Loading

apple artırılmış gerçeklik hedefleri. apple N421. apple N301. apple Garta. apple StarBoard.

apple'ın artırılmış gerçeklik hedefleri ve yaklaşımı.

San Francisco, Kaliforniya merkezli bir dijital haber platformu olan The Information'ın haberine göre Apple, VR / AR ekiplerinin daha önce düşünülenden daha büyük olduğunu gösteriyor. Başka bir deyişle, Apple, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik endüstrisinin artık ciddi bir şekilde geldiği anlamına geliyor. Bilgilere göre, Apple'ın 3 yıl içinde karma gerçeklik özelliklerine sahip bir VR / AR davlumbazı ve Artırılmış Gerçeklik gözlükleri çıkarması bekleniyor. Apple, AR gözlüklerine N421 kodunu verdi ve VR / AR başlığının N301 kodunu verdiğini açıkladı.

apple N421

Apple AR Goggle N421'in vaadi gerçekleşirse çok iddialı: bütün gün takılması gereken hafif AR gözlükleri olarak tanımlanır. Bu bahis bizi Google Glass gibi hissettirdi. Hatırlarsan; Apple, 2018'de holografik AR için yeni optikler üzerinde çalışmaya başlayan Akonia Holographics'i satın aldı. N421'in prototipini gören Bilginin Kaynakları; Apple AR Goggle, N421 için "pil ve çipli kalın çerçeveli yüksek fiyatlı güneş gözlüğü" olarak tanımlıyor. İOS 13 ile iPhone'a bağlı 'Garta' adlı MacRumors'un AR gözlüklerinin ve 'StarBoard' adlı gözlüklerin geleceği söylentileri. Bu AR gözlükleri pazara gelirse, Apple, AR gözlüklerini benzer bir zaman diliminde iyileştiren doğrudan Facebook ile rekabet edebilir. Geçen yıl bir Business Insider raporu, Facebook'un prototipinin geleneksel gözlüklere benzediğini öne sürdü.

5G, cep telefonlarının yeni kurallarla kullandığı hücresel şebekelerde teknolojik altyapının yeniden yapılandırılmasıyla çok hızlı bir şekilde gelişecek. Bu bağlamda, radyo frekanslarının, işlemcilerin ve antenlerin kullanım şeklindeki değişiklikler ve kapasiteyi artırmak için yeni eklemeler hakkında konuşabiliriz. Ama önce, sayısal veriler verelim: İlk olarak, 5G ağlarının hepsi eşdeğer değildir. Asya'daki dağıtımlar 6 GHz altındaki radyo frekanslarına dayanırken, ABD'deki 5G ağlarının çoğu mmWave ağlarıdır. MmWave radyo frekansları daha yüksek veri hızları sağlar, ancak doğal olarak görüş hattıdır. Bu, kullanıcıların hareket halindeyken büyük binalar gibi engellerle karşılaştıklarında erişimi kaybetmelerine olanak tanır. Bu sorun kentsel ortamlardaki AR uygulamalarının pratikliğini sınırlayabilir. 5G mobil ağların dağıtımı şu anda ilk aşamalarında olduğundan, akıllı telefon bağlamlarında pratik kullanım açısından önemli engellerle karşılaşılabilir. 5G'deki ortalama gecikmeler muhtemelen şartname standartlarından daha yüksek olmasına rağmen, 5G için gecikme oranlarını iyileştirmek için yeterli alan vardır. Örneğin, vr headset kullanıcıları için, özellikle kafa hareketleri için, hareket ve tepki arasındaki yüksek gecikmeler hareket hastalığına neden olabilir. Bunun üstesinden gelmek, kullanıcıların mola vermeden önce AR ve VR'nin daha uzun ve potansiyel olarak daha uzun süre kullanılmasına izin verir.

apple N301

Apple AR / VR N301'e gelirsek, paylaşılan bilgiler Oculus Quest'in bilgisine benzer, ancak çok daha zarif ve şık. En büyük avantajının ergonomi ve Quest'ten daha hafif olduğu belirtildi. N301, geliştiricilerin yazılımlarına fiziksel odanızdaki öğeleri dahil etmelerini sağlayan gerçek bir Apple hibrit gerçeklik (MR) başlığı olabilir. IOS işletim sisteminde çalışacak olan N301'in ekran çözünürlüğü olarak yüksek bir çözünürlüğe sahip olduğu söyleniyor.

Augmented Reality ajansı nsocial ile webAR ya da ürününüzün google arama sonuçlarında her hangi bir uygulama olmadan tarayıcı üzerinde artırılmış gerçeklik teknolojisi ile müşterilerinize google artırılmış gerçeklik arama sonuçları ile deneyimletmek isterseniz, ya da artırılmış gerçeklik uygulama geliştirme projeleriniz varsa tanışmaya ne dersiniz?