Loading

sosyal medya alışverişlerinde artırılmış gerçeklik

sosyal medya alışverişte artırılmış gerçeklik

Artırılmış Gerçeklik ve sosyal medya platformları gittikçe daha entegre hale geliyor. Aslında, Snapcat ve Instagram üzerinde yakından tanıdığımız filtreler, bire bir artırılmış gerçeklik, artırılmış gerçeklik teknolojisi üzerine kuruludur. Günümüzde Youtube ve Pinterest Lens ve deneme özellikleri ile kadın ve kozmetik sektörünü hedefleyen projelere imza atıyor. L'Oreal, Facebook'ta ModiFace ile artırılmış gerçeklik teknolojisinde bir adım attı. Artırılmış gerçeklik teknolojisinde Twitter hala sessiz.

YouTube’un AR reklamları sanal makyajı denemenize olanak tanır. YouTube ve görüntülü reklamlardaki etkileyici marka deneyimleriyle MAC kozmetik, bunu bir pazarlama kampanyasına dönüştürenlerden biridir. Youtube'u da içeren Google, kullanıcıların YouTube'da artırılmış gerçeklik makyajı ile deneme yapmasına olanak tanıyacak. Fikir, deneyimi etkileşimli bir reklam olarak kullanma üzerine kuruludur; Belirli bir kozmetik markası hakkında konuşurken bir güzellik vlogger'ı izliyorsunuz ve yeni bir “Sanal deneme” özelliği, ürünü giydiğinizde nasıl görünebileceğinizi gösterecek. MAC Kozmetik, AR Güzellik Deneme kampanyası başlatan ilk markadır.

Google, yeni özelliği, etkileşimli olmayan bir video reklama kıyasla daha fazla kişinin dikkatini çekmenin bir yolu olarak konumlandırmaktadır. Şirket, insanların yüzde 30'unun AR deneyimini etkinleştirdiğini ve test sırasında sanal rujda ortalama 80 saniye harcadığını söylüyor. Üç boyutlu, görsel bir ortam olarak, artırılmış gerçeklik (AR), tüketicilere ürünleri hakkında daha zengin, daha ilgi çekici hikayeler anlatmak isteyen markalar için güçlü bir araçtır. Kısa süre önce AR'yi Arama gibi Google ürünlerine getirdik ve içerik oluşturucuların daha kapsamlı deneyimler geliştirmelerine yardımcı olmak için geliştirici platformumuz ARCore'da güncellemeler yaptık. Bu haftadan itibaren AR'yi YouTube'a ve etkileşimli 3B öğeleri reklam görüntülemek için getiriyoruz. Birçok tüketici, satın alınacak yeni ürünlere karar verirken yardım için YouTube'daki içerik oluşturucuları arar. Markalar, kitlelerle bağlantı kurmak için uzun zamandır içerik oluşturucularla çalışıyor. Markalar ve içerik oluşturucular artık bu deneyimi AR'deki görüntüleyenler için daha kişiselleştirilmiş ve kullanışlı hale getirebilir.artırılmış gerçeklik alışveriş deneyimi

Artırılmış gerçeklik, müşteriler için etkileşimli bir alışveriş deneyimi sağlıyor. Online alışveriş yani e-ticaret ise pratik ve kolay. Giderek büyümekte olan e-ticaret online perakende pazarı yani e-commerce, zaten bunu gösteriyor. Özellikle de moda perkande ve kıyafet alanında, internetten satın aldığınız sipariş tesliminde beklediğiniz gibi çıkmayabilir. Bazen bir ayakkabının kalıbı sorunlu olur veya t-shirt üzerinizde istediğiniz gibi durmaz. Artırılmış gerçeklik (AR, yani Augmented Reality) teknolojisinin son perakende uygulaması işte bu dertlerin bir kısmını ortadan kaldırma vaati ile geliyor.

