Loading

bankacılıkta artırılmış gerçeklik. bankacılık augmented reality.

interaktif bankacılık dijital dönüşüm bankacılık artırılmış gerçeklik

Yapay zeka sohbet botları, blockchain teknolojisi ve en önemlisi artırılmış gerçeklik, artırılmış gerçeklik teknolojisi gibi yeni teknolojiler de bankacılık sektörüne kolayca adapte oldu. Artırılmış Gerçeklik (AR), Sanal Gerçeklik (VR) ve Karma Gerçeklik (MR), sensörler, büyük veri, bulut, yapay zeka (AI) ve giyilebilir cihazları birleştiren yazılım ve içerik için temel oluşturur. Yeni nesil dijital bankacılık uygulamaları hakkında son derece iddialı olan teknolojilerden biri, augmented reality, yani artırılmış gerçeklik.

Bankacılık uygulamaları, yüz tarama, QR kodu, para çekme ve ödeme gibi birçok teknoloji sunar. Artırılmış gerçeklik, bankacılık uygulamalarına entegre edilebildiği gibi, Google artırılmış gerçeklik arama sonuçları google AR veya herhangi bir uygulama gerektirmeden kamerayı açarak tarayıcı tarafından çalışan webar ile projeler geliştirilebilir.

Google artırılmış gerçeklik destekli arama sonuçları ile bankacılık deneyimi oluşturacağımız bölüme geldik. Akışı kısaca özetleyelim:

bankacılıkta ar

1) Müşterinin talebi: Kredi kartı veya kredi gibi bankacılık ürünlerine başvurmak. Banka tarafı gereksinimi: Kredi veya kredi kartı gibi bankacılık ürünlerine ihtiyaç duyan müşterilere / potansiyel müşterilere ulaşmak.

2) Müşteri tarafında araştırma süreci: Google arama motoruna ihtiyaç duyan bankacılık ürününü yazmak ve en uygun ürünü bulmak. Banka tarafında ihtiyaç: Google ile ilgili bankacılık ürünleriyle ilgili anahtar kelimelerden önce gelmek ve müşterinin kendi sitesine erişmesini sağlamak.

3) Müşteri tarafında değerlendirme ve tarama süreci: En unutulmaz teklif kimdi? Kim farklı? Banka gereksinimi: Google Augmented Reality arama sonuçları sayesinde, kredi veya kredi kartı yazıldığında, herhangi bir uygulama olmadan müşterilerin ortamını taşıyabilir ve farklılaştırabilirsem, URL'ye bağlı snippet'lerle ekrana düşen parayla ve sunduğumuz teklif düğmeleri ile parayı yukarıdan düştüğümde sunuyoruz. Müşteri deneyimini vererek çevrimiçi teklifler alabilirim. Bu nedenle, daha önce yapılmayan müşteri algısını farklılaştırıyorum.

Bankacılıkta artırılmış gerçeklik teknolojisi ile müşterilerine kredi teklifleri sunmak isteyen bankalar hazırladığımız ürünümüzle artırılmış gerçeklik ile kredi tekliflerini sunabiliyor ve harekete geçirici mesajlar ile kredi bilgilerini alabiliyorlar! burada deneyin! İsterseniz, kredi kartınızı bankacılık uygulamanız veya webAR veya tarayıcı tabanlı artırılmış gerçeklik teknolojisi ile tarayabilir ve harcama ve limitinizi deneyimleyebilirsiniz.

bankacılıkta artırılmış gerçeklik nasıl kullanılır?Artırılmış Gerçeklik teknolojisinin çok basit bir şekilde uygulanması, Kony DBX, Halifax ve Avustralya Commonwealth Bank gibi bankaların tüketicilerin yakındaki şubeleri ve ATM'leri bulmasına yardımcı olmak için AR uygulamaları geliştirdi. Şehirde gezinirken ve akıllı telefon ekranına bakarken, kullanıcı gerçek zamanlı bilgileri görebilir veya mesafe ve ek ayrıntılar dahil en yakın yerlerde randevu alabilir.

