Loading

Sporda Sanal Gerçeklik Kullanımı. 360 Derece Video Çekimi ve Taraftar Etkileşimi. Experience Žalgiris Yourself!

360 Derece Video Çekimi ve Taraftar Etkileşimi ve Sporda Sanal Gerçeklik Kullanımı.

Sanal Gerçeklik Firması yani VR ajansı Nsocial, sporda 360 derece video çekimi ve sporda sanal gerçeklik deneyimin nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden birini hazırladı.

Spor artık yalnızca belirli bir süre izlediğiniz bir spor oyunundan çok farklı. X / Y / Z ve Alpha Jenerasyonlarından oluşan ve taraftar kitlelerinin çoğunluğu oluşturan jenerasyonlar; hayatlarının çoğunu akıllı telefonlara ve sosyal medyaya, ve özellikle sanal gerçeklik, 360 derece video çekimi gibi deneyimsel mecralara harcıyorlar.

Bu nedenle, spor takımları ve spor ekonomisi Sporda Sanal Gerçeklik Kullanımı ile taraftar etkileşimini düşünerek, küresel olarak kitlelerini büyütmeye, daha fazla insana ulaşmaya, ulaştıkları insanları salonlara / stadyumlara getirmeye, takımlarını bilet veya kombinasyonlarla izlemeye ve hatta maçtan sonra kulüp mağazalarından alışveriş yapmaya yönlendirmeye çalışıyorlar.

Ayrıca, 360 derece VR videolar; kulüpler için yeni bir sponsorluk bulma kaynağıdır. Sporda sanal gerçeklik kullanımı ile Bir sponsor; 360 Derece Video Çekimi ve Taraftar Etkileşimi veya 360 derece video çekimi ile sunulan ürün yerleştirme yöntemi ile ürün yerleştirme tekniği ile deneyimin çekilebilir.

Sporda Sanal Gerçeklik Kullanımı ile 360 Derece Video Çekimi ve Taraftar Etkileşimi; reklamverenler için yeni ve yenilikçi bir ortam ve hedeflemek istedikleri kitlelere ulaşmak için yepyeni bir deneyim sunar.

sporda VR teknolojisinin kullanımı, sporda 360 derece video çekimi, spor pazarlaması, sanal gerçeklik teknolojisinin pazarlamaya etkisi hakkında Žalgiris Kaunas ile temasa geçtik ve VR Video Çekimi Teknolojisini çeşitli pazarlama projelerinde kullanabileceğimiz konseptler ile içerik serisi geliştirdik.

zalgiris kaunas 360 video vr sports marketing 360 video experience zalgiris yourself

Experience Žalgiris Yourself! Žalgiris Kaunas 360 Derece Video Çekimi ve Taraftar Etkileşimi ProjesiLitvanya ve Avrupa'nın en önemli basketbol kulübü Žalgiris Kaunas için 360 derece video çekimi ile içerik dizisi oluşturduk. 360 derece video çekimi içerisik serisinden oluşan dizide 360 derece Taraftar Deneyimi, VIP Deneyimi ve Sahne Arkası Deneyimi vardı ve bunları hem sosyal medyada hem de VR fuarlarında ve etkinliklerinde deneyimledik.

Experience Žalgiris Yourself! projemiz Sporda Sanal Gerçeklik kullanımı için harika bir örnek. 360 derece video çekimi ile Sporda Sanal Gerçeklik Kullanımı ve Taraftar Etkileşimi içerik serisinde Taraftar Gözünden Maç Günü deneyimi projesi, taraftarın gözünde tam bir maç günü deneyimiyle ilgiliydi. 360 derece video çekimi ile Sporda Sanal Gerçeklik Kullanımı ve Taraftar Etkileşimi içerik serisinde VIP Deneyimi, arenanın VIP bölümlerini hedef alıyordu ve VIP hayranlarının aktivitelerinde kullanıyordu. 360 derece video çekimi ile Sporda Sanal Gerçeklik Kullanımı ve Taraftar Etkileşimi içerik serisinde Sahne Arkası, soyunma odası veya antrenman kortu gibi özel alanları normal hayatta göremeyen Žalgiris hayranlarını da hedef alıyordu! Bütün içerik serilerinde amaç; hedef kitle olarak segmentlenen taraftarlar ile taraftar etkileşimi yaratmak ve deneyim sunmak.