fiziksel mağaza deneyiminin önemli bir kısmının, tüketicinin ürünü üzerinde denemesi olduğunu bilerek bu projeye girişmiş Wannaby. dijital alışverişe güç kazandıracak bir sistem geliştirmiş. Tasarladıkları Wanna Kicks ile, yerinizden bile kalkmadan bir ayakkabıyı üzerinizde deneme şansı bulacaksınız. Uygulama geliştirilmiş bir artırılmış gerçeklik altyapısı kullanmakta. Wannaby Nike, Adidas, Yeezy ve Vans benzer biçimde büyük markalarla bu teknolojinin kullanımı için anlaştılar bile. Markaların seçilmiş ayakkabılarını 3d biçimde tarıyor ve modelliyor. Kullanıcılar ise uygulamaya giriyorlar ve istedikleri ayakkabıyı seçiyorlar. Akıllı telefon kamerasını ayaklarına çeviriyorlar ve uygulama ayağın görüntüsü üstüne üç boyutlu ayakkabıyı yerleştiriyor. Böylece gerçeğe oldukça yakın bir halde o ayakkabının sizde iyi mi duracağını görmeniz mümkün. Uygulama siz ayağınızı çevirseniz veya yürüseniz bile ayaklarınızı takip edebiliyor. Ayakkabının değişik renklerini deneyebilir, memnun kalırsanız da direk uygulamadan sipariş edebilirsiniz.

Artırılmış gerçeklik tekniği sayesinde de online mağazaların müşteriler ile yaşadıkları ‘ürünü geri gönderme’ döneminin azaltılması hedeflenmiş. Bu durum sadece online mağazalara ve üreticilere değil, alan kişi memnuniyetini artırarak tüketicilere de avantaj sağlayabilir. Firma bu uygulamayı özellikle Millenial nesilden tüketiciler ve Z Kuşağı kullanıcılara yönelik hazırladıklarını anlatım ediyor.

sosyal medyanın alışverişe etkisi sosyal medyada artırılmış gerçeklik

Bugün, görüntüleyenlerin ipuçları, ürün incelemeleri ve daha fazlasını elde etmek için YouTube içerik oluşturucularının yanı sıra neredeyse YouTube içerik oluşturucularını oluşturmaya çalışmasına izin veren AR Güzellik Denemesi'ni sunuyor. Makine öğrenimi, yani makine öğrenimi ve AR teknolojisi sayesinde, tüm cilt tonlarında çalışan gerçekçi, sanal ürün örnekleri sunar. Şu anda alfa AR Güzellik Deneyi, Google'ın şirket içi markalı içerik platformu YouTube tarafından FameBit aracılığıyla sunulmaktadır. MAC Kozmetik, AR Güzellik Deneme kampanyası başlatan FameBit ile ortak olan ilk markadır. Bu yeni biçimi kullanarak, MAC gibi markalar YouTube'un canlı içerik oluşturucu topluluğundan yararlanabilir, aylık 2 milyar aktif kullanıcıya influencer kampanyaları uygulayabilir ve sonuçlarını gerçek zamanlı olarak ölçebilir.

Öte yandan Facebook, şimdiye kadar Snapchat'te gördüğümüz bir reklam modeliyle geliyor. Facebook'taki artırılmış gerçeklik reklamlarıyla, reklamverenler artık kullanıcıların ürünleri deneyimlemesine olanak tanıyacak. Daha önce Messenger reklamlarına dikkat çekmek için artırılmış gerçeklik kullanan Facebook, bu reklam modelini Haber Akışı'na taşımaya karar verdi. Şimdilik, yalnızca bir grup reklamverene açık olan Facebook artırılmış gerçeklik reklamlarının ilk başta haber kaynağında normal olarak görüneceğini varsayalım. Bununla birlikte, reklamdaki "denemek için basın" seçeneğini kullanarak AR özelliklerini etkinleştirebilirsiniz. Ürünleri artırılmış gerçekliğe taşıdıktan sonra, ürünü isterseniz de satın alabilirsiniz. Kullanıcılar yüzlerindeki canlı reklamlardaki makyaj malzemelerini deneyebilecekler. Bu etkileşimli reklamlar yalnızca Facebook'un mobil uygulamasında kullanılabilir olacak.

Facebook artırılmış gerçeklik reklamlarını kullanan ilk markanın Michael Kors olduğunu da belirtelim.