Kredi kartları, artırılmış gerçeklikle buluşan bir başka bankacılık ürünüdür. Masterpass ve Kimlik Kontrolü Mobil teknolojilerini birleştiren Mastercard, artırılmış gerçeklikle alışveriş yapma fırsatı sunuyor. Kendi Masterpass ve Kimlik Kontrolü Mobil teknolojilerini birleştiren Mastercard, artırılmış gerçeklik deneyimini retina kimlik doğrulamasıyla duyurdu. Mastercard, projesinin bir parçası olarak, mobil cihazlarda artırılmış gerçeklik deneyimi sunarak, gerçek tüketiciler için geliştirilmiş yüksek güvenlikli bir alışveriş deneyimi sağlamayı amaçlayarak, gerçek görüntüleri sanal gerçeklikle oluşturulan fotogerçekçi görüntülerle birleştirerek olağanüstü bir alışveriş deneyimi sağlamayı amaçlamaktadır. Kullanıcılar, mobil cihazlarında gerçek dünya görüntüsünün üzerine yerleştirilmiş sanal görüntülerle üst düzey bir alışveriş deneyimine sahip olacaklar.

Mastercard tarafından iletilen bilgilere göre, sunulan artırılmış gerçeklik teknolojisi yalnızca ürünün gerçek dünya imajı ile ilgili değildir. Müşterilerin satın almak istedikleri ürünle ilgili ayrıntılı bilgilerin sunulacağı bir arayüz hazırlayan Mastercard, internete bağlı akıllı mobil cihazlar aracılığıyla ürün hakkında birçok ilginç bilgi görüntüleyecek. Fiziksel konumda bulunmayan ek seçenekleri müşteriye aktaran Mastercard teknolojisi, diğer kullanıcıların deneyimlerinden oluşan ek bilgiler de sunacaktır.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi turistlere birçok avantaj sunuyor:

1- Turistlere karar verme sürecinde yardımcı olmak,

2- İçerik bulmak için daha az çaba sarf etmek,

3- Mekansal endeksellik gücü sağlar. (kullanıcılara aktarılan bilgi ihtiyacını azaltır),

4 - daha düşük fiziksel efor ve daha fazla güvenlik sağlar

5- Görünmez özellikler hakkında bilgi verir,

6- Görsel dikkat doğrudan dikkat çeker.

Seyahat endüstrisi tamamen özel deneyimler üretmekle ilgilidir ve AR teknolojisi ile bunun turizmi oldukça olumlu etkilemesi beklenmektedir. Artırılmış Gerçekliğin hem son müşteriler hem de turizm endüstrisi için nasıl değer sağladığına dair güncel bir liste.

Müşteri ürünü satın almaya karar verdikten sonra, kullanıcının Masterpass hesabına retina kimlik doğrulaması ile ulaşılır. Müşteri, Masterpass cüzdanına bağlı kredi kartlarından istediklerini seçerek ödeme yapabilecektir. Ürün veya hizmetin niteliğine bağlı olarak, müşteri onu hemen alabilir veya isterse belirli bir adrese teslim talebinde bulunabilir.

Müşterinin isteğine göre farklı biyometrik kimlik doğrulama seçenekleri kullanılabilir.

Kısacası, bankacılık sektörü artık artırılmış gerçeklik teknolojisini daha sık telaffuz edecek. Bankanız için artırılmış gerçeklik teknolojisini yakalamak istiyorsanız, artırılmış gerçeklik şirketi Nsocial ile iletişime geçebilirsiniz.

interaktif bankacılık dijital dönüşüm

Bankacılık sektörü, tüm sektörler arasında dijital dönüşüme en yakın duran sektörlerin başında gelmektedir. Bu nedenle yeni teknolojiler açısından özellikle de blockchain teknolojisi çerçevesinde toplanan yeni bir finans öngörüsü; bankaların dijital dönüşümde yavaş kaldıklarını ve bu hızın önümüzdeki zamanlarda artması gerekliliğine işaret ediyor. Yeni ileri teknolojiler, bankaların kişiselleştirilmiş, yenilikçi tekliflerle müşterilerin katılımını güçlendirmelerini sağlayacak kapıları açıyor. Sektör zaten hali hazırda mobil uygulamalar, kaydırmalı kartlar, ATM’ler, temassız kartlar ve sensörler ile IoT’den çoktan yararlanmaya başladı bile. Dijital dünya içerisinde çalışan bankalar, maliyetlerini azaltıyor ve süreçlerini oldukça kolaylaştırıyor. Bu durum uçtan uca entegrasyonu kapsarken aynı zamanda daha kusursuz ve ilgi çekici bir müşteri deneyimi sunmaya da yardımcı oluyor. Ayrıca blockchain ve yapay zeka gibi yeni dijital teknolojilerle daha fazla iş dönüşümüne fayda sağlıyorlar.

