Loading

destinasyon pazarlamada 360 derece videonun rolü. turizm pazarlamasında vr'nin rolü.

360 derece video çekimi destinasyon pazarlaması

destinasyon pazarlama belirli bir yer için turizm reklamıdır. destinasyon pazarlama yani turizm pazarlama ziyaretçi sayısını artırmak amacıyla bir destinasyonu (şehir, bölge, ülke) tanıtan bir pazarlama türüdür. Ürünlerin dağıtım kanalları aracılığıyla müşterilere teslim edildiği ürün pazarlamasından farklı olarak, destinasyon pazarlamasında turistler seyahat etmektedir. 360 derece video çekimi, etkili destinasyon pazarlama kampanyası için mükemmel bir deneysel bileşendir.

360 derece video çekimi ve vr, destinasyon ile turizm işletmelerini bir pazarlama stratejisi olarak açıkça artırabilir.

seyahat endüstrisi meşhur eldiveni sanal gerçekliktir çünkü marka sahiplerinin hizmetlerini potansiyel müşterilere gözlerinin hemen önünde sunmalarını sağlar. 360 video pazarlama ve vr pazarlama, kullanıcıların doğrudan destinasyona bağlanarak sürükleyici bir deneyime sahip olmalarını sağlayarak şehirlere ve ülkelere değerli avantajlar sağlar. Bu sürükleyici deneyim, şehrin üzerinde bir balonda uçmaktan, 360 derece video ile bir eski şehir turuna çıkmaya veya şehir veya ülkeyi tarih, doğa, kültür vb. Kavramlara bölmeye kadar her şey olabilir. sanal gerçeklik videosu ile keyifli bir deneyim.

360 video pazarlamanın temel bileşenleri: ilham, katılım, etki - dünyanın önde gelen şehirlerinin 360 video ile inanılmaz vr pazarlama deneyimleri yaratmasının nedenlerinden sadece birkaçı.

seyahat ve turizm endüstrisi, müşteri deneyimini geliştirmek ve katılımları en üst düzeye çıkarmak için bu 360 derece video çekim teknolojisini kullanmaya başladı.

destinasyon pazarlama için 360 video çekiminin avantajları

360 video çekimi, olası destinasyonlar / cazibe merkezleri ile müşterileri etkili bir şekilde etkileşime sokar.

360 derece video ile şehir benimsenerek marka değerini ve bilinirliğini artırır.

360 derece video, potansiyel ziyaretçileri aldıkları içerik konusunda seyahatlerini daha tutarlı hale getirir.

360 derece video, potansiyel gezginlerin rezervasyon yapmadan önce şehri ya da ülkeyi keşfetmelerine olanak tanır. şehrinizin veya ülkenizin doğasından, tarihinden, kültüründen veya daha fazlasından ilham alabilirler. şehrinize veya ülkenize gelmeyi düşünebilirler.

360 derece şehir videosu veya 360 derece ülke videosu, insanların istedikleri zaman bulundukları yerden gelmeden önce şehri ya da ülkeyi ziyaret etmelerini sağlar. şehri 360 derece video olarak keşfedecekler ve uçak bileti almayı ve otel rezervasyonu yapmayı düşünecekler.

360 derece şehir videosu veya 360 derece ülke videosu fuarlarda ve etkinliklerde deneysel pazarlama için büyük bir değerdir.

şehir 360 derece videosu veya ülke 360 derece videosu, destinasyonun, şehrin veya ülkenin sosyal medya platformlarında yayınlandığında sosyalleştiriyor. Böylece destinasyon, şehir, ülke milyonlarca sosyal medya kullanıcısına ulaşabilecek.

Elbette, 360 derece video çekim içeriği yayınlanmaya ve turizm bakanlığının veya belediyenin veya turizm kurullarının web sitelerinin webVR yerleştirilmesi olarak web sitelerine yerleştirilmeye hazırdır.

interaktif destinasyon pazarlama ve 360 derece video çekimi, Gezginlere seyahat öncesi deneyim sunar.

