Loading

artırılmış gerçeklik oyunlaştırma.

ar oyunlaştırma

Yeni nesil pazarlama stratejilerinden biri olan oyunlaştırma, oyunlaştırma, dijital teknolojiler aracılığıyla müşteriyle bağlantı kurmanın en etkili yollarından biridir. Birçok işletmenin, kullanıcıyı veya müşteriyi sürecin aktif bir parçası haline getirerek ve harekete geçerek ilham verebilecekleri örnekler vardır. Oyunlaştırma mantıklı bir şekilde, "Her şeyi daha iyi ve eğlenceli hale getirelim" diyor. Başka bir deyişle, hem zevk hem de fayda sağlamayı amaçlamaktadır. Ve kesinlikle onlara ihtiyacımız var.

Oyunlaştırma insan odaklı bir yaklaşımdır. Eğitim içeriğini teknolojiyle harmanlayarak öğrenmeye odaklanır. Amaç oynamak değil, birey için istenen hedefe ulaşmaktır. Oyunlaştırma, deneyim kazanmak, motive etmek ve etkileşim kurmak için kullanışlı bir araçtır. Oyunlaştırma sistemlerinde kullanılan yapay zeka teknolojisi, oyundaki ihtiyaçların kişiselleştirilmesinde büyük rol oynamaktadır. Böylece, çalışanların farklı ihtiyaçlarına yönelik çok yönlü bir yaklaşım sergilenmektedir.

Dünya değişti. Nesiller değişti. Kurumlar değişti. Kurumsal roller değişti. Artık her şey daha hızlı, daha canlı, daha pratik ve daha çekici olmalı. Bu bağlamda oyunların, hayata eğlenirken dünyaya iyi şeyler sunmamızı sağlamada büyük bir potansiyeli var. Oyunlaştırmanın kurumlara, şirketlere ve ofislere girişi, oyun düşünme becerilerinin yararlılığının gözlemlenmesi yoluyla olmuştur. Oynak düşünme, görevler ve sorumluluklar çalışanlar tarafından daha iyi anlaşılır. Oyunlaştırma ile içerik üretmek keyifli hale gelir ve performans odaklı bir içerik bulutu oluşturulur.

Oyunlaştırma, oyunun dinamiklerini kullanarak gerçekleşir. Böylece yapılan işler ilginç hale getirilir, etkileşim ve motivasyon artar. Bireyin rekabet ortamında tecrübe kazanması sağlanır. AR ajansı Nsocial, artırılmış gerçeklik ve oyunlaştırmayı içeren bir kurgu yarattı. Bu kurgunun adı Gizli hediyeler. Bunu bir hazine avı olarak düşünebilirsiniz. Alışveriş merkezi veya spor salonu gibi kapalı alanlarda saklanan çıkartmalar vardır ve kullanıcılar çıkartmaları belirli bir süre içinde bularak çeşitli ödüller bulurlar. Proje videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz.

Burada, alışveriş merkezleri için geliştirdiğimiz artırılmış gerçeklik ve oyunlaştırma projemizin videosunu aynı platformda paylaşıyoruz.

Yeni nesil teknolojilerin karmaşık yapay zeka dinamikleri var. Yeni nesil teknolojileri kullanan oyunlaştırma sistemlerinde istenen başarı elde edilir. Kurumlarda ve şirketlerde kullanılan oyunlaştırma sistemleri sayesinde iş verimliliği artarken çalışan memnuniyeti artar. Böylece şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetin kalitesi artar. Oyun oynamak; AI, VR ve AR teknolojilerinin etkileşimi ile mükemmel bir ortam yaratır. Teknolojik gelişmeler arttıkça, teknoloji trendleri birçok alanda kullanılmaktadır. Bir teknoloji trendi haline gelen yapay zeka (AI) bugün birçok alanda kullanılmaktadır. Bunlar; askeri, tıbbi alanlar, lojistik destek, ulaşım ve iletişim, kontrol sistemleri, akıllı bina teknolojisi, otomotiv endüstrisi, savunma ve güvenlik sistemleri.

