Loading

sigorta sektörü artırılmış gerçeklik

sigortacılık augmented reality

Endüstri 4.0 veya Endüstri 4.0'ın sigorta endüstrisine neler getirdiğini tartıştığımız makalemizde artırılmış gerçeklik ve sigorta endüstrisi hakkında konuşacağız. Artırılmış gerçeklik (AR) uygulamaları veya sanal gerçeklik (VR) projeleri, yaratıcı ve yenilikçi nitelikleri nedeniyle birçok iş sürecini olumlu yönde değiştirir. Yatırım getirisi (YG) açısından şirketinizin sürdürülebilirliğinde yapabileceğiniz en önemli iyileştirmelerden biri, artırılmış gerçekliği iş süreçlerinize entegre etmektir.

Sigorta endüstrisi, diğer endüstriler gibi, dijital dönüşüm, teknoloji ve yeniliği iş modelinin ana odağı olarak geliştirdi. Ürün ve hizmetlerinin sunumunda, hız, maliyet azaltma ve yüksek memnuniyet gibi hedeflere ulaşmada itici güç olarak gördü. Ve aslında, sigortanın olumsuz bir algıyı olumluya dönüştüren bir ürün veya hizmet veya kavram olduğunu söyleyebiliriz. Ama işin sonunda tekrar nereye gidiyoruz? Deneyim! Evet, sigorta da bir deneyim. Doğal olarak, sigorta endüstrisi tecrübe ile pazarlamaktadır. Sigorta şirketleri, müşterileri ve dağıtım kanallarında yarattıkları dijital olanaklar ve platformlar sayesinde sektörde farklılaşmalı ve paydaşlarına yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle dokunmalıdır. Sürdürülebilirlik açısından, gelecekteki potansiyel müşterilerin ve dağıtım kanallarının beklentilerini sürekli olarak karşılamak için tüm iş süreçleri ve sigorta sektörü, tüm sektörler gibi deneyimlerini yeniden tasarlamak için potansiyel müşterileri zorladı. Endüstri 4.0 veya Endüstri 4.0 ile birlikte sigorta, artırılmış gerçeklikle müşterilere tamamen farklı bir boyutta deneyimler taşıyabilir.

Örneğin sigorta sektöründe artırılmış gerçeklik webAR ve Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları teknolojisi tabanlı çalışan, her hangi bir artırılmış gerçeklik uygulama geliştirmeye ihtiyaç kalmadan, tarayıcı bazlı çalışan çözümümüzü deneyimleyebilirsiniz.

1) Müşteri tarafından aranan şart: Aracınız için araba sigortası yaptırmayı düşünüyorsunuz. Sigorta şirketinin yanında ihtiyaç: araba sigortası almayı düşünen müşteriye ulaşmak, bunu akılda tutmak, güvenmek.

2) Müşteri tarafında araştırma süreci: Google'daki alakalı anahtar kelimelerle en uygun sigorta teklifini arama. Sigorta şirketi tarafından ihtiyaç duyulan: Google'daki otomobil sigortasıyla ilgili anahtar kelimelerde ilk sırada yer almak ve müşterinin kendi sitesine erişmesini sağlamak.

3) Müşteri tarafında değerlendirme ve tarama süreci: En unutulmaz teklif kimdi? Kim farklı?

Sigorta şirketi tarafından ihtiyaç duyulan: Sigorta yazıldığı zaman, Google Artırılmış Gerçeklik arama sonuçları sayesinde, herhangi bir uygulama olmadan sitemizin URL'sine bağlı snippet'lerle ve teklifle kaza yapan bir arabayı taşıyabilir ve ayırt edebilirsem o kaza arabasının içeriği ile sunduğum düğmeleri, müşteri çevrimiçi yaşayacak. Bir teklif alabilirim. Böylece, daha önce yapılmayan müşteri algısını farklılaştırıyorum. Bu akışta, sigorta için artırılmış gerçeklik için bir sigorta teklifi almak isteyen kullanıcı, bir Google araması yaparken ve eylem çağrısı düğmelerine basarak 3D model kaza araba içeriğini ortamına taşıyarak bir sigorta teklifi alabilir. Öyleyse, artırılmış gerçeklik sigortası gibi, artırılmış gerçeklik karlılığınızı ve yararınızı nasıl artırır?

• Hata oranlarını azaltır.

• Bakım maliyetlerini ortadan kaldırır.

• Müşteri hizmetlerini akıllı hale getirerek maliyeti düşürür.

• Endüstriyel tasarım süreçlerini hızlandırır ve maliyeti düşürür.

• Çalışanların eğitim maliyetlerini azaltır.

• Üretim hattını optimize eder.

• İç iletişimi daha etkili hale getirir.

• Seyahat gereksinimlerini ortadan kaldırır ve maliyetleri düşürür.

• Satış pazarlama süreçlerinin etkinliğini arttırır.

sigortacılıkta dijital dönüşüm

dijital dönüşümün sigorta sektörüne ve özellikle müşteri deneyimine yenilikler getireceği kesin. Gelişen dijital ekonomi ve finansal teknolojilerle birlikte dijital sigortacılık büyük bir yol kat edecek. Dijital sigortacılık ile birlikte sigorta şirketlerinin sunduğu tüm ürün ve hizmetler tek çatı altında toplanmaya başladı. Öte yandan müşteriler, ürünler ve hizmetler hakkında tek tık ile gerekli tüm bilgilere ulaşabiliyor.

Markanızın ihtiyaç duyacağı artırılmış gerçeklik çözümleri için bir kahvede artırılmış gerçeklik ajansı Nsocial ile tanışabilirsiniz!

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.