Loading

sağlık sektöründe artırılmış gerçeklik

artırılmış gerçeklik ve sağlık sektörü

Artırılmış gerçeklik teknolojisinin en etkileyici kullanımlarından biri sağlık sektörüdür. Bu teknoloji sayesinde tıp öğrencileri eğitimlerini artırılmış gerçeklik ortamında alabilirler ve doktorlar hastalarıyla uzaktan teşhis etmek için bu şekilde etkileşime girer. Kritik durumlarda artırılmış gerçeklik, tanı, müdahale ve tedavi planlarına yardımcı olarak, tedavinin uygulandığı yere anında bilgi akışı sağlar. Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR), veri merkezli teknolojik ilerlemelerle uygulanması zor prosedürleri kolaylaştırmak, bilgi ve deneyim paylaşım ağını güçlendirmek ve hasta teşhis ve tedavi yöntemlerini geliştirmek için yüksek potansiyele sahiptir. Artırılmış gerçeklik, sağlık endüstrisinin geliştirilmesinde büyük bir rol oynama potansiyeline sahiptir. Sektördeki ilk uygulamalarından sadece birkaç yıl sonra, artırılmış gerçeklik, doktorların ve hemşirelerin rutinlerinde ve ayrıca hastaların yaşamlarında önemli bir yere sahiptir.Artırılmış gerçeklik, sağlık sektörünün geliştirilmesinde büyük rol oynama potansiyeline sahiptir.

ar teknolojisi, tıp ve sağlık hizmetlerini daha fazla güvenlik ve verimlilik için geliştirmektedir.

AccuVein adlı elde taşınan cihaz, insanların vasküler yapılarını tarar ve hastane kabul sayısını yüzde 45'e kadar azaltır. İşlem cerrahiye başlamadan önce gözden geçirilebilir. Deloitte Research Company'ye göre, artırılmış gerçeklik teknolojisi, sağlık sistemini kökten değiştirerek yeni bir çalışma planı oluşturulmasına yol açabilir. Ameliyat sırasında veya öncesinde, hastanın belirli bir alerjisi olup olmadığını kontrol etmek için çok az zaman olabilir. Dolayısıyla cerrah, kağıtlar veya EMR arasında arama yapmak yerine ilgili verileri AR ekranında saniyeler içinde görebilir. Bununla birlikte, sadece veri değil, aynı zamanda doktorların işlerini yapmasına yardımcı olacak diğer tıbbi bilgi türleri de çevreye yansıtılabilir. Sağlık hizmetlerinde AR uygulaması hem doktorların hem de hastaların sağlıkla ilgili kararlar almasına yardımcı olur. Artırılmış gerçeklik uygulamaları ile doktorların, hemşirelerin ve tıp öğrencilerinin gebeliğin çeşitli aşamalarını görselleştirmeye nasıl yardımcı olduklarını bilmek etkileyici. Tıp öğrencileri insan vücudunu ve organlarını tanıyabilir ve bir AR uygulaması yardımıyla oluşturulan mankenlere göre kendilerini eğitebilirler.

sağlık hizmetlerinde artırılmış gerçeklik kullanım örnekleri

* teşhis;

* algılamayı azalt;

* cerrahi (minimal invaziv cerrahi);

* gelecekteki doktorların eğitimi.

AR aynı zamanda doktorlara ameliyatlarında çok yardımcı olabilir. AR kanserli hücreleri, tümörleri ve iç kanamayı bularak hayat kurtarabilir. Case Western Reserve University ve Cleveland Clinic, HoloLens, AR uygulamaları, insan vücudunu kolayca ve muhteşem bir şekilde görselleştirebilen AR uygulamalarını yayınlamak için Microsoft ile ortaklık kurdu. Uygulamaya insan organizmasının biyolojisi inanılmaz bir bakış açısı sunuyor. Microsoft HoloLens VR Kulak seti ile uygulama kullanıcılarının kaslardan en ince damarlara kadar her şeyi dinamik bir holografik modelde görmelerini sağlar. AR tıp eğitiminde de devrim yaratacaktır çünkü öğrenciler insan vücudunu her zamanki çalışma şekli yerine 3D olarak görebileceklerdir. Geleneksel basılı yayınların çevrimiçi yayıncılıkla birleşmesiyle, eklenen eklerle yayınlara görsel zenginlik eklendi. Ancak, bu görüntüleri (videolar, 3B modeller, animasyonlar vb.) Basılı dergilerde yayınlamak hala mümkün değildir. Ancak, AR bu alanda büyük bir yenilik sağlayabilir. Tıp eğitiminde AR kullanımını iki başlık altında değerlendirebiliriz.

