Loading

artırılmış gerçeklik platformları sparkAR, vuforia ve webAR

artırılmış gerçeklik (ar) platformları

markalar yapay zeka, makine ve nesneler için verilerini dijital dönüşüm ve inovasyon süreçlerine uyum sağlamak üzere dönüştürürken, artırılmış gerçeklik teknolojisi ile dijital dünyada ürünler oluşturmalarını sağlıyorlar.

şimdi platformlara daha yakından bakacağız.

Vuforia

Vuforia 7 gerçek dünyadaki her sahneyi alabilir ve resimler gibi zemin veya düz yüzeylerin nerede olduğunu bulabilir. buna ek olarak, nesneler doğruluğu geçmişe göre daha iyi bir oranda belirleyebilir. örneğin, sokakta belirli bir araba modelini tanıyabilir. bir geliştirici, artırılmış bir gerçeklik uygulamasında bu arabanın üstünde oynamak için bir animasyon başlatabilir. bu şekilde, akıllı telefonunuzun kamerası veya AR gözlükleriyle bir araca baktığınızda, özellikler ve fiyat gibi ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

vuforia, iOS ve Google Play'e 475 milyondan fazla Vuforia destekli ar uygulaması yüklendi. artırılmış gerçekliğin liderlerinden biri olma unvanını taşıyan şirket. Vuforia, Unity altyapısını kullanarak artırılmış gerçeklik uygulamalarının geliştirilmesini sağlar.

Motorlu Araç Üreticileri için Vuforia Artırılmış Gerçeklik

bir milyondan fazla geliştirici, gelişmiş bilgi işlem, kalibre edilmiş performans ve platformlar arası erişim için Vuforia teknolojisini seçti. bu çözümü en yüksek deneyim oluşturma düzeyine getiren dört özellik:

• Rakipsiz hassasiyet

• Yaratıcı Güçlendirme

• Maksimum erişim

• Geliştirilmiş görüş

rakipsiz hassasiyet:

Vuforia Engine, çeşitli ortamlarda sağlam ve doğru AR deneyimi sunar.

yaratıcı güçlendirme:

Vuforia Engineer tarafından sunulan teknoloji, geliştiricilerin yeni veya mevcut uygulamalar için ücretsiz AR deneyimleri oluşturmalarına olanak tanır.

maksimum erişim:

akıllı cihazlarıyla, telefonlarıyla, tabletleriyle ve artırılmış gerçeklik gözlükleriyle dijital platformlarıyla uyumlu çalışmasını sağlar.

gelişmiş görüş:

Vuforia Engineer, görüntülerin 3D modellerini ve nesnelerin dinamik olarak tanınmasını sağlar.Vuforia Studio, IoT'den veri dönüştüren oldukça verimli ve kullanıcı dostu bir araçtır. Kullanıcıların akıllı bağlantılı bir dünyada artırılmış gerçeklik yoluyla ürünler oluşturmalarına, sunmalarına ve kullanmalarına olanak tanıyan kapsamlı bir deneyim yaratır.

Vuforia Studio, endüstriyel içerik oluşturucularına izin veren tek kod içermeyen tasarım oluşturma ortamıdır:

• Geliştirme maliyetleri azaltılabilir, tasarımlarınızı programlama olmadan hızlıca oluşturabilirsiniz.

• Bu çözüme entegre edilen araçlar, etkileşimli kullanıcı arayüzü bileşenleri sayesinde tasarımınızı oluşturma süresini hızlandırdığı için kolay ve hızlı bir şekilde verimlilik elde etmenizi sağlar.

• Mevcut 3D CAD dosyalarını ve animasyonlu dizileri kullanarak içerik oluşturmayı hızlandırır.

• Deneyimleri önizleyebilir ve tek bir tıklamayla yayınlayabilirsiniz.

• Uzunluk ve etiketler için özel stiller ve duruma dayalı tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olur.

• Yerleşik Javascript ile becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

• Desteklenen 3B dosya biçimleri: Creo View .pvz, .step, .iges, .stl, obj, .vrml ve DGN, SolidWorks, Filmbox, COLLADA, Autodesk Inventor.

Kullanıcı Vuforia Studio, dokunma özelliği ile 3D zenginlik ve IoT artırılmış gerçeklik deneyimleri (AR) sunuyor. Bu özellik sayesinde verimliliğin artırılmasına ve hata riski olmadan daha iyi ürünler oluşturulmasına yardımcı olur.

Vuforia Tebeşir; çalışanlarının uzmanlarıyla etkin bir şekilde bağlantı kurmasını ve gelişmiş gelişmiş gerçeklik teknolojisini kullanarak onlara uzak bir konumdan talimat vermelerini sağlayan yenilikçi bir iş çözümüdür. Teknik hizmetinizin verimliliğini ve etkinliğini her yerden ve her zaman artırabilirsiniz.

Vuforia Çizim ve IoT ve Artırılmış Gerçeklik, çalışanları uzmanlarıyla buluşturmak, işaretlenmiş detaylar hakkında net talimatlar sağlayarak zamandan tasarruf etmek ve böylece sorunu çözmek için doğru noktaya müdahale etmek için tasarlanmış bir dijital çözüm ortamıdır.

