Loading

sporda artırılmış gerçeklik

artırılmış gerçeklik spor pazarlaması

Sporda dijital dönüşüm günümüzde delicesine karışıyor. spor endüstrisindeki artırılmış gerçeklik, hayranlara ve izleyicilere, eğitim becerilerine ve pazarlamaya hayati ve olumlu değişiklikler getiriyor.

AR taraftarları, sporcuları / sporcuları, kulüpleri, federasyonları, organizasyonları ve kesin stadyumları / arenaları destekler. Spordaki artırılmış gerçeklik, sporcuların becerilerini geliştirebilir, arıza ve yaralanma riskini azaltabilir ve hayranlar için görüntüleme deneyimlerini artırabilir.

vr in sports and sports marketing brings fans to the another level of interaction and experience. Also vr is used for training. But in this article, we will share our experiences about using augmented reality in sports.

artırılmış gerçeklik taraftar etkileşimi

Spordaki artırılmış gerçeklik, iki önemli yönü geliştirir - kullanışlılık ve eğlence. Profesyonel bir sporcu veya amatör olursanız olun, tekniklerinizi geliştirmek, daha iyi sonuçlar elde etmek veya yaralanmalardan kaçınmak için AR uygulamalarını kullanabilirsiniz. Şiddetli bir spor tutkunuysanız, AR, turnuvaları izleme konusunda daha iyi bir deneyim elde etmek için favori oyuncularla veya takımla iletişim halinde olmak için yararlı olabilir. Ve işinizi spor endüstrisine dayandırırsanız, Artırılmış Gerçeklik uygulamaları başarılı pazarlama aracınız olabilir.

Artırılmış Gerçeklik ile Stadyum Aktivasyonu Arena Aktivasyonu

Bu, spor, oyunlaştırma ve artırılmış gerçeklik arasındaki kombinasyon. Spor asla sahada, sahada veya sahada sınırlı zamanla aynı değildir. Her zamankinden daha fazla. Spor kulüpleri ve taraftar etkileşimi arayan kuruluşlar. Hayran katılımı, bundan sonra ana odak noktası veya öyle olmalıdır. spor kulüpleri hayran kitlelerine gizli hediyeler veya özelleştirilmiş hediyeler sağlayabilir. Nasıl olabilir? Arenalarını, stadyumlarını hayranların katılımı için bir oyun alanı olarak kullanabilirler. "Hazine Avı" projemiz, taraftar katılımı ve hayran etkileşimi için spor temelli projede yeni bir artırılmış gerçekliktir. işaretçi tabanlı artırılmış gerçeklik ile çalışır, spor kulüpleri artırılmış gerçeklik işaretleyici çıkartmaları stadyum veya arena içinde saklıyor ve hayranların bu çıkartmaları bulmak ve akıllı telefonlarıyla toplamak için 3 dakikaları var. Bu, taraftarların stadyumu veya arenayı keşfetmelerini ve kulüple daha iyi etkileşim kurmalarını sağlar. 3 dakika içinde çıkartma toplayabilirlerse kulüpten, mekandan / arenadan veya stadyumdan veya sponsordan özel ve kişiye özel hediyeler kazanabilirler. Nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Bu, kulüplerin çevrimiçi mağazalarını tanıtmaya ve izin verilen pazarlama ve CRM verilerini toplamasına izin verir.23 Mart Cumartesi günü 2019 KBO sezonunun Açılış Günü'nde SK Telecom, SK Wyverns'e ev sahipliği yapan 5G donanımlı SK Happy Dream Park'a efsanevi bir ejderha benzeri hayvan wyvern getirdi. Parkın etrafında uçan büyük yangın soluyan wyvern, beyzbol taraftarları için spor yayın kanallarına rağmen canlı yayınlandı. Şaşırtıcı artırılmış gerçeklik (AR) performansını gerçekleştirmek için SK Telecom, gerçek dünyayı sanal bir alana kopyalayabilen bir hiperuzay platformu olan 'eSpace' ve 'T gerçek Platform' gibi kendi geliştirdiği AR / VR teknolojilerini uyguladı. AR içerikleri serbestçe / kolayca oluşturulabilir ve paylaşılabilir. 1 Aralık 2018'de dünyanın ilk 5G ağını başlattığından beri, 1 numaralı Koreli mobil operatör SK Telecom, müşteri deneyimini bir üst seviyeye taşımak için AR ve VR dahil olmak üzere çeşitli 5G hizmetlerini aktif olarak geliştiriyor.2019 NFL, artırılmış gerçeklik spor teknolojisini hayranlarının oyun deneyimine dahil ediyor. Serin, yenilikçi artırılmış gerçeklik uygulamalarının ve hololens AR kulaklığın kullanımı ile NFL'deki futbol takımları spor teknolojisinin ilerlemesinde yol açıyor.Televizyon kalitesi ve yayın teknolojisindeki artışla birlikte, ekipler ve ligler taraftarlarının kişisel deneyimlerini sürekli gelişen ev deneyiminden ayırmak için çalışıyor ve kapsamlı yeni saha dışı seçenekleriyle . Ancak AR'nin odağı, katılımcıların deneyimlerinin arenada veya stadyumda geliştirilebileceği yeni yollara kayıyor.

