Loading

Kreatif Reklam Kampanyaları

Başarılı Bir Reklam Kampanyası Nasıl Yapılır?

Services

Kreatif Reklam Nasıl Yapılır ?

Tüketicinin iç görüsünü en iyi şekilde yakalamış olması gerekir. Tüketici odaklı, onları çok iyi tanıyan ve onların isteklerine cevap verebilen reklamlar başarılı olur.

Özellik değil yarar sağlayan reklam başarılı reklamdır. Fonksiyonel ve duygusal yararları olması gerekir.

Başarılı reklam tüketiciye bir şeyler söylememeli. Tüketiciyi harekete geçirmeli ve tüketiciye yapmayacağı şeyleri yaptırmalı, hissettirmeli ve almayacakları şeyleri bile aldırmalı. Tüketicinin reklamı gördükten sonra herhangi bir şekilde tüketicinin tepki vermesini sağlamalı.

Marka değeri tüketicinin gözünde üründen daha önemlidir.Güçlü bir marka değeri kurmalı. Üründen çok markanın değerini vurgulamalı.

Markaya duygusal bir bağ vardır fakat ürüne rasyonel.Markalar tüketiciler tarafından yaratılır fakat ürünler üreticiler tarafından.Markalarda insana yüklenen karakter özellikleri varken ürünlerde fiziksel özellikler vardır. Bu yüzden tüketiciye daha yakın ve sıcak gelen ürünler değil markalardır.

Rakiplerinden, diğerlerinden farklı olan bir özelliği olmalı. Rakiplerine tercih edilecek bir şeyleri olmalı . Farklılaşmalı.

Yaratıcı bir fikir içermeli. Orjinal, uygun, farklı, etkileyici, tepki verdirten, hatırlanan, harekete geçiren ,basit, anlaşılır, açık, tüketici içgörüsünü yakalamış bir fikir olmalı.

Başarılı reklam tek başına durmamalı. Yani tüm kampanyayla birlikte bir bütün oluşturmalı. Aynı görüş, aynı yarar, aynı fikir olmalı fakat farklı mecralara uygulanabilmeli. Kampanya oluşturmalı tek bir reklam yapılıp bırakılmamalı. Fikir diğer uygulamalara da aktarılabilmeli ve uygulanabilmeli.

KREATİF REKLAM

Markanızı dijital platformlarda eğlenceli video ve viral reklamlarla anlatmayı seviyoruz!

DİJİTAL PAZARLAMA

Bilinirliğinizi arttırmak amacıyla internet, mobil, sosyal medya ve tüm interaktif platformları kullanıyoruz.

WEB & MOBİL SİTE & UYGULAMA

Öncüsü olduğumuz Grid Sistem ile IOS, Android Mobil Uygulamalar ve web siteleri tasarlıyoruz.

İNTERAKTİF & 360 VİDEO

Özel çekim 360 derecelik videoyla ürün,hizmet ve etkinliğinizi 360 derece açılardan izleme olanağı sunarız, izlerken dilediğiniz yöne bakabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

Sosyal medyada, içerik yönetimi ve Ntools Yaratıcı Servislerimizle, hedef kitlenizle iletişim kuruyoruz.

DİJİTAL MARKA STRATEJİSİ

Yaratmak istediğiniz algı doğrultusunda hedef odaklı, A'dan Z'ye bir "Dijital Medya Stratejisi" sunuyoruz.