Sosyal medya alışverişlerinde en büyük pay ise Instagram'da. Instagram'ın e-ticarete yaklaştığı bir gerçek. Instagram'ın yerel alışveriş özelliği olduğunu ve şu anda AR alışverişini kullanabilen az sayıda markaya açık olduğunu söyleyelim, ancak ticaret platformunun inanılmaz derecede önemli bir parçası olması bekleniyor. Facebook, Instagram'ı ticaretin geleceği için önemli bileşenlerinden biri olarak gördüğünü açıkça belirtti. Artırılmış gerçeklik, Instagram alışveriş özelliklerine yeni bir boyut katıyor. Instagram'da satış kanalı olan markalar, yani Instagram satış api'si, ürün sayfalarına yeni bir artırılmış gerçeklik ve deneme özelliği ekleyebilecek. Başlangıçta, yeni AR özelliği kozmetikler (Mac ve Nars) ve gözlük markaları (Warby Parker ve Ray-Ban) ile sınırlı olacak. Ancak Instagram, bu uygulamayı zaman içinde daha fazla ürün için kullanılabilir hale getirmeyi planlıyor.

Markalar için Instagram Filtreleri

Artırılmış Gerçeklikte (ar) teknoloji ortaklarımızdan biri olan SparkAR, markalar için özel ve kişiye özel instagram filtreleri oluşturmamızı sağlıyor. Bu, markanız için sosyal medyada zenginleştirilmiş ve unutulmaz bir marka iletişimi oluşturmanıza olanak tanır. Markanız daha fazla "instagramablle" olacak:]

Markalı Instagram AR filtreleri, bir şeyin kilidini açmak için yüz maskelerinden tarama nesnelerine veya yüzünüzü kırparak veya hareket ettirerek kontrol edilen Instagram AR oyunlarına kadar değişebilir.Spark AR Studio, kullanıcıların kendi etkileşimli AR filtrelerini oluşturmalarına olanak tanır. Instagram kullanıcılarının bunları bulması kolaydır filtreler.

Elbette, içerik her zamanki gibi kraldır. Markanıza ait instagram filtreleri için önce yaratıcı senaryoyu belirleyelim. etkileri ne olacak? Endişelenme, hepimiz hallederiz.

AR efektleri, Instagram üzerinde markaları ve ürünleri tanıtmak için kullanılabilir. Instagram filtreleri de kategorileri seçmenize izin verecek. Ayrıca hikayelere yerleşimler.

Markanız iş için Instagram kullanıyorsa, muhtemelen Instagram Hikayelerinin genç kullanıcılarla etkileşim için etkili bir yol olduğunu zaten biliyorsunuzdur.

Etkiniz tanıtım amaçlıysa, Spark AR Hub'a yüklediğinizde bize bildirmeniz gerekir.

instagram filtresi yapımı hakkında daha fazla bilgi için buraya dokunun.

Markalara Instagram Hikayeleri için AR filtreleri oluşturmanın avantajları

* Instagram'da genç bireylere ulaşmaya çalışan markalar için mükemmel bir seçenektir.

* markanın kimliğini ve imajını gösterin

* etkileşimli toplumsallık

* kitlenizle bağlantı kurun: özel ar filtreleri instagram hikayeleri için en son etkileşimli öğedir.

* medya ve pr değeri: hala yeni bir özellik ve her marka henüz bunları kullanmıyor.

* müşterilerin markalı bir kıyafet satın almadan veya bir markalı kıyafet giymeden önce bir ürünü “denemesine” olanak tanır.

* markanızın logosunu veya maskotunu bir AR filtresine dahil edin.

* kullanıcı tarafından oluşturulan ve paylaşılan içerik tarafından wom etkisi; kullanıcılar instagram filtrenizle içerik paylaştığında, takipçileri (ve potansiyel yeni takipçileri) markanıza bildirilir.

* marka bilinirliğini artırmak

Markanız için artırılmış gerçeklikle sosyal medya alışverişi yaptırmak istiyorsanız AR Ajansı Nsocial 'na ulaşabilirsiniz.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.

Markanız için artırılmış gerçeklikle sosyal medya alışverişi yaptırmak istiyorsanız AR Ajansı Nsocial 'na ulaşabilirsiniz.