Sporda Sanal Gerçeklik Kullanımı ve 360 derece video çekimi ile oluşturduğumuz içerik serisi ile Žalgiris Kaunas, kulüp ve Žalgirio Arena'yı farklı ülkelere, dikey olarak hazırlanmış VR Video çekimi içeriğine sahip farklı hedef kitlelerine iletti ve deneyimletti. Böylece, Kaunas'a gitmeden şampiyon takımı ve basketbol salonu bulundukları yerden 360 derece VR Video çekimi kitleler deneyimleyebildi. Ekip, neredeyse her gün ev ve konser, buz hokeyi, sürüklenme, fuarlar gibi bir etkinlik takvimi olan Žalgirio Arena'yı tanıttı ve kombine satışlarını artırmak için interaktif bir şekilde deneyimsel pazarlama faaliyetlerini 360 derece video çekimi ile gerçekleştirdi. Sporda Sanal Gerçeklik Kullanımı ve 360 derece video çekimi ile oluşturduğumuz VR Video Çekimi içerik serisi ile kitleler; Žalgiris Kaunas ve Žalgirio Arena VIP Localar, courtside koltuklar, soyunma odası, antrenman kortu gibi oyuncuların ve takımın haricinde hiç kimsenin girmesine izin verilmeyen özel ilgi alanlarını deneyimledi.Sporda Sanal Gerçeklik Kullanımı ve 360 derece video çekimi ile hazırlanan Experience Žalgiris Yourself! projemizin sonuçlar? 360 VR videolarımızla Žalgiris Kaunas ve Žalgirio Arena hem fuarlarda hem de etkinliklerde hem de YouTube'da ve Facebook sosyal medya platformlarında hem de Web sitesinde toplam 4.831.633 kişiye ulaştı. Farklı pazarlardan bir araya gelen bireysel hayran sayısı% 43 artarken, VIP Loca'nın yıllık doluluk oranı% 68'den% 96'ya ulaştı. Elbette, hayranların gözünde Sporda Sanal Gerçeklik Kullanımı ve 360 derece video çekimi ile hazırlanan Experience Žalgiris Yourself! projesi ile edinilen yenilikçi görüntü ekstra itibar getirdi.

Sanal Gerçeklik Spor Pazarlamasında Nasıl Kullanılır? 360 Derece Video Çekimi ile Spor Takımları ve Stadyumlar

Sporda sanal gerçeklik nasıl kullanılır derseniz, favori takımınızın yıldız oyuncusuyla 360 derece video çekimi ile 24 saat geçirebilirsiniz, maç biletinizi satın almadan önce yerinizi 360 derece sanal tur ile gezebilirsiniz ve tribünde sahayi 360 derece görebileceğiniz açıya karar sanal tur teknolojisi ile karar verebilirsiniz. Hangi tribün satın alacağınızı değerlendirin, takımınızın geçmişini 360 derece video çekimi ile izleyebilirsiniz. Üstelik bunu VR Gözlük olmadan da yapabilirsiniz. İsterseniz, kulübünüz tarafından hazırlanan 360 derece VR video çekimi içeriğinizi kulübünüzün sosyal medya hesaplarından paylaşabilirsiniz, böylece takipçilerinize kulübünüzün ne kadar yenilikçi olduğunu gururla söyleyebilir ve Sporda sanal gerçeklik nasıl kullanılır konusunda örnek bir projeye imza atabilirsiniz.

vr sports marketing 360 video experience zalgiris yourself


vr sports marketing zalgiris kaunas 360 video experience zalgiris yourself


Žalgiris Kaunas gibi, kulüpler yeni deneysel pazarlama kampanyaları bile yapıyor ve sporda sanal gerçeklik ve 360 VR video kullanarak hedef kitlelere odaklanıyor., hayran deneyimi 360 derece VR videosu kulüp ve arenayı tanıtmak için Litvanya'daki tüm üniversiteleri ve kolejları ziyaret etti.