ar şirketi nsocial ne yapar? augmented reality ajansı nsocial ne yapar?

Artırılmış gerçeklik ajansı; bir hikaye anlatım ve deneyim ajansıdır. Markalar veya kurumlar, mevcut veya yeni ürünlerini logolarından hedef kitlelerine etkileşimli olarak iletmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı, ek bir ekipmana ihtiyaç duymadan, akıllı cihazların kameralarını kullanarak "hikaye anlatımı" ilkesini benimseyerek görüntü işleme, yani görüntü işleme teknolojisi ve 3D Animasyon teknolojileri ile etkileşime giriyor. daha da etkileşimli bir deneyim talep edilirse, “Oyunlaştırma” yazılımı ile deneyim en üst düzeye çıkarılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

artırılmış gerçeklik ajansı nedir? ar şirketi nedir?

artırılmış gerçeklik ajansı, ar ajansı veya ar şirketi, markalar ve tüketiciler, marka için unutulmaz bir deneyim sunar; iletişim kurmak istedikleri proje, müşterileri ve potansiyel müşterileri akılda tutmak için unutulmaz pazarlama deneyimi ile işlenmiştir. bu, tüketicinin güven verici, yenilikçi, yaratıcı ve teknolojik gibi olumlu algılamalar yaratmasına neden olur.

kameralarda görüntülenen şeklin yansıması olarak artırılmış gerçeklik nedir sorusuna cevap verebiliriz. ar, akıllı cihazlarınızın veya herhangi bir nesnenin bilgi, içerik, anket veya fotoğraf, resim gibi görseller gibi, ekranda daha etkilesim ile anime edilmesidir. Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun ekranı aracılığıyla, gerçek hayatın gerçekleşmediği bir an göreceksiniz.

bugün, markalar veya kurumlar; AR deneyimiyle hedef kitlelerine ürünlerini / hizmetlerini sunan artırılmış gerçeklik şirketi ya da artırılmış gerçeklik ajansları ile çalışıyorlar. markalar doğal olarak, bir artırılmış gerçeklik ajansı seçimi olarak deneyimleriyle rakiplerinden farklı olan ar ajanslarını tercih ediyor.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial hangi noktalarla farklılaştırır?

2012 doğumlu augmented reality ajansı Nsocial, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Özbekistan, Katar, Suudi Arabistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren küresel olarak zenginleştirilmiş deneysel bir ajans. artırılmış gerçeklik ajansı nsocial ve ar şirketi olarak, webAR , google artırılmış gerçeklik arama sonuçları , canlı trafik verileri ve ar uygulama geliştirme ve instagram filtresi geliştiririz. İnşaat ve Emlak, Perakende, Lojistik, Enerji, Turizm, Spor, Belediyeler ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama gibi sektörlerde projeler yaratırız.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial'ın farkı, yaratıcı içeriklerinin ve marka öykülerinin artırılmış gerçeklik trendlerini takip ederek geliştirdiği teknolojilerinin eşsiz birleşimidir. Bir yandan markanızın veya ürününüzün geçmişiyle verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan ürün veya hizmetinizi ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımıyla farklılaştırıyoruz. Kısacası, hedef kitleniz üzerinde bir WoW etkisi yaratıyoruz. özet olarak, artırılmış gerçeklik şirketi nsocial deneyimi zenginleştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality ajansı Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.

Hanımlar. beyler. artırılmış gerçeklik hikayemizi ve bunu tüm şirket içi ekiple nasıl yaptığımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Herhangi bir augmented reality projeniz varsa, ar ajansı nsocial'a bir e-posta bırakın.