Oyunlaştırmada kullanılan yapay zeka teknolojileri, adayların profilini inceleyerek bir sonraki aşamaya geçişte bireyin yeteneklerini ve zayıflıklarını görme fırsatı veriyor. Yapay zeka (AI), artırılmış gerçeklik / AR ve sanal gerçeklik (VR) teknolojileri, uygulama kalitesini bir üst seviyeye taşıyor. Kullanılan yapay zeka teknolojileri, oyunlarda akıllı davranış ve sınırsız senaryo desteği sağlar. Akıllı yol bulma algoritmaları yapay zekanın en büyük avantajlarından biri olarak kabul edilir. AI, AR ve VR teknolojilerinin kombinasyonu, oyunlaştırmanın sağladığı verimliliği ve etkileşimi artırır. Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanarak bir örnekle açıklarsak, bilgisayarda sürüş eğitimi çok daha gerçekçi bir deneyim sunabilir.

eğitimde oyunlaştırma

Artırılmış Gerçeklik ile az çok fikir sahibi olmuşsunuzdur. Son zamanlarda eğitimde teknolojinin trendlerinden olan “Oyunlaştırma” ve “Arttırılmış Gerçeklik” uygulamalarının eğitime uygulanması an meselesi diyebiliriz. Uygun bir senaryo ve öğretimsel içeriği ile bu şekilde Artırılmış Gerçeklik uygulamalarının çıkması emin olun öğrencileri heyecanlandıracak.

Öğrencilerinizin boş zamanlarında oyun oynamak yerine eğitici özelliğe sahip bu tür Artırılmış Gerçeklik oyunlarını oynayarak aslında kendilerine verilmesi gereken ev ödevlerinin aslında onlara hiç vermeden yaptıklarını düşünün.

insan kaynakları iş eğitimi artırılmış gerçeklik oyunlaştırma

Oyunlaştırma teknolojileri, kullanıcılarına hizmet içi öğrenme ve iş başında öğrenme fırsatları sunar. Oyunun temel unsurları ile kullanıcının içsel ve dışsal motivasyonları artar. Dışsal motivasyonlar; Para, rozet, ödül, ceza, maaş, prim, terfi gibi faktörler olarak listelenirken, uzmanlık kazanma, merak ve memnuniyet duygusu geliştirme gibi faktörlerde bireyin iç motivasyonu olarak listelenir. Oyunlaştırma uygulamalarının savunma teknolojilerinde kullanımı da artmaktadır. Askeri yetenekler, oyunlaştırma yapay zekası, VR ve AR teknolojilerini birleştirerek geliştirilebilir. Yapay zeka teknolojisi ile donatılmış ve farklı ortamlarda farklı amaçlarla kullanılabilen senaryolar içeren oyunlar oyunlaştırmanın temelini oluşturur. Bu uygulamalar daha gerçekçi olmak için VR, AR teknolojileri tarafından desteklenmektedir. Operasyonel bir ortamda olması öngörülen senaryolar, oyunlaştırma teknolojileri ile deneyimlenir. Simülasyonları kullanarak, senaryolardaki artırılmış gerçeklik sistemleri gerçeği ve etkinliği arttırır. Oyunlaştırma teknolojisi sayesinde, sondaj ortamının maliyetleri azalır ve askeri yetenekler hızlı ve etkili bir şekilde geliştirilir.

Oyunlaştırma, oyunun özelliklerini oyun dışı alana uyarlar ve davranış, sorumluluk ve görevin birey tarafından içselleştirilmesine katkıda bulunur. Burada öğrenilen oyun değil, oyundan elde edilen kazanımlar. Oyunlaştırma insan ve bağlam yönelimlidir. Bu nedenle, sürekli olarak insan faktörüne ve bağlamın yapısına göre uyarlanmaktadır. Uyarlama sırasında yapay zeka, VR ve AR teknolojileri kullanılır. Oyunlaştırma uygulamalarında yapay zekanın kullanılması, hızlı karar alma ve çözüm yaratmaya katkıda bulunur. Yapay zeka oyunu geliştirir, sistemi geliştirir, kararlar alır ve üstün analiz yeteneği sunar. Yapay zeka teknolojilerinin oyunlaştırma sistemine katkısının, kullanım alanlarının çeşitlendirilmesiyle artacağı öngörülmektedir.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

Herhangi bir augmented reality projeniz varsa, artırılmış gerçeklik ajansı nsocial'a bir e-posta bırakın.