360 vr video, turistlere seyahat öncesi deneyim, destinasyon boyunca sürükleyici bir yolculuğa çıkma fırsatı verir.

ilham verici 360 video prodüksiyonu hikaye anlatma gibi olabilir, çünkü kullanıcı istenen ilgi çekici yerleri ziyaret edebilir ve geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinebilir, havadan balon turu veya eski kentte 360 adım ilerleyebilir. Sanal gerçeklik videoları her türlü geliştirebilir - kullanıcılar için site deneyimleri dolayısıyla hedef pazarlamanın giderek artan bir şekilde nihai pazarlama aracı haline gelmeleri anlaşılabilir.

gezginlerin ülke veya şehrin değerlerini keşfedebileceği ve katılabilecekleri tüm etkinliklere göz atabilecekleri deneysel bir seyahat öncesi deneyim oluşturun.

ayrıca, 360 derece video teknolojisi ve sanal gerçeklik yani vr teknolojisi kullanarak, şehrinizin tanıtım filmini bir kamyon ile roadshow a dönüştürebilirsiniz. Bu kamyon, şehrinizi henüz ziyaret etmemiş kişilerin şehirlerine ya da ülkelerine giderek, şehri kendilerine getirir. Böylece şehrinizi kişiler, yerinde deneyimlemiş gibi hissederler ve ilk uygun fırsatta gerçekten şehrinizi deneyimlemeye gelmeyi planlamaya başlayabilirler. Biz buna vr roadshow diyoruz.

sosyal medya ve 360 derece video

360 video, içerik pazarlaması için mükemmel bir araçtır. milyonlarca insanın erişimini artırmak için çok dilli infografikler ile 360 video prodüksiyonunu destekleyin. 360 derece video ve vr sanal gerçeklik aracılığıyla içerik pazarlaması, akıllı telefonlardan, webVR'den veya vr gözlüklerinden potansiyel ziyaretçilere bir şehir veya ülke sunmak için devrim niteliğinde bir yoldur. Maksimum erişim ve etkileşim için sosyal medya sitelerinde 360 video prodüksiyonu paylaşılmalıdır. Takipçilerinizin deneyimi sürdürebileceği veya deneyimleyebileceği yerlerde içeriğinizin mümkün olduğunca ilgi çekici olması gerektiğini unutmayın.

turizm 360 derece video

yukarıdakilerin bir özeti olarak, vr video yani 360 derece video, insanların "oraya gitmeden önce keşfet" pazarlama stratejisi gibi çevreleriyle etkileşime girmesini sağlar. pazarlama videonuzu 360 derece VR pazarlama videosu olarak oluşturmak için biraz zaman ve para harcayarak, hedefinizin ziyaretçilerini gerçek anlamda artırmanıza yardımcı olacaksınız. Uçak bileti almaya başlayacak ve otel rezervasyonu yapmaya başlayacaklar ve şehre veya ülkeye geldiklerinde restoranlarda, müzeleri vs ziyaret edecekler.

keza, oteller de 360 derece video tanıtım filmi çektirerek, deneyimsel pazarlama etkinliklerini sosyal medya, otel rezervasyon siteleri ya da kendi web sitelerinde potansiyel ziyaretçilerine erişebilirler. Boylece konuklar, otele gelmeden, nelerle karşılacaklarını, otelin lokasyonu, tesis özelliklerini vs birebir deneyimleyebilirler. Aşağıda, turistin gözünden hem şehir hem de hem de oteli tanıtan 360 derece video çekimimizi sizlerle paylaşmak istedik.

şehir 360 derece video. interaktif destinasyon pazarlama. destinasyon pazarlama dijitalleşme

belediyecilikte 360 derece video kullanimi ya da turizmde 360 derece video çekimi, şehir 360 derece video çekimi kavramları aslında iç içe geçen ve mekanizmada desteklenen zincirler. şehrin tarih, kültürü ve 360 derece video çekim teknolojisi bir araya gelir, sosyal medya ve dijital platformlarda milyonlarca kişiye şehri ya da ülkeyi eriştirir. Aşağıda, Fatih Belediyesi için 87 tarihi lokasyonu ve restore edilmiş hali ile anlattık.

360 derece video çekimi ve vr roadshow ile destinasyon pazarlaması olarak yaratıcı bir seyahat öncesi deneyim oluşturmak istiyorsanız ya da şehriniz için 360 derece video çekimi yani vr video çekimi ile vr içeriği oluşturarak potansiyel misafirleriniz için bir kampanya oluşturun. Bunu yapmanız için 360 derece video çekim ajansı nsocial'a e-mail göndermeniz yeterli!