* Simülasyon ve klinik eğitimde kullanım

* Öğrenci eğitiminde kullanım (klinik öncesi)

Açık, laparoskopik ve robotik cerrahide simülasyon eğitimi için geliştirilmiş birçok yazılım vardır. Bu Yazılım, alana ve patolojiye özgü bilgisayar tarafından üretilen modellerde ön egzersizler yapılmasını sağlar. Bu çok güçlü bilgisayar destekli sistemlerde, görüntüler VR, AR ve hologramlar gibi yöntemlerle kullanıcıda 3D algılamalar yaratarak, gerçeğe olabildiğince yakın cerrahi prosedürlere izin verir. Eğitimde sanal görsel teknolojilerin (AR-VR) kullanımına ilişkin uygulamalar son yıllarda artmaktadır. Bu çalışmalarda görsel teknolojilerin öğrencilerin akademik performanslarında ve motivasyonlarında artışa yol açtığı bildirilmiştir. Ek olarak, artırılmış gerçeklik teknolojisi hastalar için bir moral ve motivasyon kaynağı olarak kullanılabilir. Özellikle çocuk klinikleri ve hastaneleri için. Aşağıdaki videoda ne demek istediğimizi daha açık bir şekilde açıklayabiliriz.

sağlıkta dijital dönüşüm

sağlık sektöründe dijital dönüşüm nasıl işliyor?

Sağlık sektörü, yenilikçi ürün ve teknoloji geliştirme ve uygulamada önemli bir atılım potansiyeline sahip. Bu yenilikçilik potansiyelini harekete geçirmede, dijitalleşmenin önemli katkıları olacak. sağlık sektöründe büyüyen bir dijital dönüşüm var ki otomatik olarak analiz edilen verileri üreten teşhis prosedürleri ve prosedürü simüle edip sonunda otonom sistemlerle çözüm üretilmesi dijital dönüşümün sonuçlarından birkaçı. Yani, bu dönüşüm bütün Dünya’yı değiştirecek ve insanların sağlık sektörüne bakışları değişecek.

Sağlık sektöründe dijitalleşme : Sağlık sektörü bazı izleme cihazları tarafından üretilen verileri alır ve veri bilimini kullanarak bir topluluktaki büyük verileri (big data) analiz eder.

sağlık sektöründe kişiselleştirme : Hastanın özgüllüğü dikkate alınarak, onaylanmış paradigmalardan kişisel tedavilere geçilmesi.

sağlık sektöründe yerelleştirme : maaliyeti düşürüp verimliliği ve rahatlığı artırarak sağlık hizmetlerini her yere götürebilmek.

sağlık sektörü gelecekteki teknolojiler

Dev ilaç şirketleri yapay zeka, 3 boyutlu yazıcılar, blok zinciri gibi teknolojileri yaptıkları işe eklemleme yoluna giderken, hastane ve serbest eczaneler robot teknolojileri etkili bir şekilde kullanmanın yolunu arıyor. QR kod teknolojisi ile kişilleştirilmiş ilaçtan tutun, sindirebilir sensörlere kadar hayalini bile kurmadığımız yenilikler var artık hayatımızda.

Nesnelerin interneti, makineler arası iletişim, bulut bilişim, büyük veri, giyilebilir ve taşınabilir teknolojiler gibi dijital dönüşümün yapı taşları sağlık sistemini derinden etkiliyor.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir? augmented reality firmasi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.

Ve son olarak kurumlar hakkında konuşalım. Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları teknolojisi ile sağlık kurumları, hizmetlerini artırılmış gerçeklikle internetten arayan hastalarına ulaşırken, sitelerinde kalma sürelerini uzatır, tıklama sayısını artırır ve hedef kitlelerine tarayıcı bazında ulaşmadan ulaşabilir. Artırılmış gerçeklik şirketi Nsocial olarak, sağlık sektörü google artırılmış gerçeklik arama sonucu çözümümüzü buradan deneyimleyebilirsiniz.