Loading

mimaride artırılmış gerçeklik

mimari ve inşaat sektörü artırılmış gerçeklik teknolojileri

Artırılmış gerçeklik donanım ve yazılımındaki ilerlemeler, mimarlık alanındaki uygulamaların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Artırılmış gerçeklik teknolojisindeki ilerlemeler ile mimari görselleştirme ve tasarım süreçlerinde ileri seviyelere ulaşılabileceği öngörülmektedir. Mimari alanı birçok konum, konum ve üç boyutlu görselleştirme bilgisine ihtiyaç duyar. Geometrik ve mimari bilginin desteği ile inşa edilmesi planlanan bir bina, inşa edilmesi amaçlananda artırılmış gerçeklik yoluyla 3D / 3D'ye yansıtılabilir. İç mimari alanındaki artırılmış gerçekliği aynı geometrik ve mimari teknikle 3D olarak kullanmak da mümkündür. Artırılmış gerçeklikten elde edilen dijital bilgileri verimli kullanmak için, gerçeğe en yakın hissettiren görselleştirme platformları tercih edilmelidir. Bu, mevcut uygulamaları ve platformları araştırarak mümkündür.

Mimarlar ve İnşaat Mühendisleri için Artırılmış Gerçeklik

Yeni bir tasarımı müşteriye anlatmaya çalışmak zor olabilir. Birçok mimar, 2D planlar oluşturmaktan tasarımlarının 3D modellerini oluşturmaya geçmiştir. Bu, artırılmış gerçeklikle mükemmel bir uyum içinde çalışır, çünkü bu modeller tam potansiyellerinde kullanılabilir. Diğerleri, bir modeli bilgisayar ekranında görüntülemenin, artırılmış gerçeklikle görüntülemekle aynı etkiye sahip olduğunu iddia edebilir. Artırılmış gerçekliği kullanmanın en büyük yararı, kişiye bir bilgisayar monitöründe mümkün olmayan bir ölçek hissi vermesidir. AR kullanırken, müşteri binanın içinde tam ölçekte kalabilir. Yukarı bakabilir ve tavanın ne kadar yüksek olduğunu görebilirler. Sol ve sağ görünebilir ve bir odanın ne kadar büyük olduğunu hissedebilirler. Bir binadan akış hissi göstermeye çalışan mimarlar için AR bunu yapmak için mükemmel bir teknolojidir. Ardından mimar, daha büyük bir ölçek duygusu eklemek için modele mobilya ekleyebilir. Müşteri, mobilyaların etrafında fiziksel olarak dolaşabilir ve alanın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir. Bu, küçük bir maliyetle nihai müşteri deneyimidir. Herhangi bir müşteriye, inşa edilmeden önce, sitesi üzerinden bir gezinti yapamazsınız.

mimaride artırılmış gerçeklik. mimaride ar.

Aynı fikir, tasarımlarını bir müşteriye anlatmaya çalışan peyzaj mimarları için de geçerlidir. Peyzaj mimarları artık önerilen tasarımın 3D modelini oluşturabilir ve daha sonra müşterinin üzerine gelebilir. Bitkilerin alanları nasıl gölgelediğini, bahçenin her bir parçasının bir sonrakine nasıl aktığını, sahada herhangi bir fiziksel çalışma yapmadan bir havuz veya barbekünün nasıl oturduğunu anlayabilirler. Bu kullanım durumlarının her ikisinde de AR, müşterinin mimarın çözümünü daha önce hiç olmadığı şekilde anlamasını sağlamak için kullanılır. Bu teknolojiyi kullanarak müşteri, tasarımı gerçekten anlamaya dayalı eğitimli yorumlar ve istekler yapabilir. AR, her gün 2D planları okuyan mimar ile yılda bir kez gören müşteri arasındaki teknik iletişim engelini yıkıyor.

Mimari Pazarlama

AR hakkında tanıtmak istemediğim yönlerden biri "havalı" olmasıdır. Birçok insan AR'yi gerçek ticari değeri olmayan havalı bir numara olarak görüyor. Bununla birlikte, AR kullanımı hala inanılmaz bir deneyim. Kişisel deneyiminizden, müşterilerinizin AR'deki evlerinde yürüyüşe çıktıklarında, sersemlediklerini biliyoruz. Yaşadıklarına inanamıyorlar çünkü bu gerçekten büyülü bir teknoloji. Bu deneyim bu insanlar üzerinde o kadar etkilidir ki, geleneksel bir 3D modeli veya bir dizi 2D planı görüntülemek yerine arkadaşlarıyla konuşma olasılığı daha yüksektir. Hepimizin bildiği gibi, sosyal medya yoluyla ağızdan ağza çok hızlı yayılabilir ve bir işletme için en değerli pazarlama kanallarından biridir.

Deneysel Pazarlama

AR deneyimini kullanmak müşterinin tasarım sürecine daha fazla dahil olmasını sağlar. Bir müşteri toplantısı için oturma ve 2B planları üzerinden konuşma, müşteriyi siteye götürme ve onlara fiziksel bir adım atma yöntemlerini karşılaştırın. Bu, bu süreci tek boyutlu bir konuşmadan, bilgili iki kişi arasındaki bir tartışmaya çevirerek müşterinin projeye daha fazla katılımı ve yatırımıyla sonuçlanır. Aynı ilke topluluk istişareleri için de geçerlidir. VR teknolojisini kullanmanın büyük projelerde topluluk görüşlerini etkileyebileceği ve insanların sadece tek bir projeyi gerçekten anlamalarına izin verilebileceği kanıtlanmıştır. Önceki makalemde daha ayrıntılı olarak düşünüyorum ve AR için aynı olacak. Mimarlık profesyonelleri ve dünyanın geri kalanı arasındaki teknik engeli kırın ve insanlar sizi bunun için sevecekler. Teknik profesyoneller olarak mimarlar tasarım satıyor. Bu tasarımları daha iyi satmak için AR, geçmişine bakılmaksızın herkesin bir tasarımı anlamasına izin verebilir. Artırılmış gerçekliğin mimaride kullanımı ile ilgili birçok uygulama vardır. Bunların öne çıkanları şu şekildedir;

Fibrasa Bağlantı Projesi: Vitória'daki Königsberger Vannucchi Architects, Rossi Fibrasa, Espírito Santo tarafından tasarlanan bağlantı projesine Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en büyük marka unvanı verildi. Sanal gerçeklik unsurları ve entegre teknoloji ile yaratılan binanın artırılmış gerçeklik lansmanı yenilikçi bir şekilde kullanılmıştır. Fibrasa Connection projesi sayesinde müşteriler ve potansiyel alıcılar binayı inşa edilmeden önce görme fırsatı buldular.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.

İsterseniz, Artırılmış Gerçeklik şirketi Nsocial olarak geliştirilen artırılmış gerçeklik uygulamalarımızı deneyimleyebilirsiniz.