Vuforia Çizim, şirketleri desteklemek için kullanılan doğru veriler üzerinde harekete geçmek için yararlı bir araçtır. Ana özellikler:

• Kullanım Kolaylığı.

• Gelişmiş AR teknolojisi ve yüksek tanımlı video iletişimi.

• Çizim Yeteneği sayesinde işaretler nesnelere bağlı kalır.

• Hassas ve çok adımlı talimatlara erişim.

• İşletmenizde sınırsız çağrı.

• Kolay erişim uygulaması.

• iOS ve Android ile uyumluluk.

• Bulutta güvenli bir ağdaki özel iş çalışma grupları.

• Çalışma gruplarının yönetimi ve analizi.

• İşletmenizde sınırsız çağrı.

• Tek bir oturumun başlangıcı.

• İdari destek.

AR çalışmanızı Vuforia View ile görselleştirin

Vuforia View, kullanıcılarının cep telefonlarından, tabletlerinden ve dijital gözlüklerinden Artırılmış Gerçeklik (AR) deneyimlerine erişmesini ve bunları paylaşmasını sağlayan bir çözümdür. Vuforia View, ölçeklenebilir Artırılmış Gerçeklik deneyimleriyle hızlı bir tasarım ortamı olan Vuforia Studio'dan oluşturulan kullanıcı etkileşimleriyle ürünlerinizi dijital hale getirir ve çalışmanızı destekler.

Vuforia View size aşağıdaki kullanıcı etkileşimlerini sağlar:

Ücretsiz indirme, Google, Apple ve Windows uygulama mağazalarından kolay erişim.

Dijital ve fiziksel arasındaki köprüler:

Fiziksel dünya bağlamında, 3D grafikler açısından zengin dijital etkileşimler sağlar.

Endüstriyel IoT:

Gerçek zamanlı sensör verilerini ve diğer endüstriyel IoT kullanım durumlarındaki verileri kolayca görüntüler.

Birleştirilmiş Görüntüleyici:

Şirket genelinde cep telefonu, tablet ve dijital gözlüklerdeki tüm deneyimlerin uygulanmasına ve kullanılmasına izin verir. Bu bağlamda üretkenliğe önemli katkısı vardır.

Vuforia View, kullanıcılarının cep telefonlarından, tabletlerinden ve dijital gözlüklerinden Artırılmış Gerçeklik (AR) deneyimlerine erişmesini ve bunları paylaşmasını sağlayan bir çözümdür. Vuforia View, ölçeklenebilir Artırılmış Gerçeklik deneyimleriyle hızlı bir tasarım ortamı olan Vuforia Studio'dan oluşturulan kullanıcı etkileşimleriyle ürünlerinizi dijital hale getirir ve çalışmanızı destekler.

SparkAR

Markalar için instagram filtresi yapımı amacıyla kullanılan Spark AR, diğer yandan, Spark AR Studio tarafından Facebook ve Instagram için artırılmış gerçeklik efektleri oluşturmak üzere geliştirilmiş bir yazılımdır. Artırılmış gerçeklik temel olarak 3D nesnelerin akıllı telefonlar, tabletler veya Microsofts HoloLens veya Google Glass gibi artırılmış gerçeklik gözlükleri kullanılarak gerçek yaşam ortamımızda katmanlanabileceği anlamına gelir. Efektlerin çoğu, ön ve arka kamera kullanılarak herhangi bir yüz veya ortamda kullanılabilir. HoloLens veya Google Glass gibi cihazlar tıp veya mühendislik gibi alanlarda devrim yaratmayı amaçlarken, Spark AR artırılmış gerçekliği telefonlarımızdaki sosyal medya aracılığıyla erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Artık Facebook, herkesin Facebook ve Instagram'da AR efektlerini ücretsiz olarak kullanmasına ve sunmasına izin veriyor! Örneğin Kylie Jenner, rujunu tanıtmak için Kylie Cosmetics'in Instagram AR'sini kullandı. Milyonlarca kişiden oluşan bu filtre sayesinde marka, herkese kendi içeriğini kişiselleştirme ve oluşturma fırsatı sunarak yeni ürününü aynı anda birçok kişiye ulaştırdı ve tanıttı!

Spark AR Studio, Facebook tarafından, Facebook ve Instagram için artırılmış gerçeklik efektleri oluşturmak üzere geliştirilmiş bir yazılımdır. Arttırılmış gerçeklik temel olarak, akıllı telefonlar, tabletler veya Microsofts HoloLens veya Google Glass gibi artırılmış gerçeklik gözlükleri kullanılarak 3 boyutlu nesnelerin gerçek hayat ortamımız üzerinde katmanlanabileceği anlamına geliyor.

SparkAR'ı nasıl ve hangi alanlarda kullanabilirsiniz?

• Kampanyalar

• Ürün tanıtımları

• Marka duyuruları

• Etkinliğe katılım

• Sponsorluklar