markamın sosyal medya etkileşimini nasıl artırırım sorunuza 2 yanıtımız var. Birincisi; sosyal medya stratejiniz dahilinde oluşturulan haftalık içerik planınızdaki bir yaratıcı sosyal medya içeriğini "hero post" olarak yani o haftanın öne çıkan içeriği olarak belirleyip, sosyal medya reklamları ile öne çıkartmaktır. İkinci adım ise, hashtag dediğimiz sosyal medya içerik paylaştığınız konu ile ilgili etiket kullanımıdır. Unutmayın, sosyal medya platformlarında özellikle de Twitter ve Instagram hashtag takibi yapan bir çok kullanıcı var.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya İçerik Üretimi ve Sosyal Medya İçerik Yönetimi: Yaratıcı Sosyal Medya İçerik Üretimi oluşturmada en önemli bileşen sosyal medya video içerikleri ve sosyal medya görselleridir. Sosyal medyada paylaşılacak video ve görsellerin içerik kalitesi, sosyal medya hesabının kalitesini oluşturur. Yani sosyal medya yönetiminde en dikkat edilmesi gereken nokta, yaratıcı sosyal medya içerik üretimi. Sosyal medyanın kuralı sürekli canlı olmasıdır. Yani sosyal medya postlarınızın hem yaratıcı, hem de haftalık sosyal medya iletişim planı dahilinde arka arkaya ilerlemelidir. Sürekli canlı olan bir alanı sürekli beslemek gerekir. Markanız ve hedef kitlenize uygun kullanılan dil, bahsedilen konular çok önemli. Burada Nsocial'ın farkını hissedeceksiniz ;)

Social Media Monitoring: İnsanlar siz sosyal medyada yer almasanız da sizin hakkınızda konuşur! Önemli olan sizin onlara ne kadar yakın olduğunuz ve onları ne kadar dinlediğinizdir! Böylelikle, ürünlerinizden hangisinin daha sık konuşulduğunu, markanız hakkında olumsuz yorumların genelde hangi konular üzerinden gerçekleştiğini daha çok hangi mecralarda yorumlar yapıldığını direkt olarak görebilirsiniz.

Dijital PR: Sosyal medya platformları, içerik paylaşımları, arama motoru, blog, forum, haber siteleri gibi platformların online olarak yönetilmesi ve halkla ilişkiler amaçlı kullanılmasıdır. Çok seviyoruz :)

Online İtibar-Kriz Yönetimi: Öncelikle markanızın olası kriz durumları belirlenir ve olası kriz durumlarında gelişecek senaryolara önceden hazırlanır, kriz durumlarında önceden hazırlanan bu senaryolara uygun hareket ederiz.

Markanızın dijital pazarlama stratejisine göre ihtiyaç duyduğu sosyal medya kanallarını belirler ve en uygun çalışmayı yaparız. Markanızın sosyal medya stratejisini planlıyor ve sosyal medya iletişimini yönetiyoruz. Sosyal medya stratejisi doğrultusunda markanızın, hizmetlerinizin ve/veya ürünlerinizin bilinirliğini arttıracak kampanyalar, yarışmalar üretiyoruz. Planladığımız strateji ile markanızı sosyal medyada konumlandırıyor, iletişim ve takip sürecini yönetiyoruz.

En iyi sosyal medya ajanslarından biri olarak, markanızın hedef kitlesiyle 7/24 iletişim kurabileceği kanal olan sosyal medya kanallarını, müşteri davranışlarını, reklam performansını, SEO ve web sitesi verilerini analiz ederek, aylık raporlar hazırlıyoruz.

Erişmek istediğiniz potansiyel takipçilerinizle ve mevcut takipçileriniz için aktif iletişim ve organik bağ kurmak adına, stratejisinden yönetimine, sosyal medya pazarlama kampanyaları kurguluyoruz.

Sosyal medya yönetimi ve reklamlarını yönettiğimiz markanızın performansını aylık raporlar hazırlayarak size sunuyoruz.

Ölçüm ve analizlerimizle markanızın dijital dünyada gelişmesini sağlıyoruz.

Sosyal Medya İçerik Ajansı ve Sosyal Medya İçerik Üretimi

Hedef kitlenize hitap eden, değerli, tutarlı ve sürekli içerik yaratarak, markanızın içerik pazarlamasını yapıyoruz. Ürettiğimiz içeriklerle markanızın kaliteli bir sosyal medya iletişimi yapmasını sağlıyoruz. Markanızı, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi anlatan değerli ve sürekliliği olan içerikler üretiyoruz. Ürettiğimiz kaliteli içeriklerle sosyal medya iletişiminizi yönetiyor, daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlıyoruz.

Motion graphics yani hareketli video tabanlı içeriklerin beğenilme ve paylaşılma oranlarının her geçen gün arttığını gözlemliyor ve marka iletişiminizi, ürettiğimiz hareketli içeriklerle sosyal medyada güçlendiriyoruz. Yaratıcı hareketli içeriklerle marka iletişiminizi daha ilgi çekici hale getiriyoruz. Marka iletişiminizi, yaratıcı video tabanlı içerikler üreterek hareketlendiriyor ve renklendiriyoruz.

Video içeriğin gücüne inancımız sayesinde, markalarımızı özellikle dünyanın en popüler 2.arama motoru haline gelen Youtube ve Instagram'da farklılaştırırız.

Sosyal Medya Reklamları ve Dijital Reklamlar ve Google reklam Yönetimi

Google reklamlarının detaylı hedefleme özelliğini kullanarak, markanızın bilinirliğinin ve satışlarının artmasını sağlıyoruz. Markanızın pazarlama ve iletişim stratejisine uygun sosyal medya reklamları kuruyor, optimize ediyor ve raporluyoruz. Markanızın ve hizmetlerinizin doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlayacak sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin) ve Google (Adwords) reklam stratejileri geliştiriyoruz.