Dallas Cowboys “Artılarıyla Poz” aktivasyonu, artırılmış gerçeklik fan etkileşimi ve fan deneyimi projesinde geliştirildi ve arena aktivasyonu ile birleştirildi. Bu, artırılmış gerçeklik, hayran katılımı, arena etkileşimi, selfie, kulüp ve oyuncular arasında mükemmel bir eşleşmeydi.

Phygital adı verilen fiziksel ve dijital dünyaların mükemmel birleşimi ile AT&T Stadyumu'nda oyuna katılan hayranlar, en sevdikleri Cowboys oyuncularıyla aynı anda fotoğraf çekmelerine olanak tanıyan benzersiz bir artırılmış gerçeklik deneyimine katılabildi Sahada futbol taraftarları, taraftarların hatıra fotoğrafları aldıkları yerden çok uzakta.Sporda artırılmış gerçeklik, izleyicilere olumlu bir değişiklik ve yeni bir nefes getirebilir. MLB, Eylül 2017'de Major League Baseball, Bat'ta bir AR uygulaması MLB başlattı. Kullanıcının sadece mobil cihazı sahaya yönlendirmesi ve ekranda tüm oyuncu istatistiklerini görmesi gerekir. Ayrıca, bilgi her vuruşun hızı ve yörüngesi hakkında da bilgi verilecek. Manchester United futbolcuları ile bir zaferi kutlama şansını hiç düşündünüz mü? "Bakutel 2014" sergisinde Bakcell standını ziyaret edenler bu şansı yakaladılar ve kutladılar! Manchester United ile işbirliği içinde, en çok ziyaret edilen ödül olarak Bakcell fuar standı için artırılmış gerçeklik kurulumu oluşturduk. Bakcell standını ziyaret eden herkes kaldırıyordu Premier Cup, Nani, Chicharito, Fellaini, Young ile birlikte kişisel tişörtler aldı. Tüm bu anlar yakalandı ve Facebook'ta göründü.Hakemler için AR

sporu daha adil, daha güvenli, daha akıllı ve daha ilgi çekici hale getirmek için yaratıcılığı ve teknolojiyi birleştirin. Sony, Hawkeye tarafından zaten bildiğimiz ve sahip olduğumuz bir çözüm var. Hawkeye, daha adil oyunu güvence altına almak için spor müsabakaları getiriyor. Topun yörüngesinin üç boyutlu bir temsilini sağlarlar ve kriket, tenis, Galler futbolu, badminton, hurling, Rugby Birliği, dernek futbolu ve voleybolda kullanılırlar.Sporda güçlü noktalar ar çevrimiçi veya TV izlerken daha ayrıntılı bilgi alıyor olmasıdır. Örneğin, sahadan çok uzakta oturduğunuzda, her takım oyuncusunu görmek zor olabilir.

Spor Yayıncılığında Artırılmış Gerçeklik

artırılmış gerçeklik (AR) grafik araçları, yayıncıların karmaşık hikayeleri ortalama izleyicinin erişebileceği bir şekilde anlatmasına yardımcı olurken, görüntüleyen sadakati yaratan eğlenceli görseller sağlar. Artırılmış gerçeklik grafikleri, yayın endüstrisinin en sıcak trendlerinden biridir ve görüntüleme deneyimini geliştirmek için çeşitli ihtiyaçları, ekipman yapılandırmalarını ve canlı görünümleri ve özellikleri karşılayan çok çeşitli çözümler vardır. Spor yayıncılığında gerçekliğin nasıl kullanıldığını kontrol edebilirsiniz. Barcelona vs PSG Şampiyonlar Ligi oyunu veya Bayern Münih'in Bundesliga'da diziliş sunumu! Veya bisiklet turları! Cinema4D ve Unreal Engine 4 dahil olmak üzere tüm büyük 3D modelleme uygulamalarıyla entegrasyon, tasarımcıya herhangi bir hikaye için sahneler oluşturmada yaratıcı özgürlük sağlar. Yayıncılar sürekli olarak kendilerini rakiplerinden ayırırken izleyicileri eğlendirmek ve bilgilendirmek için yollar bulmakta zorlanmaktadır. Canlı yayınlarda AR kullanımı, izleyiciye net ve anlamlı bilgiler sunarken yayına üretim değeri katmanın uygun maliyetli bir yoludur. Sistem, herhangi bir prodüksiyon için 3D sanal setleri, artırılmış gerçeklik grafiklerini ve karışık gerçeklik sunumlarını kontrol eder. Grafikler, haber odasında gazeteci için şablon tabanlı iş akışının bir parçası olarak oluşturulabilir. Herhangi bir izleme sistemi ile entegrasyon, yayıncılara her ortamda AR grafikleri oluşturma konusunda en üst düzeyde esneklik sağlar. Broadcast, artan hikaye anlatımı için AR grafiklerini giderek daha fazla benimsiyor ve sunum yapan kişiler ile grafik nesneleri ve hatta uzak yerler arasında daha iyi etkileşime izin veriyor. AR, yayıncılara anlatıyı yönlendiren karmaşık bir öyküyü çok görsel bir şekilde anlatmak için ekstra bir özgürlük seviyesi verir. Artırılmış Gerçeklik uygulamaları daha sonra sete yerleştirilen sunum yapan kişiler tarafından daha iyi açıklanabilen görsel olarak görsel verilerin temsilini sağlar.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.

Sanal gerçeklik (vr) projeniz var mı? vr ajansı Nsocial ve ayrıca ar ajansi Nsocial ile buluşun!